284 Shares 7273 views

amerykański system wyborczy: krytyka, przywódcy partii, funkcje obwodów. System wyborczy w Rosji i Stanach Zjednoczonych (w skrócie)

Wybory prezydenckie – to zawsze wielkie wydarzenie, niezależnie od kraju, w którym są dokonywane. W tych kluczowych momentach zdecydować o losie milionów, a czasem miliardy ludzi. Kiedy wybory prezydenckie odbywają się w tak dużej i potężnego państwa jak Stany Zjednoczone, lub, na przykład, w naszym kraju, w Rosji, to wydarzenie jest dla całego świata, ponieważ mocarstwa ustawić trend dla wszystkich innych krajach i zdecydować geopolitykę na całym świecie. Może dlatego przebieg wydarzeń zaczynają podążać nawet ludzi z dala od polityki.


Ten artykuł skupia się na nadchodzących wyborach w Stanach Zjednoczonych. Czytelnik dowie się o ich podobieństw i różnic w procesie podobnym do tego w naszym kraju. Ponadto opiszemy w jaki sposób system wyborczy w USA, i podkreślić swoje zalety i wady.

Podstawowe zasady urządzeniu

Tak jak skonstruować wyborów w Stanach Zjednoczonych? Moc w Stanach Zjednoczonych jest podzielony na trzy części:

 • prawnej;
 • sąd;
 • wykonawczy.

To jest ich system podobny do naszego. Przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej są wybierani w drodze głosowania, w sądownictwie, a nawet mogą być przypisane (w zależności od stanu).

Kongres Stanów Zjednoczonych – jest głównym organem ustawodawczym, jest ona podzielona na Izbę Reprezentantów i Senat. Pierwsza obejmuje 435 członków, którzy są wybierani na okres 2 lat. Senat wybierany jest przez 2 osoby z każdego stanu przez 6 lat.

Wybory w Stanach Zjednoczonych w skrócie wygląda – prezes i wiceprezes wybiera kolegium elektorów, podczas gdy głosy ludności. Liczba pokładzie równa liczba przedstawicieli, z wyjątkiem Dystryktu Kolumbii. Ona nie ma kongresmenów, ale ma trzy głosy wyborcze. Całkowita wielkość planszy jest 538 członków. Więcej szczegółów US system wyborczy jest przedstawiony poniżej.

Trochę historii

Pierwsze prezydenckie wybory w Stanach Zjednoczonych odbyły się w 1789 roku. W tym czasie liderem był Dzhordzh Vashington i faktycznie wybrany jednogłośnie. Był bardzo silny figura polityczna i cieszył się dużą popularnością wśród wyborców. W tym czasie tylko 10 stanów udział w wyborach.

Wybory prezydenckie w USA systemu jest ściśle regulowane przez pierwszych i drugich artykułów Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Ponadto, istnieje szereg przepisów aktów prawnych mających na celu usprawnienie procesu. W rezultacie, system wyborczy US składa się z następujących ustaw:

 1. Z 1965 roku, który pozwala na głos do wszystkich grup etnicznych bez wyjątku.
 2. Od 1984 roku w sprawie utworzenia terenów wyposażonych dla wyborców niepełnosprawnych.
 3. Przyjęty w 1993 roku ustawę związaną z rejestracji wyborców.

W uzupełnieniu do powyższego, istnieje szereg środków mających na celu zwalczanie nieuczciwych działań i różnych oszustw.

Jeśli nie iść na zbyt wiele szczegółów, rozdziałów i poprawek, tylko dwa są wybierani na zasadzie federalnego (jako głos obywateli w całym kraju) – jest prezesem i wiceprezesem. Jednakże, ze względu na specyfikę krajowych systemów kontroli, wybory nie są bezpośrednio, ale w dwóch etapach, z pomocą Kolegium Elektorów.

Uczelnia powstała w 1787 roku, jego istotą jest to, że każdy stan wybrany specjalnych przedstawicieli, którzy z kolei wybierają prezydenta. Sama natura stworzenia takiej unii nieco absurdalne, ale w tym samym czasie jest normą w tym czasie. Kolegium ustalono, że wyborcy nie głosowali na otwarcie zagraża integralności kandydatów USA, na przykład, różne rodniki i ekstremiści. I choć pomysł jest trochę wbrew demokracji, funkcje systemowe oraz ponad dwieście lat.

prawa wyborców

W Stanach Zjednoczonych, najściślejszym systemu rejestracji wyborców. Udziału w wyborach jedynie tych wyborców, którzy zarejestrowali się w sondażach. Ze względu na charakter systemu, wielu wyborców są pozbawione prawa głosu, na przykład z powodu zmiany miejsca zamieszkania lub z powodu nieobecności. W tym przypadku niezwykle mała liczba potencjalnych wyborców są w stanie powrócić do wyboru.

Ponadto, w niektórych krajach istnieje tendencja wśród dużej liczby niezapłaconych młodzieży w listach wyborców, ale dokładne dane nie mogą być podane tutaj, ponieważ nie ma scentralizowanego systemu rejestrów ludności.

Wymagania dla wyborców

Z reguły jest to znani ludzie, którzy mogą być zaufane do reprezentowania interesów państwa. W ogóle, wyborców i prawyborach – zwłaszcza amerykańskiego systemu wyborczego. Często są też politycy, działacze praw człowieka i innych zaufanych osób.

Liczba elektorów równa liczba przedstawicieli państwa. Logika jest prosta – im więcej ludzi, tym więcej urzędników, przez który działa system wyborczy w USA. Jazdy do liczby urzędników tutaj jest podobny do każdego dużego państwa. W niektórych stanach wyborcy mianowany przez przywódców partii (Republikanów i Demokratów), a niektóre są używane w wyborach bezpośrednich przez głosowanie.

Wymagania wobec kandydata na prezydenta

Podobnie jak w większości krajów, kluczowym kryterium jest obecność obywatelstwo kandydata na prezydenta, a ponadto musi być urodzony w Stanach Zjednoczonych. Minimalny wiek nominowany musi być równa 35 lat, a ta osoba ma obowiązek żyć w Ameryce od ponad 14 lat.

Kandydat nie może być prezydentem więcej niż dwa razy. Standardowy zestaw wymagań, jak jest praktykowane w naszym kraju, a także w wielu innych krajach.

system wyborczy

Na podstawie powyższych kroków, można dokonać pewnego rodzaju wyborów algorytmu i sposobu, w jaki prezydent systemu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Poniżej przedstawiono przykładową sekwencję operacji:

 1. Przeprowadziła proces wyboru elektorów.
 2. Wygrać najwięcej głosów.
 3. Wyborcy głosować na konkretnego kandydata na prezydenta.
 4. Wyniki są wysyłane do Kongresu USA.
 5. Spotkanie Kongresu liczy głosy.
 6. Zwycięża ten, kto ma największą liczbę głosów.

Amerykańskie wyborów: przywódcy partii

Republikanie i Demokraci – dwa najbardziej wydajne i najstarsza impreza w Stanach Zjednoczonych. Jaka jest różnica?

Demokraci – partia zorientowana społecznie. Ich motto – wspierać biedniejsze warstwy ludności, różne świadczenia dla bezrobotnych, bezpłatnej opieki medycznej, zakaz kary śmierci. Cała polityka partii bardziej liberalnej, to wyraża się w różnych progresywnej ulgi ustawowe, i budżetowania.

Republikanie są bardziej konserwatywne. Należy stosować się do bardziej rygorystycznych poglądów na temat zarządzania, a to przekłada się wiele czynników. Na przykład, bardziej racjonalnej alokacji środków budżetowych, kurs na patriotyzmu i siły, chroniąc klasy średniej i biznesu.

Istnieją inne partie, ale nie mają żadnych takich środków, nie ma takiego wsparcia, a dwóch z wymienionych powyżej. Wnioskodawcy z nich jest bardzo trudno dostać się do Kongresu i jakoś promować swoje interesy. To samo odnosi się do wyborów prezydenckich – promowany przez takie osoby po prostu nikt nie zauważy.

prawybory

Jest to w istocie podstawowej. Każda partia odbyła swój głos, który decyduje, kto będzie jedynym kandydatem na prezydenta. Określa ona, jak system wyborczy w USA. Krótko mówiąc, nie ma dwa rodzaje prawyborach – zarówno wewnątrz i na zewnątrz.

W pierwszym przypadku tylko członkowie partii głosowanie, w którym istnieje możliwość wyboru kandydata, a w drugim – do głosowania może zrobić wszystko. Interesującą cechą tego systemu jest to, że żaden amerykański główne urzędy imprezie z wspólnym kierownictwem. Zamiast tego, każdy stan ma własny Demokraci i Republikanie.

Proces głosowania nie jest uregulowana w żadnym pojedynczym prawem kraju, w każdym stanie idzie swoją drogą. Gdzieś wybrać kandydatów do strony głównej, a czasem głosować na liderów regionalnych.

Obecna sytuacja

Teraz w roku 2016, co oznacza, że na nosie 58. amerykańskich wyborach prezydenckich. Konkretna data wyborów – 8 listopada. Demokraci w tej chwili istnieją dwie kandydaci na prezydenta – Hillary Clinton, który służył jako sekretarz stanu, a także Bernard Sanders, który jest senatorem stanu. Ich przeciwnik wykonuje Republikańskiej Donald Trump, miliarder i prowadzi bardzo agresywną kampanię reklamową.

Hillary Clinton jest silny kandydat z Partii Demokratycznej. Na jego duże doświadczenie w działaniach politycznych i administracyjnych. Znana jest nie tylko przez fakt, że poślubił 42. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale jego karierę jako Senator (New York), a także Sekretarz Stanu od 2009 do 2013 roku.

Kampania wyborcza, Hillary Clinton jest dość silna obietnica w gospodarce USA. Znajdzie to odzwierciedlenie w zwiększonych wynagrodzeń dla klasy średniej, a ponadto jest podniesienie płacy minimalnej i budżetowania społecznej.

Bernard Sanders – drugi najsilniejszy kandydat z Partii Demokratycznej. Urodził się w 1941 roku i rozpoczął swoją karierę polityczną w 1972 roku, próbując zająć miejsce gubernatora Vermont (przegrał wybory). Ponadto, w 1981 roku, był nękany przez szereg niepowodzeń, ale Sanders nie został mianowany burmistrzem Burlington. Został wybrany na stanowisko trzy razy, a potem próbował włamać się do konwencji jako kandydat niezależny. W 1990 roku uzyskał go. Potem stał się kongresman przez długi czas, a następnie został mianowany senatorem z Vermont.

Program wyborczy tego kandydata jest bardzo interesująca. Sanders – ulubieniec amerykańskiej młodzieży. Uważany jest za jeden z najbardziej uczciwych kandydatów na prezydenta. Istotą jego programu jest zwiększenie równości społecznej w Stanach Zjednoczonych poprzez tworzenie bardziej przystępne ubezpieczenia zdrowotnego, wzmocnienie nadzoru nad sektorem finansowym, pomagać potrzebującym, dostępności szkolnictwa wyższego.

Donald Trump – najsilniejszy Republikańskiej. Była to osoba publiczna i szeroko, aby rozpocząć wyścig. Jest znany jako udanego miliardera biznesmena, jak i osób medialnych. On często mówi się w mediach, że jest właścicielem dużej firmy budowlanej, sieci hoteli i kasyn, ponadto Trump jest autorem kilku książek o biznesie.

Potężny program przedwyborczy Donalda Trumpa jest przeznaczony dla konserwatywnej części społeczeństwa amerykańskiego. Był okrutny przeciwnik migrantów i obiecał walczyć nielegalnych obywateli z Meksyku i innych krajach. Podobnie jak inni kandydaci mają pomysły dotyczące reformy systemu opieki zdrowotnej. W jego przypadku, istotą reformy w zmniejszeniu kosztów ubezpieczenia dla państwa i sami obywatele. Poza tym, on opowiadał wsparcie dla biznesu, stymulować gospodarkę i jego poglądy na politykę zagraniczną.

Wady US system wyborczy

Cokolwiek może być zasłużony system wyborczy w USA, zauważa krytyk w nim pewne wady. Najbardziej oczywiste, że demokrata i republikanin są finansowane z budżetu. Jednak inne organizacje polityczne nie mają takiej możliwości, ponieważ musi zdobyć co najmniej 5% głosów w poprzednich wyborach. Jest to błędne koło. Może być również stosowany, a klasyczny schemat fałszowanie, na przykład, podobieństwo farsz. To znaczy, gdy procesy wyborcze służyć firm prywatnych, mogą łatwo przekupić przeciwników.

Również w tym kraju jest bardzo zły system, który określa, jak cały amerykański system wyborczy. W 19 wieku, po raz pierwszy zastosowano tę technologię jako gerrymandered. To przerysowanie okręgów wyborczych, który pozwala na identyfikację potencjalnych wyborców o pochodzeniu terytorialnym lub etniczne, na przykład tak, że mieszkańcy niektórych prowincjach będzie głosować na konkretnego kandydata z powodu osobistych preferencji (etnicznych, politycznych, w związku z niektórych obietnic).

Korzyści

Jednak system wyborczy US, którego schemat przedstawiono w artykule, i ma swoje zalety. Wszystkie te same okręgi geograficzne może być plus. Prawo wyborcze i wybory w Stanach Zjednoczonych skonfigurować w taki sposób, że jeśli większość uczestników mechanizmu wyborczego będzie przestrzegać wszystkich zasad, to z całą pewnością wybrać ulubiony wyborców, w tym samym czasie będzie brać pod uwagę potrzeby zarówno małych obszarach wiejskich oraz mieszkańcy wielkich miast amerykańskich, choć na podstawowych różnic w interesie obywateli.

Nasz system

System wyborczy w Rosji i USA Przypomina, w pierwszej kolejności, że w obu przypadkach decyduje większością głosów. Demokratyczne podejście – klucz podobieństwo między tymi dwoma państwami.

Po drugie, w Stanach Zjednoczonych, a my mamy system wyborczy opiera się na konstytucji. Jednak zasada ta działa we wszystkich krajach rozwiniętych, ale szczególnie cenione w tych dwóch supermocarstw. W naszym kraju nie ma prawa głosu każdego obywatela, który osiągnął wiek 18 lat.

W ramach systemu wyborczego w naszym kraju oznaczało wyborów deputowanych do Dumy Państwowej, prezes niektórych innych agencji federalnych, a ponadto wybór technik stosowanych w wyżej wymienionych ciał są również używane w czasie głosowania na stanowiskach w jednostkach regionalnych i komunalnych.

Jeden termin prezydenckie w naszym kraju wynosi sześć lat. Minimalny wiek dla Prezesa – 35 lat, a ponadto musi on mieć miejsce zamieszkania w kraju przez co najmniej 10 lat. Wcisnąć Stowarzyszenia kandydata co najmniej 100 osób, oprócz ich obowiązków należy zbieranie jednego miliona podpisów.

Wybieranie celu wystąpienia przez Radę Federacji. Proces odbywa się w odpowiednim czasie (nie wcześniej niż 100 dni i nie później niż 90 dni przed spotkaniem). Prawnie wyznaczony dzień wyborów w drugą niedzielę miesiąca, w którym odbyły się wcześniejsze wybory. Potencjalni prezydenci są nominowani przez obie strony lub na własną rękę. Później, Centralna Komisja Wyborcza dokonuje rejestracji kandydatów, którzy spełniają niezbędne wymagania, w tym wsparcie dla wymaganej liczby wyborców.

Głosowanie odbywa się w specjalnie wyposażonych obszarach pod ścisłą kontrolą przez publiczność (ta została podjęta kilka różnych aktów prawnych, prawodawstwo jest ulepszone i współczesność). Ludzie, którzy przychodzą do urn należy zauważyć odpowiedniego kandydata na głosowaniu i umieścić ten ostatni w specjalnym szczelnym pudełku.

Liczenie głosów przeprowadza się w kilku etapach, począwszy od miejsca głosowania i za pośrednictwem władz terytorialnych i regionalnych przychodzi do CEC. Centralna Komisja Wyborcza jest zobowiązany ogłosić wyniki 10 dni po głosowaniu.

Główne różnice w Ameryce

Najważniejsze – jest brak kolegium elektorów lub podobnych jednostek, które mogą w jakiś sposób wpłynąć na przebieg głosowania. Dlatego nasze wybory są o wiele bardziej demokratyczna niż w Stanach Zjednoczonych. Mimo ścisłej kontroli rządu i prawa w obu krajach, głosowanie zaufania los mała liczba osób, zarówno w Stanach Zjednoczonych, nie jest akceptowane w Rosji.

Tak, wybory – to jest silna biurokracja, potencjalnych naruszeń i różne dźwignie w stosunku do wyborców, ale oba kraje robią wszystko, co możliwe, by zapobiec jakimkolwiek naruszeniom i produkowania udoskonala swoje prawa. W dodatku, tu i tam wykonany tworzenie różnych stowarzyszeń, nadzorowanie wyborów.