506 Shares 7114 views

Kolano artroskopię – metody skutecznego leczenia i diagnostyki

Artroskopia stawu kolanowego jest zabieg chirurgiczny, który jest powszechnie stosowany w nowoczesnych traumatologii. Osobliwością tej metody jest to, że może on nie tylko realizować cel medyczno-chirurgiczne, ale diagnostyczny. Ze względu na szybki rozwój technologii medycznych jest obecnie w niemal wszystkich pacjentów klinik dostępnych artroskopii stawu kolanowego. jego koszt jest całkiem do przyjęcia. Wśród głównych zalet tego zabiegu, eksperci przeznaczyć fakt, że po przeprowadzeniu praktycznie nieobecny żadnych widocznych blizn i blizn, a to nie jest tylko czysto estetyczny wygląd, ale również przyczynia się do szybkiego odzyskiwania i rehabilitacji pacjenta.

Kolano artroskopię – minimalnie inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, który pozwala na dostatecznie wizualizacji uszkodzonej matrycy. Oprócz zadań czysto diagnostycznych w tej procedurze są wykonywane i niezbędne manipulacje terapeutyczne ostrości. Do tej pory artroskopii stawu kolanowego jest najbardziej delikatna operacja wszystkich ortopedycznych i urazowych procedur tego rodzaju. Według jego możliwości medycznych i chirurgicznych jest porównywalna do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych otwarte, aw wielu przypadkach nawet znacznie je przewyższa. Kto artroskopii kolana jest powszechnie stosowane przez wiodące szpitale świata jak procedura najbardziej zaawansowanym i minimalnie inwazyjnej. Już śmiało powiedzieć, że w tej gałęzi medycyny zakończył razy skalpela i szorstkich cięć, który przyszedł, aby zastąpić artroskopu i porów, nie pozostawia śladów.

Istotą sposobu jest następujący. Po znieczuleniu miejscowym pacjent kładzie się na stole operacyjnym w pozycji leżącej. Ta pozycja pozwala chirurgowi dokładnie zbadać uszkodzony wspólny obszar. Następnie na operowanej kończyny nałożony specjalny pneumatyczny opaski uciskowej hemostazy działanie. Zapewni to wysoką jakość podczas operacji poprzez zaciśnięcie kompresję naczyniowy, co znacznie upraszcza procedurę chirurgiczną i czyni go bardziej bezpieczne. Zmniejszenie nasilenia krwawienia zapewnia większą klarowność jamy wizualizacji kolana.

Przed zabiegiem pole chirurgiczne jest dokładnie przetworzonego antyseptycznych, które często służy jako roztwór jodu, unikając w ten sposób możliwość zakażenia rany. Następnie w rzepki się małe nacięcie, bardziej jak nakłucia. Po jego włożeniu do jamy stawu artroskopu jest połączony z kamerą wideo. Sama rurka optyczny ma średnicę 4,5 mm. Z wbudowaną miniaturową kamerą wewnątrz wspólnej struktury obrazu idzie do monitora. To umożliwia chirurgowi natychmiast sprawdzić jamę stawu i identyfikowania wszelkich zmian patologicznych w chrząstkę, więzadła i łąkotki. obraz artroskopowe umożliwia bezpośrednio podczas operacji, aby określić diagnozę i wprowadzić niezbędne korekty uszkodzonych obszarów.

Uszkodzone fragmenty, np chrząstki usunięto precyzyjnych urządzeń, które umożliwiają usunięcie najcieńszej warstwy rannych lub zapalną obszaru. Po zakończeniu procedury jamy stawu dokładnie przemywa roztworem specjalnego nawadniania. Następnie, każda z jednym z nacięć przyszyto szwem i uszczelniony za pomocą taśmy medycznej.

Artroskopia stawu kolanowego (opinie potwierdzić) innym małym okresie rehabilitacji pooperacyjnej, czas trwania, który jednak zależy od wielu różnych czynników. Na przykład, jak skomplikowane zabiegi chirurgiczne były prowadzone na rozległość zmian chorobowych oraz obszarów uszkodzonych, jak również do ich charakteru. Ale większość pacjentów wrócić do domu tego samego dnia. W szczególnie trudnych przypadkach, to jest prawdopodobne, umiarkowany ból, zapalenie stawów i bezruch przez pewien okres czasu.

W rzadkich przypadkach, mogą one nawet trzeba kulach na okres od jednego do pięciu dni. Mogą być również użyteczne w absolutnym pokoju, wysokiej pozycji operowanego kończyn, różne procedury fizykoterapii, które są przydzielane zgodnie z poszczególnych wskazań. Ponadto, okres po zabiegu jest wskazane, aby uniknąć aktywności fizycznej.