172 Shares 7351 views

Jak prawidłowo prasować koszulkę. Porady dla młodych gospodyń domowych i samotnych mężczyzn

Wygląd zależy nie tylko od jakości odzieży i jej zgodności z modą. Jednym z głównych punktów jest staranność rzeczy nałożonych. Koszula – jest to jeden z ważnych dodatków w szafie każdego człowieka. To musi być coś dobrego, co odpowiada tej okazji. Ale jego wygląd zależy od właściwej opieki. Umyj koszulę zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Ale ważne jest prawidłowe prasowanie koszulki.

Przede wszystkim konieczne jest, aby żelazo było ze stali nierdzewnej. Lepiej lecieć po powierzchni. Lepiej, jeśli żelazko ma funkcję parowania, która może być przydatna.

Zanim zetrzyj koszulę, musisz określić, jaka jest tkanina szyta. Jest to bardzo ważne, a system prasowania zależy od niego. Te informacje można przeczytać na znaczniku.

Jak pokazuje praktyka, najłatwiej jest prasować koszule, które składają się z mieszanki tkanin. To bawełna i poliester. Wybierz temperaturę 110 stopni i, lekko naciskając na żelazko, prasujesz. W takim przypadku tryb parowy nie jest wymagany lub jest wymagany w małych ilościach.

Łatwe w czyszczeniu rzeczy wiskozowe. Są pogłębione w temperaturze 120 stopni i nie naciskają żelazka twardo. Na tym materialnym plamie z wody łatwo pozostają, dlatego konieczne jest zastosowanie tylko pary wodnej.

Trudniejsze jest prasowanie koszul z bawełny naturalnej. Tutaj trzeba wywierać większy wysiłek, w temperaturze 150 stopni i dużej ilości pary.

Te same wymagania dotyczą prasowania bawełnianych i lnianych koszul. Tylko temperatura nagrzewania żelaza powinna być ustawiona na około 200 stopni.

Elementy z bielizny wymagają silnego nacisku na żelazo i temperaturze wynoszącej 230 stopni.

Koszulki ze sprężonego materiału są uziemione w temperaturze 110 stopni i bez użycia pary.

No cóż, a wreszcie kilka zaleceń dotyczących żelowania koszuli z ciemnej szmatki. Aby upewnić się, że nie ma śladów żelaza, należy wylać je z niewłaściwej strony. Ale jeśli istnieje potrzeba prasowania tkaniny z twarzy, lepiej jest używać tylko pary lub ledwie dotykać żelaza koszulki.

Zajmując się rodzajem tkaniny, przechodzimy do samego procesu prasowania. Należy powiedzieć, że prasowanie koszulek jest lepsze, jeśli nie są one lekko wysuszone. Ale w przypadku, gdy tkanina jest przesmażona, należy użyć dodatkowej wilgoci. W tym celu rozpylacz jest odpowiedni.

Mocno zwilż tkaninę. Przede wszystkim żelazne drobne szczegóły. Zacznij od kołnierza. Jest pogłębiona od narożników do podstawy z każdej strony.
Następnie przejdź do rękawów. Do wygładzania tulei można użyć specjalnego urządzenia. Jeśli nie, umieść tuleję na desce do prasowania i dobrze ją wypoziomuj. Teraz zacznij jeździć żelazkiem na nitce dzielącej od środka do krawędzi. Upewnij się, że nie pojawiają się fałdy. Mankiety trzeba również prasować.

Następnie wkładamy koszulkę do deski do prasowania powierzchni oparcia. Zanurzymy jej tkankę. W środku tworzymy symetryczne.

Opowieść o tym, jak prasować koszulkę jest prawie zakończona. Pozostaje tylko żelazne półki. Rozłożyliśmy jeden z nich na deskę do prasowania i delikatnie żelazko. Półka z przyciskami jest prasowana bez dotykania ich. W przeciwnym razie można uszkodzić przyciski żelazkiem.

Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie zalecenia dotyczące właściwego prasowania koszulki, w rezultacie otrzymasz w rezultacie ironię.

Teraz musisz zawiesić go na wieszaku, nie wyjmować go do szafy i niech się ostygnie. Następnie można bezpiecznie wysłać go do szafy.

I wreszcie jeszcze jedna zasada. Uważa się, że jest złym kształtem, aby wygładzić strzały na rękawach koszulki. Dlatego też, jeśli nie zamierzasz założyć kurtki na górze, wygładź tuleje bez strzał.

Patowanie na koszulkę nie jest trudne. Musisz jednak wykazać trochę cierpliwości i dokładności, aby nie zostawić śladów żelaza lub spalonych miejsc. W tym przypadku koszula będzie beznadziejnie uszkodzona.