745 Shares 5298 views

deskowania mały panel: wymiary urządzenia, montaż

Podczas budowy budynków i budowli z różnych rodzajów szalunków może być używany. Podobne rozwiązania służą do konstrukcji stałych ścian, fundamentów i tym podobnych. D. najczęściej rodzaj szalunku o małej panelu. Z dużym, różni się przede wszystkim wielkością. Główną zaletą tego rozwiązania jest uważany za łatwość obsługi.


zakres

елкощитовая опалуб ка может при строительстве самых разных объектов. Zastosowanie m elkoschitovaya PLA Ka w budowie różnych obiektów. Ponadto do ścian i podstawy, konstrukcje takie są używane, na przykład w budowie:

 • kolumny;

 • sufity;

 • krawężniki, betonowe chodniki;

 • ławki, grillowanie i t. d.

Zalety korzystania

елкощитовая опалубка может как для наземного, так и для поземного строительства. M przyłożoną elkoschitovaya deskowania może na ziemi oraz budowy ziemią. Wśród niewątpliwych zalet należą:

 • Płyty lekkich;

 • Łatwa instalacja;

 • brak konieczności stosowania specjalnego sprzętu w trakcie montażu;

 • zdolność do wykonywania wszelkich kombinacji montażu.

Urządzenie do deskowania mały panel: podstawowe elementy

конструкции этого типа. Najczęściej stosowane w budowie zdemontowany perestavnye tego typu konstrukcji. опалубки из: Składają się one z deskowania:

 • kątowe i liniowe osłony;

 • gospodarstw i walki kompozytowych;

 • kolumny nośne (w deskowania dla płyt budynków);

 • podłączania i elementów mocujących.

Wskaźniki techniczne i ekonomiczne resetowany struktura może mieć, na przykład, w następujący sposób:

 • Obrót – 100 razy;

 • zmniejszona masa – 65 kg / m2;

 • montażowy średniej złożoności – 0,6 roboczogodzin na 1 m2.

To właśnie te cechy różnią się od jednego szalunku opracowanej podczas sowieckich ekspertów ery State Building. W naszych czasach, może być używany i bardziej nowoczesne konstrukcje tego typu. Na przykład, małe deskowanie stalowe „Quart” ma następujące właściwości:

 • Obroty na ramie stalowej – 100 cykli;

 • Pokład – 60 cykli;

 • Panel środkowy ciężar – 26 kg / m2.

Wykonane szalunki nowoczesny przemysłowy może zarówno drewna i stali lub innych materiałów. таких конструкциях используется дополнительный элемент — палуба. Aby uzyskać czystą i gładką powierzchnię obiektu budowanego w takich konstrukcjach stosowane dodatkowy element – talię. Jest ona wykonana z wodoodpornej sklejki, lub, lub cyny. Główne elementy pokładu deskowania zamontowana zazwyczaj na śruby.

Gatunki według sposobu montażu

Najczęściej stosowane w budowie więc zdemontowanego struktury tarczy. Ale czasami do nalewania struktur monolitycznych wykorzystywane są modułowe i szalunki tego typu. выдерживать давление бетонной смеси в 40 кН/м 2 . Takie konstrukcje są w stanie wytrzymywać ciśnienia mieszanki betonowej 40 kN / m2. их особенностью является то, что состо ят они из элементов фиксированного размера. Ich cechą charakterystyczną jest to, że składają się one z elementami ny stały rozmiar. Modułowa konstrukcja zazwyczaj wykonane z laminowanej płyty ze sklejki o grubości większej niż 18 mm. Zaletą tego typu szalunku jest w tym fakt, że zużycie poszczególnych elementów mogą być zastąpione nowymi. Przy czym takie urządzenia są łatwo formowane powierzchnie każdej konfiguracji. Najczęściej szalunek modułowy stosowany w budowie prywatnych domach i budynkach użyteczności publicznej z różnych celach.

производить в обоих плоскостях. Zaletą zdemontowany resetowany deskowania jest uważany przede wszystkim, ich instalacja może być przeprowadzona w obu płaszczyznach. Są one montowane i demontowane bardzo szybko podobne projekty. опалубки этой разновидности можно заливать даже криволинейные формы. W razie potrzeby, używać wersji deskowania można wlać nawet zakrzywione kształty. Na przykład, to takie projekty wykorzystywane w budowie okrągłej betonowym ganku.

Rodzaje obrotów

елкощитовые опалубки кл ассифицируются на инвентарные и разового применения. Na tej podstawie wszystkie komórki szalunki m elkoschitovye assifitsiruyutsya na zapasach i jednej aplikacji. W pierwszym przypadku struktura może być wielokrotnie wykorzystywane do budowy w zasadzie podobne konstrukcje. Szalunki jeden wniosek potrzebny do wypełnienia unikalne przedmioty wykonane z betonu.

Wady projekty małych paneli

Korzyści z takiego szalunku są ustawione. Ale są też pewne wady. W pierwszej kolejności do wad takich struktur obejmują złożoność montażu. мелкощитовых опалубок, может быть не слишком аккуратным. Również wygląd gotowych struktur, wzniesiony przy użyciu małych paneli deskowania nie może być bardzo dokładne. Po tym wszystkim, regulacja osłania przestrzeń przegrupowania w każdym przypadku, powierzchnia przedmiotu będzie widoczny.

Jak zamontowanej konstrukcji modułowej

Zespół z tej odmiany zaczyna się od elementu narożnego deskowania. Obok jest ona zabezpieczona sąsiednich bloków. Tak więc wykorzystać elementy przyłączeniowe ze specjalnymi sprężynami. „ściany” deskowanie zebrano za pomocą sworzni sprzęgających. Rama nośna jest utworzona z dwóch płyt umieszczonych naprzeciw siebie. Najnowsze łączyć za pomocą specjalnych zamków. Osłony końcowe i górna część połączona z prętami dystansowymi. Do mocowania w tym przypadku wykorzystywane również zamki.

Montaż małego panelu deskowania Przemysłu powracalny

Instalacja tego typu konstrukcji jest również przeprowadzane w kilku etapach:

 • zamontowana konstrukcja nośna (za pomocą narożników i tarcz);

 • zainstalowany sąsiednie panele;

 • sąsiednie panele są przymocowane za pomocą karabińczyków;

 • zamontowane okno znajduje się w położeniu konstrukcji i Richt.

Mieszanka betonowa wlewa się do formy, zazwyczaj do głębokiego wibratorem.

Standardowe wymagania w zakresie wielkości wzorów przemysłowych

мелкощитовые опалубки мн огие производители. Producenci produkują deskowania pl Ogie małych paneli. Ale w ich produkcji w każdym przypadku spełniły normy. W ten sposób, obszar panelu formy nie musi, na przykład więcej niż 3 m2. Minimalna waga składowej w tym przypadku wynosi 50 kg. To właśnie te wymiary umożliwiają montaż konstrukcji bez użycia specjalistycznego sprzętu.

промышленной одной марки могут быть разными . Rozmiar mały panel deskowania przemysłowy jeden znak może być inna. конструкции «Фрамакс» показатель высоты может составлять 135, 270 или 330 см. По ширине предусмотрены пять типоразмеров щитов конструкций этой марки — 30, 45, 60, 90 и 135 см. Na przykład, popularne struktura „Framaks” składnik wysokość może wynosić 135, 270 lub 330 cm, wielkości szerokości są pięciu arkuszy konstrukcji tego znaku. – 30, 45, 60, 90 i 135 cm.

domowe wersje

и монолитных стен и в частном строительстве. Jest często używany małych paneli deskowania dla fundamentu i ścian monolitycznych oraz w budownictwie indywidualnym. wzornictwo przemysłowe tego typu są najczęściej stosowane w małych, średnich i dużych firm budowlanych. Osoby w budowie domów jest powszechnie stosowane jest nadal znacznie tańsze formy domowej roboty. Zastosowanie takiej konstrukcji mogą być dowolne dostępne materiały. Aby uczynić go jako dość łatwe z własnych rąk.

Domowe deskowania z kolei dzieli się na dwie główne kategorie – konwencjonalne i perestavnye. Korzyść wynikająca z takiego typu konstrukcji jest to, aby zaoszczędzić materiał.

разборно- переставная мелкощитовая опалубк а обычно из двух щитов и элементов, предназначенных для их крепления. Obejmujący domowe razborno- kasowalny małych paneli deskowania, a zwykle dwa panele i elementy do ich mocowania. W tym procesie, to jest przesuwany wzdłuż obwodu obiektu w trakcie budowy. Wadą tego typu rozwiązania jest przede wszystkim, że zalane ją za pomocą elementów budynku, które są mniej wytrzymałe i niezawodne.

Konwencjonalny stacjonarny domowe składany deskowania jest zainstalowany na obwodzie przedmiotu powstaje. Jego zaletą jest bardziej niezawodny i dokładny wygląd gotowego obiektu. Wadą tego akcesorium jest uważany złożoność montażu / demontażu oraz potrzeba dużych ilości materiału.

Części konstrukcji szalunku self-made

Zamontowana tak deskowania mogą być wykonane z różnych materiałów. Deski często zbierane z desek. Zapiąć swoje bary. Również dla wytwarzania metalowych osłon może zostać wykorzystany. Materiał ten jest często stosowany na przykład do wypełnienia zakrzywione obiektów.

Co do domowych dystansowe deskowania mogą być stosowane jako prętów i prętów, odpowiadających szerokości długości przedmiotu powstaje. Klejenie paneli często wykonywane za pomocą drutu stalowego. Czasami używany i połączeń śrubowych. Na zewnętrznej struktury bocznej wzmocnione rozporki desek.

Wymiary prowizorka deskowanie

Szerokość tych struktur zależy od wysokości billboardów wznoszonych obiektów. Zgodnie z przepisami, różnica pomiędzy tymi dwoma postaciami nie przekracza 5 cm. O małych paneli deskowania transportowania często złożoną z dwóch lub trzech płyt o szerokości 150 mm. W tym przypadku projekt dostaje wystarczająco dużo światła, aby mogły to być na własną rękę, aby szybko poruszać się po obwodzie obiektu w trakcie budowy.

Maksymalna dopuszczalna długość prowizorycznych płyt szalunkowych ścian stosowanych do odlewania i fundamenty 3 metry. Płyty do montażu takiej struktury powinna mieć grubość nie mniejszą niż 20 mm. Pręty do ich połączenia, rozpórki i szelki zwykle wybrany odcinek 40×40 mm. Minimalna grubość blachy takich zespołów szalunkowych – 1,2 mm.