382 Shares 1639 views

Pisarz Siergiej Władimirowicz Mihalkov: biografia, dzieła i wiersze dla dzieci

Niewątpliwie Siergiej Władimirowicz Mihalkov nawet u szczytu swojej pracy zdobył prawo być nazywany patriarchą rosyjskiej literatury. Sam fakt, że jest on autorem dwóch Radzieckiego (1943, 1977). A później rosyjska (2001), hymny, udowadnia konieczność uwiecznić swoje nazwisko w Księdze Rekordów Guinnessa. Znany jest nie tylko jako utalentowany poeta, ale także jako dramaturg, pisarz i bajkopisarz.


Mihalkov Siergiej Władimirowicz, krótka biografia, która zawiera wiele ciekawych i niezwykłe, od starożytnego rosyjskiej rodziny. Jego rodowód jest wyjątkowy. Ojciec – Władimir Aleksandrowicz Mihalkov – jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Moskiewskiego. Był człowiekiem religijnym i był gotowy w każdej chwili do obrony Ojczyzny.

Matka poety – Olga Mihaylovna Glebova – była córką marszałka szlachty powiatu.

informacje biograficzne

Siergiej Władimirowicz Mihalkov urodził się 13 marca 1913 roku w stolicy Rosji.

Pragnienie wersyfikacji pojawił się w dzieciństwie. W wieku dziewięciu lat, przyszły autor radzieckiego hymnu zaczął pisać wiersze i zapisać je na papierze. Ojciec wspierał inicjatywy jego syna, a nawet pokazał Jego utwory poety A. Bezymensky.

Wkrótce rodzina Michałkow przeniesiony z Moskwy do Pyatigorsk. Ojciec poety zaoferowano miejsce w Terselkredsoyuze. Sam Siergiej Władimirowicz Michałkow przypomnieć, że przeniesienie do nowego miejsca zamieszkania wiązała się z faktem, że Władimir Aleksandrowicz nie chciał po raz kolejny „paskudztwo” przez władze sowieckie. Po Pyatigorsk poety z rodziną mieszkał przez pewien czas w Georgievsk.

Początek twórczy sposób

Michałkow pierwszy utwór literacki opublikowany w 1928 roku w Rostowie publikacji drukowanej „na wzrost”.

Wiersz nosi nazwę "The Way". Wkrótce poeta staje się członkiem Terek Stowarzyszenia Pisarzy Proletariackich (Tapp) i jego literackie epiki print „Terek” w Pyatigorsk gazety.

młodość

W 1930 roku, po szkole, Siergiej Władimirowicz Mihalkov wrócił do Moskwy. On dostaje robotnik w miejscowej fabryce tkackiej i wykończeniowej. Potem próbował swoich sił jako młodszy obserwatora geodezyjnej ekspedycji geologicznej Leningradzkiego Instytutu Ałtaju. Następnie początkujący poeta odwiedził Wołgi i we wschodnim Kazachstanie. Jakiś czas później, był niezależny pracownik działu listów gazety „Izwiestia”. Tak więc, będąc w poszukiwaniu samorealizacji, Mihalkov Siergiej Władimirowicz, którego prace wiedział prawie żadnego radzieckiego uczeń, nagle zaczęli zdawać sobie sprawę, że jego prawdziwym powołaniem – werset.

Uznanie i sławę

We wczesnych latach 30-tych ubiegłego wieku Moskwa poeta staje się znany do szerokiego kręgu czytelników radzieckich. A ponieważ Michałkow prace zaczęły regularnie umieszczane na pasku gazet metropolitalnych i czasopism, a oni regularnie nadawane w radiu.

Tak więc, „Pioneer” czasopismo, gazeta „Komsomolskaja Prawda” i „Izwiestija” pierwszy opublikował swoje nieśmiertelne wersy: „A co masz?”, „Wujku Stepan”, „Trzy obywatela”, „Uparty Thomas” i innych. To właśnie słynny Mihalkov Siergiej Władimirowicz. Wiersze dla dzieci, był w stanie komponować jak żadna inna.

W okresie od 1935 do 1937 roku jest zatem student Instytutu Literatury po M. Gorkiego. Następnie został członkiem Związku Pisarzy i został zmuszony do opuszczenia macierzystej uczelni.

W 1936 roku w serii „” Ogonek „Biblioteka”, gdzie był w basenie młodych pisarzy, jego debiutancki zbiór „Wiersze dla dzieci” został zwolniony. Naturalnie, że każde dziecko po kraju rozpoznać Sowieci, który jest Mihalkov Siergiej Władimirowicz. „Wiersze dla dzieci” okazał się intensywny, dynamiczny i pouczające. Ich wartość polega na tym, że fundacje wychowanie dzieci były prezentowane „nie wprost” i dyskretnie, biorąc pod uwagę psychologię dziecka.

Peru patriarcha rosyjskiej literatury i należy do słynnej bajki „The Three Little Pigs” (1936).

W świecie literatury dziecięcej Sergey wszedł pewnie i triumfalnie. Jego edycje książek wkrótce nie ustępują znanym Chukovsky obiegi i Marshak. Słynne radzieckie Mummers Rina Zelenaya i Igor Ilyinsky zadowolony z prac wykonywana Michałkow w radiu.

Poeta od początku swojej kariery zaangażowany w tłumaczeniu wierszy dla dzieci, które były identyczne z oryginałem, jak to możliwe.

W 1939 Sergey dla wcześniej opublikowany w gazecie „Izwiestija” praca „Swietłana” otrzyma prawie najwyższą nagrodę – The Order Lenina. Rok później miał już wręczył Nagrodę Stalina. Ponownie można zatriumfować Mikhalkov Sergei Vladimirovich. Wiersze dla dzieci, które pisał, rozkoszował urzędnicy nawet Radzieckiego. Następnie poeta ponownie Nagrodę Stalina, ale za to, że napisał scenariusz do filmu „frontowych przyjaciół.”

Pod koniec lat 30. Michałkow pęcznieje w szeregi armii radzieckiej i uczestniczył w wyzwoleniu Ukrainy Zachodniej. Cały okres walki z faszyzmem, pracował jako korespondent wojenny.

hymn

Siergiej Władimirowicz w 1943 roku, wspólnie z dziennikarza George'a El-Registan, podchodzi ze słowami do ZSRR, który został po raz pierwszy wykonywane w nadchodzącym Sylwestra. 34 lat później pisał drugą edycję „głównych ścieżek” w kraju Sowietów, aw 2001 zaprezentuje tekst rosyjskiego hymnu narodowego.

bajkopisarz

Jednym z autorytatywnych ekspertów krajowej literaturze Tołstoj Michałkow zasugerował pomysł, aby spróbować swych sił jako bajkopisarz.

I już pierwsze dzieła Siergieja Vladimirovich spadła do ich upodobań. „Prawda” opublikowała pierwszą bajkę „The Fox and The Beaver”, a po pewnym czasie – „Hare kiedy był pijany”, „Dwóch przyjaciół” i „Prace konserwacyjne”. Michałkow napisał w sumie około dwustu bajek.

Autor i scenarzysta odtworzeń

Sergey pokazała swój talent w pisaniu sztuk dla teatru dziecięcego. Spod pióra mistrza były tak znane utwory jak „zadań specjalnych” (1945), „czerwony krawat” (1946), „Chcę iść do domu” (1949). Ponadto Michałkow napisał liczne scenariusze do filmów animowanych.

regalia

Wyliczanie Regalia pisarz znany dzieci może być bardzo długi. Jak już podkreślał, że odznaczony Orderem Lenina, Stalina nagrody. W 1973 roku otrzymał tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej. wielokrotnie Sergey otrzymał nagrodę państwową. Ponadto, poeta ma Order Rewolucji Październikowej, Orderem Ojczyźnianej I stopnia War, Order Przyjaźni Narodów, Orderem Honoru, Orderem Czerwonego Sztandaru Pracy i wiele innych nagród.

życie osobiste

W 1936 roku młody Michałkow zaręczona z wnuczką słynnego malarza Wasilija Surikow – Natalia Pietrowna Konczałowski, który był starszy niż jego wybór przez 10 lat.

Przed spotkaniem go miała już pewne doświadczenie życia rodzinnego: przed poetka była żoną szpiega Alekseya Bogdanova. Żonaty z nim Konchalovskaya Katarzyna urodziła córkę, która została później przyjęta przez Sergey Vladimirovich. Poeta i Natalia Pietrowna byli szczęśliwi razem przez długi czas żyli tak samo jak '53. Po pierwsze, miał syna Andrzeja i potem syn Nikita. Dzieci Mihalkova Sergeya Vladimirovicha stał sławnych ludzi kierując karierę. Córka Katarzyna została żoną słynnego pisarza Juliana Semenova.

Poeta zmarł w dniu 27 sierpnia 2009 roku, przeżywszy 96 lat. Lekarze ustalony na Michałkow obrzęku płuc. Pochowany patriarcha literatury rosyjskiej na Nowodziewiczy kapitału cmentarza.