320 Shares 4950 views

Baldachim z tektury falistej: technologia instalacji, funkcje, wykresy i zalecenia

Jeśli masz zamiar zrobić układ terytorium, konieczne jest, aby wybrać typ projektu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi do baldachimu. Nie zawsze mają możliwość i chęć zbudowania osobnej publikacji. Czasami wystarczy zainstalować baldachim w celu zapewnienia jej praktycznego wykorzystania. Dzięki nim można zbudować przytulne miejsce do odpoczynku, do przechowywania przedmiotów gospodarstwa domowego. Najważniejszym etapem jest wybór materiału. Optymalnym rozwiązaniem byłby profilowane, które charakteryzuje się trwałością i wytrzymałością.

wymiary

Wykonana jest ze stali ocynkowanej. Jej grubość wynosi od 0,5 do 1 mm. W czasie wytwarzania materiału pokryta ochronną warstwą polimeru. Standardowe wymiary wstęgi, są następujące: szerokość – od 80 cm do 1,1 m; Długość – od 2 do 6 m, wysokość – od 8 do 130 mm. Ostatnia opcja – jest to odległość, która łączy dwa flety. Co więcej, produkt wygląda masywniejsza. Jeśli zdecydujesz się zrobić baldachim z tektury falistej, lepiej jest wybrać rodzaj materiału ocynkowanego niż poliwęglanu. Ma wyższą sztywność. Różną odporność na obciążenia wynikająca z ciśnienia grubości śniegu. Fakt ten służy jako ważny warunek w projektowaniu takich struktur.

do rekordu

Udając się do chudego zawiasami design, ważne jest, aby zapewnić prawidłowy kąt. W przeciwnym razie, wytrącanie zostanie opóźniony o przeciążeniu świetle ramy.

urządzenie baldachim

Na sprzedaż dzisiaj można znaleźć gotowe zestawy zadaszenia. Konsument będzie musiał tylko montaż konstrukcji przy użyciu proponowanych figury. W każdym przypadku, osłona składa się z ramy i pokrywy. Dla pierwszego elementu można używać drewnianych drążków liściastego. Są one traktowane ze specjalnych rozwiązań. Alternatywnie działać profili stalowych.

Na poparcie zostaną naruszone przez obciążenie pionowe. Dlatego, do jego wytwarzania może być stosowane profile metalowe 6 x 4 cm. Jeżeli całkowita struktura wydaje się, wówczas niezawodność konieczne zastosowanie sekcji 8 x 8 i 10 x 10 cm, liczba biegunów łatwo określone przez obliczenia odstęp między nimi jest równy 1 m. Przy takiej konstrukcji, w stosunku do ściany, nie jest brane pod uwagę. Baldachim produkcji tektury falistej, musisz kupić NS44 marki rzeczy i NS35, która wytrzymuje duże obciążenia i zapewnia umywalkę.

Obliczenie baldachim

Obliczania parametrów zadaszenie może skorelowane wymiary i parametry struktury ochronnej urządzenia. Tak więc, gdy pojazd ma wymiary 1,6 x 4,3 m, wielkość podkładka powinna 2,3 m x 5,5, jeśli jest to samochód, zwiększa parkingach :. 3,5 do 6,6 metrów. Jako optymalną wysokość okapu, który służy pod którym zmieści się samochód z podniesionym tułowia. Jeśli jednak zrobić więcej niż 2,3 m, a następnie pod okapem spadnie deszcz i śnieg.

narzędzi, przygotowanie

W celu stworzenia baldachim z tektury falistej, konieczne jest, aby przygotować narzędzia: poziom budynku, centymetrem, piła, śrubokręt, spawarka, śruby ocynkowane, młotek, śrubokręt, wiertarka, zestaw kluczy, nakrętek i uchwytów montażowych.

sąsiaduje technologię montażu baldachim

Bez względu na to, jakiego rodzaju struktury wybierzesz, będzie ona uznana prefabrykowanych konstrukcji. Wykonać taką pracę może sam, bez pomocy z zewnątrz. Do produkcji lean-design, który przylega do domu, trzeba będzie przygotować i obliczyć obszar budowy. W następnym etapie wyrównane zabaw. Następnie zagęścić glebę, a na obwodzie studni wykopanych na słupkach. Zlokalizowania wgłębienie może być w dwóch rzędach, z których każdy należy do 3 elementy. Schemat powinien dostać prostokąt.

Kiedy baldachim z tektury falistej, następnym krokiem jest instalacja zębatkę. Muszą zagłębić się poniżej linii zamarzania gruntu. Pusta przestrzeń została wypełniona zaprawą, po czym należy odczekać do całkowitego wysuszenia. Z wsporniki montażowe i wkręty do szaf wzmocnionych poprzeczki. Kąt nachylenia powinien być skorygowany o różnicę w długości podpór przeciwnych.

Rama jest pokryty podkładem. Należy poczekać, aż wyschnie, a następnie nałożyć warstwę farby. Następnie ułożone arkusze materiału, a więc konieczne jest przestrzeganie zachodzi jedna fala. Arkusze wzmocnione za pomocą śrub do poprzecznych belek. Metr kwadratowy trwa około 7 śruby ze stali ocynkowanej oraz uszczelkę gumową, która zapobiega uszkodzeniu powłoki ochronnej.

Zalecenia dotyczące wytwarzania alternatywnej postaci przylegającego do ściany przesmyku

Przelana dachy z tektury falistej, które są w sąsiedztwie ściany, może być wykonany zgodnie z uproszczonym. W tym przypadku trzeba zapewnić dostępność kilku elementów podstawowych, w tym:

  • mając;
  • Kolumna zewnętrzna;
  • wsporniki pionowe;
  • paka;
  • ramą;
  • drenaż.

Belki nośne działać. Łączy się do ściany nośnej za pomocą kotew. Prop stanowi główny element. Dlatego też wymaga niezawodne mocowanie. Kolumny zewnętrzne – wsporniki pionowe, które przedłuży całkowite obciążenie. Mogą one być wykonane z profilu lub rury z cementu azbestowego. Czasami używany krokwie. Dla każdej takiej podpory trzeba budować fundamenty w betonowym fundamencie. We wszystkich przypadkach ważne jest, aby pamiętać, że nie powinien leżeć powyżej głębokości przemarzania gruntu. W przeciwnym razie, nie ma mowy, aby uniknąć deformacji klatki.

Kiedy zadaszenie wykonane z tektury falistej, na zewnętrznych wsporników lub rury położył mauerlat. Przedstawia ona przekrój belki. Opowiada się za wspieraniem krokwiami. Toczenie stałe poprzecznie baldachim. Jest on wykonany z cienkich płyt lub taśm. Top jest profilowana. Jego połączenie z ramą wykonane za pomocą wkrętów lub śrub. Odwodnienie zainstalowana w rurze z tworzywa sztucznego, gdy jest to konieczne. Jeżeli dolna krawędź struktury znajduje się nad ziemią lub trawniku i nie stwarzają niedogodności, odpływ jest obowiązkową częścią.

Cechy budowy jednorodzinnego szopy

Baldachim z tektury falistej w stoczni może stać samodzielnie. Trzeba będzie zbudować fundament i zbudować skrzynię. Po zaznaczeniu na terytorium ustalonych kolumn nośnych, odległość między nimi powinna wynosić 30 cm. Głębokość studni wykopanych 30 cm. Jednak wraz ze wzrostem wysokości słupa jest niezbędne do kierowania ich w głąb ziemi. Podobnie jak w powyższym przypadku, każdy wspornik jest wypełniona roztworem. W instalacji ramy metalowej rury potrzebne. W procesie wysychania piwnicy zrobić spawania skrzyń. Pierwsze montowane kłody, które pełnią rolę ramy nośnej. Są one przyspawane do prętów zbrojeniowych, przenoszone środka antykorozyjnego, spoin plam, jeśli jest to konieczne. Po produkcji tuszy można zainstalować blachy falistej.

Jednym z materiałów, który ma powłokę polimerową, łatwiejsze w montażu, ma dłuższą żywotność. Ponadto, jest bardziej odporna na drgania i wytrącania. Gdy zadaszenia wykonane są z tektury falistej na dziedzińcu domu prywatnym w takiej technologii, arkusze muszą być instalowane za pomocą łączników z uszczelkami gumowymi. Pokrywają się w tym przypadku może wynosić od 4 do 6 cm. Jeżeli jest jednokierunkowy wzorów może być równa 4 cm. Carporty parking samochodowych zwykle wzmocnione elementy usztywniające. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy podłoga ściana zamiast uniwersalne.

koszt

Wiaty z tektury falistej, w których cena jest obliczana zgodnie z materiałami i wielkości konstrukcji, może kosztować konsumenta w 1500 rubli. za metr kwadratowy. Przy zamawianiu takich obiektów od ekspertów, nie można ograniczyć się do formy pokrywać. Konstrukcja może być łukowata, jedno- lub dwu-pak, przylega do ściany lub stojące. Jeśli chcesz rzucić falistej sąsiedniej dłużej, najlepiej jest zrezygnować z drewnianą ramę, zastępując go z metalu. Ale nawet ten materiał ulega korozji, jeśli nie jest właściwie utrzymane. Dlatego należy zapytać, jak eksperci firmy produkują podpór i filarów szkoleniowych, jak również elementy składowe dachu.

Jeśli chcesz, aby taką strukturę, podpory mogą być wybrane jako średnica rury powinna wynosić 8 cm. Nie należy używać tych dłuższy niż 3 m. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt, w zależności od grubości ścianki rury. Im większe obciążenie oszacowano na czaszy, tym większa powinna być opcja. Zrób baldachim z tektury falistej może być głuchy boczne. Pozwoli to na budowę nie tylko w samochodzie, ale również do letnich spotkań towarzyskich w deszczu.