838 Shares 8904 views

Studenci z Palestyny zbudowany samochód słoneczną

Dwóch studentów z Uniwersytetu Al-Azhar, który znajduje się w centrum Gazy zmienił energoogranicheny definition że udręczonego obszar przez wiele lat.


Budżet samochód na baterie słoneczne

Studenci współpracował z Departamentem mechaniki i inżynierii. Wspólnie udało im się stworzyć pojazd, w którym źródłem energii są kolektory słoneczne, znajduje się bezpośrednio na dachu. Dodatkowym plusem jest to innowacyjny pojazd, który był w stanie stworzyć go na bardzo małej ilości.

Znaczenie energii alternatywnej

Pierwsze silniki elektryczne nie były dostępne dla mieszkańców regionu. Nikt nie wie, jak je produkować. Uczniowie mogą mieć znaczenie: wymyślili swój własny model silnika, starannie go zmodyfikować i przemyślany każdy szczegół tak, że silnik zgodny z nazwą warunków palestyńskich. Blokowanie Gaza dotyka terytorium ziemi, powietrza i morza. Od 2007 roku i do dnia dzisiejszego jest ona wykonywana, Izrael i Egipt. To sprzeczne sytuacja polityczna utrudnia samopoczucie mieszkańców regionu i nie pozwala im wykonywać wszystkie swoje prawa w sensowny sposób. Ponadto ogranicza terytorium i dostępu do paliwa.

ograniczone zasoby

Izraelski rząd kontroluje źródeł energii i jej dostawców w Palestynie poprzez korporację Israel Electric. Import wszystkich rodzajów energii rozmaitych poważnych ograniczeń nałożonych. Wszystko to nie może jednak wpływać na życie Palestyńczyków negatywnie. Jak się okazuje, nie wszystkie z nich są w stanie po prostu pogodzić się ze złym zrządzeniem losu. Kiedy ściśle ograniczony budżet dla dwóch studentów z Uniwersytetu Islamskiego Al-Azhar University udało się stworzyć coś, co eliminuje szukanie paliwa, które jest tak brakuje na terytorium Gazy. Nowy z utalentowanych studentów daje nadzieję, bo wiele Palestyńczycy cierpią codziennie z powodu kryzysu energetycznego. Region otrzymuje tylko czterdziestu pięciu procent wymaganych ilości energii i nalot przeprowadzono na jednym energozavod Palestine. Zastosowanie paneli słonecznych pozwala zapomnieć o tych problemach.

Charakterystyka techniczna wynalazku

trójkołowy pojazd porusza się wyłącznie energią słoneczną. Jego maksymalna prędkość jest stosunkowo mała i jest trochę mniej niż trzydziestu kilometrów na godzinę. Niemniej jednak, ten samochód jest naprawdę w stanie pomóc mieszkańcom i pokonać niesprawiedliwej sytuacji ograniczonych zasobów, tak niezbędne do terytoriów palestyńskich. Zgodnie z oświadczeniem z Al-Azhar, oryginalny pomysł, aby zbudować samochód, napędzany przez panele słoneczne, i nie było powodu chronicznego niedoboru energii elektrycznej i paliw stałych ograniczeń, regionu wyczerpany. Jedynym energozavod Gaza poniósł kilka ataków i często zmuszone do zamknięcia, teraz jest mniej niż połowę oczekiwanej produkcji. Ponadto, czasami wpływ warunków zewnętrznych. Na przykład, w zimie zimno przerwał dostawy gazu na terytorium palestyńskim. Następnie zakład został zamknięty z powodu konfliktu w administracji podatkowej.

Dwudziestu trzech uczniów udało się stworzyć samochód słonecznego od podstaw. To jest ich praca. Prototyp na tyle mała, jest ona przeznaczona dla kierowcy i pasażera. Auto jest obsadzone przez dwóch paneli słonecznych, jeden znajduje się na dachu samochodu, a z drugiej – z tyłu, na pniu. Panele konwersji energii słonecznej na energię elektryczną, które zostały zgłoszone w małym silniku samochodowym. Być może, ten wynalazek będzie prawdziwym przełomem dla narodu palestyńskiego. Studenci stworzyć swój samochód, by zaprezentować światu oryginalny prototyp, który działa na paliwo alternatywne. Takie samochody pojawiły się wcześniej w europejskie uniwersytety są obecnie oferowane swoją wersję, a Palestyńczycy. Ważne było, aby przekazać innym wartości energii słonecznej. Jest to pierwszy projekt w Gazie, w stanie zapewnić transport energii jest w stu procentach. Być może, będzie to poważny obrót na lepsze w sytuacji w regionie.