610 Shares 1444 views

Czy warto używać tuszu pigmentowego?

Nasza dzisiejsza rozmowa poświęcona będzie atramentowi dla drukarki. Jak wiesz, nawet najbardziej "fantazyjna" i kosztowna drukarka nie będzie w stanie zapewnić najwyższej jakości wydruku, jeśli nie używa dobrego atramentu.


Na skutek drukowania może wystąpić dowolny z następujących czynników: wysoka wilgotność, kropla wody, papier o nieodpowiedniej jakości, duża liczba części, z którymi konwencjonalny atrament nie jest w stanie poradzić sobie. W takim przypadku obraz staje się niedokładny i niewyraźny.

Dlatego też, jeśli chcesz uzyskać wyraźny rysunek, który będzie odporny na wszystkie zewnętrzne czynniki, jak również wysokiej jakości wydruki, użyj farb pigmentowych. Tylko w ten sposób można osiągnąć pożądany efekt, który polega na doskonałym drukowaniu.

Oczywiście najlepszy pigment pigmentowy. Są w stanie zostawić cienki i ostry odcisk na papierze. Wynika to z ich unikalnej kompozycji. Tusz pigmentowy ma wiele użytecznych właściwości: są odporne na wodę, więc nie rozpuszczają się w niej, zawierają specjalne mikroskopijne cząstki pewnego pigmentu barwiącego, dzięki czemu mają doskonałą przyczepność do papieru.

Wszystko to sprawia, że druk nasycony, czysty i kontrastowy, a także nie pozwala rozmyć obrazu. Drukowane obiekty będą odporne na agresywne wpływy zewnętrzne. Dlatego tusz pigmentowy jest odpowiedni do pracy na dowolnych urządzeniach do drukarek strumieniowych, a także zapewnia ich niezawodne i stabilne działanie.

Jeśli chodzi o konieczność ich stosowania, wystarczy przypomnieć sobie sytuację, gdy kilka ważnych dokumentów spadnie na kilka kropli wody. To natychmiast eliminuje potrzebę prowadzenia długiej dyskusji na ten temat, a odpowiedź będzie jasna: tusz pigmentowy powinien być używany.

Należy jednak wyraźnie zrozumieć, że pigment ma bardziej wyblakły odcień w porównaniu z tuszem, który jest używany do drukowania fotografii. Dlatego jeśli interesujesz się takim drukowaniem, musisz użyć innego typu tego materiału eksploatacyjnego.

Paradoksem jest to, że pierwsi ludzie odbierają urządzenie, które może zapewnić im doskonałe drukowanie, a następnie po prostu nie chcą kupować droższych materiałów eksploatacyjnych w celu utrzymania pożądanego poziomu. Więc nie zapominaj, że wysoka jakość powinna być nie tylko drukarka, ale także atrament, który ją wypełnia.

Jeśli chodzi o producentów, następujące firmy produkują dobry pigment pigmentowy: Epson, Canon, HP. Lepiej jest je kupić, w oparciu o model drukarki. Każdy producent, co do zasady, wytwarza odpowiednie materiały eksploatacyjne dla tego lub tego modelu. W skrajnym przypadku, jeśli taki produkt nie jest produkowany przez producenta, dokumenty techniczne dla odpowiedniego produktu zawierają niezbędne zalecenia dotyczące wyboru odpowiedniego tuszu. Na koniec trzeba powiedzieć, że zabronione jest mieszanie atramentu pigmentowego z innymi.