674 Shares 6591 views

Oznaczanie gęstości złota na podstawie gęstości próbki

Gęstość złota – jedna z unikalnych cech fizycznych metalu. Ponieważ jest miękki wykorzystać w praktyce dodaje do niej innych metali w celu poprawy właściwości technologicznych.

W biżuterii, jak wiemy, użyliśmy dragmetalpov stopów w różnych proporcjach. Zawartość netto z metalu szlachetnego w stopie jest mierzona w tysięcznych jednostek: 585 karatowego złota – stop o zawartości 585 części czystego złota 1000. Odpowiednią postacią jest umieszczany w urządzeniu. W związku z tym, z dodatkiem innych metali gęstości złota, czyli stop ulega zmianie. Na podstawie tego wskaźnika w obszarach otrzymujących produkty złote ustalenia ich autentyczności i stosowności wnioskowanej próbki.

cechy złoto

Precious Gold – jest to heavy metal. Jego gęstość jest w postaci czystej, 19,621 kg / m. W celu wysuszenia postrzegać jako fakt wyraźnie, jak to możliwe, małą kroplę czystego metalu o średnicy 46 mm. Jego masa jest równa 1 kilogram.

Wysoka gęstość złota jest wykorzystywane w produkcji: To dzięki jej bryłek i chwastów na piasek może być mycie na skały.

Gęstość złota w czystej postaci (który jest uważany za 999,99, próbka) 19,3 g / cm3. Pochodzący ma nieco mniejszą gęstość: 18-18,5 g / cm3. W stopach różnych próbek tej figurze. O nich wyjaśnimy poniżej.

Gęstość stopów złota

Jak wiemy więcej od roku szkolnego, gęstość materiału – właściwość fizyczna, zdefiniowana jako masa na jednostkę objętości podjęte. Jest ona mierzona przez iloraz masy i wielkości.

Do odpowiednich do stosowania w stopie złota biżuterii zmieszanego z miedzi, srebra, niklu, platynę, pallad i inne metale szlachetne, takie jak, czy też nie. Przystępujemy do tej samej gęstości danych stopów złota różnych próbek.

Najbardziej popularne, niedrogie i doskonale nadaje się do pracy z nim, – próbka 585-I. Gęstość stopnia złota 585 – 12,5-14 g / cm3. Ramy te są identyfikowane i próbka 583-cia (radziecki modelu).

Do prób monet, 900 XX i 917 Th, dane są odpowiednio 17,10-17,24 g / cm3 i 17,34-17,83 g / cm3.

Jako często próbki biżuterii 750 I ma gęstość 14,5-17,5 g / cm3.

Gęstość niskogatunkowych złota 375-te próbki – 11,54-11,56 g / cm3.

Wreszcie myśleć o innych metali szlachetnych – srebra. Jest znacznie lżejszy od złota i srebra gęstości stopu jest również niższa.

Tak więc, gęstość produktów rozmieszczonych w stopie 925 jest 10,36 g / cm3. Drugi użytkowania, 875-tego testu – 10,28 g / cm3.

złota i srebra gęstość – ważnym wskaźnikiem, który umożliwia określenie zawartości stopu czystych metali szlachetnych za pomocą różnych technik. Jednym z nich jest dostępne, zostaną omówione później.

Sposób hydrostatyczne define rozdrobnienia cenne

W instytucjach, które specjalizują się w otrzymaniu złota biżuteria, używane wiele różnych sposobów, aby określić i potwierdzić próbek przyniósł złoto. W oparciu o wiedzę, że złoto – metal ciężki o wysokiej gęstości, został wprowadzony do użytku metodą hydrostatyczną.

Opiera się ona na określaniu różnicy masy mierzona wydajność na zewnątrz, w normalnych warunkach, a w niektórych ciecz o znanej gęstości.

Mówimy na raz: ta metoda testowania złota nadaje się tylko dla integralności produktu, bez kamieni i innych wkładek wykonanych z innych materiałów. Jest również możliwe do uzyskania odpowiednich danych na temat produktu wydrążonym składającej się z wielu ruchomych elementów.

Aby przeprowadzić ważenie hydrostatyczne produkty złota biżuteria, trzeba łuski miarki (lub dowolny inny przezroczysty), żyłki lub cienką nić. Ciecz o znanej gęstości zwykle używane wody destylowanej. Po pierwsze, złota produkt waży się w zwykły sposób, dane są zapisywane. Następnie umieścić na wadze ze szklanką wody i wypełnione więcej niż w połowie pełna, odczyty bilansowe są wyczyszczone (na skali należy zresetować funkcję tary). Nasz złoty produkt wisi na linii, opuszcza się całkowicie w wodzie, nie dotyka dna i ścianek kubka. Wagi te są również rejestrowane.

lepsze wykorzystanie hydrostatyczne kalkulatora gęstości do analizy, ponieważ błąd w obliczeniach ręcznie potrwa znacznie dłużej i nie tak dokładne.

odkrycia

Więc w tym artykule zbadano gęstość złota – metali szlachetnych, które każdy z nas w swoim życiu twarz i nadal twarz. Podsumowując powyższe dane, w następujący sposób: gęstość najpopularniejszych próbki złota, 585 minut, jest 12,5-14 g / cm3, inne stopy – mniej lub więcej, odpowiednio.

Gęstości stopu złota w próbce można określić, co wskazuje na zawartość czystego złota w stopie. Techniki te są wykorzystywane w instytucjach podejmowania złota.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł został poinformowany i dał wam kilka ciekawych minut. Niech twoja skrzynka zaprezentuje wyłącznie wysokiej klasy złoto!