483 Shares 6719 views

Gonionemus vertens: opis, zdjęcia. Co zrobić, jeśli ukąszony przez meduzy-krzyżak?

Często podczas reszty morza ludzie szukają pomocy u lekarzy o ugryzienie małych zwierząt morskich. Wielu nie wie, jak zachowywać się w takich nieprzyjemnych okolicznościach i jakie kroki podjąć w pierwszej kolejności.

Wśród niezliczonych gatunków meduz mieć bardzo niebezpieczne, ponieważ nie wiele osób wie. Ten artykuł zawiera ważne informacje o zdradzieckiej płytkim stworzeniem, który ma vertens nazwa gonionemus: Zdjęcia, opis, cechy i nawyki informacji o tym, co robić i czego nie robić, gdy ukąsi.

siedliska

vertens Gonionemus meduzy krestovichok (lub) – trujące hydromedusa. To przebywa głównie w przybrzeżnych wodach północnego Pacyfiku (z Chin do Kalifornii).

Zwierzę małe i dość niebezpieczny jest często spotykany w Morzu Japonii, a zatem u wybrzeży Korei, Japonii i na Dalekim Wschodzie rosyjskich wodach przybrzeżnych. Gonionemus vertens w Primorye jest bardziej powszechne na Shamora (Bay) i "Mayak" (kompleks turystyczny). to jest zaznaczone na zachodnim Atlantyku, gdzie została ona wniesiona przez statki morskie.

Gonionemus vertens: Zdjęcia, opis

Jest to dość mały rozmiar jadowity stwór czai się w zaroślach morza, ale czasami wychodzi na wybrzeże.

Ciało meduzy jest całkowicie przezroczysty, tak wyraźnie widoczny wszystkich jego wewnętrznych organów reprezentujące kształt krzyża. Jest to często tzw krestovichkom.

Dla lekarzy często odnoszą ludzie ugryziony przez te zwierzęta.

Krzyżak ma żółtozielone przezroczystą kopułę o dużej średnicy 2,5 cm i 60 cienkich macki noszących zagęszczający, który jest akumulacja komórek pieczenie. Co więcej, ich długość może się zmieniać, choć w rzeczywistości nie są tak wielkie. Podczas wyciągania macki dotrzeć długości do pół metra. U góry mają ostry zakręt.

warunki życia

Meduzy są zwykle w zatokach i wlotami z dobrze ogrzanej wody i pokryte chwastów.

Obszary przybrzeżne Primorsky Territory, gdy woda morze ogrzewa się do około +23 … + 25 stopni, zaczynają aktywować zdradliwe stworzeń morskich.

Utrzymywane głównie meduzy w łóżkach trawy morskiej (w zoster). Żyją w płytkich wodach, a także w okresie tarła zbliża się tak blisko brzegu, że czasami ludzie w wodzie jest niemożliwe do zrobienia.

Objawy ukąszenia

Ukąszenie meduzy krzyżak nie jest śmiertelna, ale po tym jak staje się bardzo nieprzyjemne pieczenie, jakby skóra była dotknięty rozpalonym żelazem. Przez 10-15 minut oparzenie pokryte wysypką i pęcherze pojawiają się nieoczekiwane osłabienie. Przychodzi taki punkt ogólnego zatrucia.

Najstraszniejsze konsekwencje – spadek napięcia mięśniowego. Potem jest silny ból w dolnej części pleców i nóg, tymczasowego głuchoty i ślepoty, nie ma zawroty głowy. Jest on często towarzyszą halucynacje, urojenia, kołatanie serca i wzbudzenia silnika.

Wiele nieprzyjemne doznania przynosi vertens gonionemus. Kontakt z macki krzyżak podobnych i Sting. Po kilku minutach na miejscu kontaktu znajduje się na czerwono, jest pieczenie i świąd pojawia. Objawy te występują zwykle w klęsce meduzy jadu.

Ponadto, mogą istnieć inne konsekwencje:

 • Ograniczone oddech;
 • nudności;
 • suchy kaszel bez przerwy;
 • pragnienie;
 • drętwienie nóg i rąk;
 • trema lub depresji;
 • biegunka;
 • W najcięższych przypadkach – paraliż.

Wszystkie te problemy nie grożą śmiercią, ale zapewniają bardzo niewygodne.

Co zrobić, jeśli ukąszony przez meduzy-krzyżak?

Choć meduzy ukąszenie nie jest niebezpieczne dla życia, ale do lekarza, aby to adres jest nadal pożądany.

Co powinno być zrobione przez ukąszenie meduzy-krzyżak? To pytanie jest bardzo istotne, szczególnie dla wszystkich turystów w strefach przybrzeżnych mórz.

Jeśli vertens gonionemus zetknął się z wami w pierwszej kolejności powinny być z wody i umyć wpływu ciepłą wodą, a następnie około trzy dni odpoczynku muszą być przestrzegane i leżenia w łóżku, dużo płynów są stale jedzenia. W trakcie pierwszej pomocy należy wykonać następujące czynności:

 • natychmiast zejść na ląd;
 • usunięcie pozostałości z powierzchni krzyżak macki ciała (do szybkiego usuwania substancji toksycznych można wybrać w zależności od powierzchni skóry, do utrzymywania tępej strony noża, z tworzywa sztucznego lub dowolnego obiektu);
 • studzienkę Przemywanie pokonanie świeżej wody;
 • do ciała do zimnego przedmiot (taki jak lodowy okład);
 • się w cieniu (lic);
 • do picia mocnej herbaty lub kawy (jeśli dotyczy);
 • wziąć pigułkę lub suprastina Tavegilum;
 • stosuje się do lekarzy.

Ciężki picia (soki, woda mineralna lub wspólny) redukuje stężenie trucizny w organizmie i ułatwia szybkie usuwanie toksyn.

Czego nie robić, gdy gryzą krzyżak?

Musimy zawsze pamiętać, że punkt styku nie może spalić gołymi rękami. Konieczne jest użycie szmatki lub rękawiczek.

Gonionemus vertens podstępne, ponieważ jej ukąszenie może zniszczyć całe wakacje. W związku z tym, należy pamiętać, że trzeba zrobić dla szybszego odzyskiwania i czego nie robić. Zwłaszcza przeciwwskazany do podjęcia środków przeciwbólowych i napojów alkoholowych, które pogarszają choroby.

Wreszcie, kilka porad

 • Po ukąszeniu nie można siedzieć w słońcu, a także przeciwwskazany do nacierania oparzenie.
 • Ważne jest, aby słuchać swojego ciała, szczególnie tych, którzy mają problemy z ciśnieniem i serce.
 • Powtarzające się jak spotkania z meduzy-krzyżak bardzo niebezpieczne, ponieważ organizm ludzki nie wytwarza odporności ją otruć, lecz wręcz przeciwnie, staje się jeszcze bardziej wrażliwy.
 • Najniebezpieczniejsze jeśli krestovichki zamachu w opakowaniach. W tym przypadku zatrucia jest tak wysoka, że może wystąpić nawet śmierci i natychmiastowa.
 • Choć bardzo małej krestovichki i inwazji na ich zdradliwy i nieprzewidywalny. Dlatego lepiej jest nie do radzenia sobie z nimi. Gdyby istniał przynajmniej jeden blisko gonionema, należy natychmiast wyjść z wody, gdyż muduzy rzadko pływać samotnie.
 • Należy zawsze trzymać z dala od krzewów glonów ze względu na fakt, że krzyżak w nich mieszkać.

Aby utrzymać udane i przyjemne, to najlepiej, aby uniknąć spotkania z podstępnymi stworzeń.