139 Shares 2822 views

Dlaczego noworodka czkawka po karmieniu?

Po długo oczekiwanym pojawieniem się dziecka na świat wszystkie główne doświadczenia, pozornie pozostawił. Rzeczywiście, jest to tylko mały człowiek podobać się innym. Jednak młode mamy często po prostu słuchać wszystkich niezwykłych dźwięków, które starają się publikować dzieci. Zatem, wielu rodziców są bardzo zainteresowani, z jakiegoś powodu, to noworodka czkawka po karmieniu. To co omówimy w tym artykule.


przyczyny fizjologiczne

Według ekspertów, po karmieniu noworodka czkawka z dwóch powodów: pereel lub odbierania żywności połykać powietrze. W pierwszym przypadku po prostu zjada Pipsqueak zbyt dużo mleka, co z kolei rozszerza jeszcze nie pełnoprawną żołądek. On jest wielkim ciężarem na membranie, co z kolei prowadzi do jego redukcji. Z drugiej strony, przyczyna może leżeć w i połyka powietrze. Dzieje się tak, gdy okruchy nieprawidłowo przymocowane do piersi lub mleko płynący bardzo szybko. Aby pozbyć się tego ostatniego problemu, należy słuchać rad ekspertów na temat karmienia piersią, a następnie postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami. W szczególności, karmienie grudnichok uchwycić nie tylko sutek, ale także otoczki.

Gazy w jelitach

Innym czynnikiem, bardzo często, w związku z czym noworodka drobnymi po karmieniu są wspaniałe gazy w jelitach. Uważa się, że ich liczebność, według ekspertów, powoduje kolki. To dlatego, że okruchy układu trawiennego nadal niedoskonałe. Ponieważ problem ten jest bardzo łatwy w obsłudze, jeśli więcej niż jeden program, aby dostosować mama moc. Na przykład, żywność tłuszczowych powoduje powstawanie gazów. Jeśli jest on usuwany z diety, będzie to na pewno zauważalne pozytywne. Co do sztucznych mieszanin, w tym przypadku konieczne jest, aby je zastąpić. Do wyboru optymalnego wariantu zaleca się skonsultować z doświadczonym pediatrą.

napięcie mięśni

Bardzo często po karmieniu noworodka czkawka w odpowiedzi na nagły bodziec sztucznego (Shout, olśnienie, obcych i tak dalej. D.). Chodzi o to, że w pierwszych dniach życia dziecko reaguje dosłownie wszystko na żywo. Jeśli ta sytuacja znajduje odzwierciedlenie w mięśniach siebie, zmiany i stan membrany, co z kolei prowadzi do czkawki.

Nowonarodzone czkawka po każdym karmieniu. inne czynniki

Bardzo często czkawki to występuje, gdy dziecko zimno. Nie ma potrzeby się spieszyć, aby owinąć go w koce. okruchy systemu termoregulacji zacznie prawidłowo funkcjonować i dostosować się do warunków środowiskowych tylko. Wystarczy po prostu umieścić skarpetki niemowlęce i zabrać dziecko w ramionach. Więc to jest znacznie szybsze rozgrzanie.

Co robić, gdy noworodek czkawka?

Podsumowując, należy stwierdzić, że nie ma nic złego z czkawki. Jeśli jesteś naprawdę martwi się o ten problem, to lepiej ponownie skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. Rzeczywiście, w niektórych przypadkach, może sygnalizować choroby układu nerwowego lub przewodu pokarmowego.