681 Shares 3472 views

Dlaczego boli kolano?

Zastanawiasz się, dlaczego boli kolano? Być może Najczęstszą przyczyną bólu jest gonarthrosis (innymi słowy – artroza stawu kolanowego). Choroba ta jest typowa dla osób starszych. Rozwój jego wpływów raczej powoli, ból początkowo niezbyt wyraźny i wystąpić podczas ćwiczeń. Stopniowo dyskomfort gorzej, osoba staje się trudne do wspinać się po schodach, aby wstać z krzesła i przysiadów. Po kolana są w spoczynku, ból ustępuje. Innym objawem – charakterystyczne chrupnięcie w stawie. Nieleczony wspólne mogą deformować.


Meniskopatiya

Jeśli masz ból kolana, to jest prawdopodobne, że dyskomfort spowodowany przez uszkodzenie tarcz. W przeciwieństwie do poprzedniego przypadku, wraz z wiekiem osoby, to nie ma nic wspólnego – może to dostać nikogo skrzywdzić. Ci skręcona nogę, spadł podczas jazdy na nartach lub łyżwach, bezskutecznie skoczył? Wszystkie te działania mogą uszkodzić kolano. Co do zasady, szkoda towarzyszy ostry kryzys i ostry ból, który ustępuje dość szybko. Jednak po kilku dniach pęcznieje kolanowych, bóle, osoba staje się bardzo trudne do poruszania się. To trwa około dwudziestu dni, a potem wszystko wraca do normy. Jednak meniskopatiya – choroba podstępna: nawrót może nastąpić po ciężkich ładunków.

artretyzm

Ból kolana? Może być wywołany przez zapalenie stawów, to jest – proces zapalny. Stawów, zwłaszcza kolan – to bardzo wrażliwe części ciała, jak bardzo zestresowani i mają tendencję do „zużycia”. Zrozumieć, że ból spowodowany zapaleniem stawów jest dość prosta: kolano szybko pęcznieje i przestaje zginać. W nocy, bóle nasiliły się tak bardzo, że nie pozwalają pacjentowi na sen. Oni nie zależą od położenia nóg i nie przestają podczas ruchu, aby pozbyć się z nich jest prawie niemożliwe. Wiele osób błędnie sądzi, że jeśli trzymać nogę w stanie stacjonarnym, ból ustępuje. Jednak tak nie jest. Nudny odczucie bólu jest możliwe tylko za pomocą leków przeciwzapalnych.

koksartroza

ból palenisko może nie być w nogę, a nieco wyżej – w stawie biodrowym. Diagnozowanie koksartroza bardzo prosty – w tej chorobie nie została zmniejszona ruchliwość kolana, łatwo przesuwa się i wygląda tak samo, jak zwykłe (to jest, bez obrzęku, nowotwory, etc.). Ważnym objawem w tym przypadku, to niezdolność człowieka do rozłożył rozkroku.

słabe krążenie

Jest prawdopodobne, że masz ból kolana ze względu na trudności w obiegu. Z bólem tego typu często cierpią nastolatków – są szybko rośnie, a statki nie mają czasu, aby rozwijać się tak szybko, jak kości. Zwykle, wraz z wiekiem ból przechodzi. Aby zidentyfikować ewentualne choroby za pomocą następujących funkcji: „bóle” oba kolana jednocześnie, nieprzyjemne doznania w nogach może być sprowokowany przez gwałtowną zmianą pogody, przeziębienia i ćwiczenia. W celu złagodzenia stanu, trzeba wykonać lekki masaż siebie. I brać leki rozszerzające naczynia.

zapalenie ścięgien

Jeśli ból kolana, może to być spowodowane przez periarthritis „kurzych łapek”. To była niezwykła nazwa ukrywa zwyczajne zapalenie ścięgien. Jesteś w grupie ryzyka, jeśli często noszą grawitację i chodzić po schodach. Ból zapalny nie obejmuje całą nogę poniżej kolana i ostrości. Wspólne nie jest spuchnięta noga funkcjonuje normalnie.

Konkludując

Możesz znaleźć się w jednej z tych chorób, i zastanawiają się, jak leczyć kolano? Odpowiedź brzmi: to powinno być wykonywane tylko pod nadzorem lekarza. Maści, wybranych losowo w aptece, „środki folk” z Internetu – wszystko to nie jest realną alternatywą dla wykwalifikowanej opieki specjalisty.