649 Shares 9855 views

Czy zapłacić rachunek za naprawę? Czy mogę zrezygnować z usługi?

Remont – to temat, który dotyczy praktycznie wszystkich obywateli. W każdym razie ci, którzy płacą za media. Po pojawieniu się taki odzysk w płatności za mieszkanie w 2012 roku w Rosji, ale zaczął działać w 2014 roku. Wiele zastanawiałem się, czy zapłacić za rachunek za naprawę? Ten problem jest bardzo ważne. Powoduje to różne reakcje publiczności. Ktoś pracuje sumiennie płacić innym zlecenia płatniczego, a niektóre są ułożone w rzędach i maszeruje przeciwko płatności. Więc jak zrobić dobry uczynek? Wszystkie remonty i płatności związane będą kontynuować naukę.


Czym jest remont

Wymyślić pokwitowaniem do remontu? Czy muszę za to płacić? Moot. On nawet prawnicy powoduje pewne trudności. Dlatego konieczne jest, aby rozważyć wszystkie możliwe opcje i wszystko zrobić z remontu.

Pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, co w tym wszystkim chodzi. Co to jest remont? Ten rodzaj utrzymania mieszkania w normalnym stanie nadaje się do zamieszkania. Mówimy o domu (wejście), a nie mieszkań. Oznacza to, że jeśli trzeba naprawić windy zmiany balustradę lub załatać dach są remontowane. Wcześniej, proces ten został w całości finansowane przez państwo. Ale teraz ludzie przychodzą odbiór do remontu. Czy muszę za to płacić?

Pojawienie się płatności

Dać dokładną odpowiedź jest bardzo problematyczne. Po tym wszystkim, przed jednym nie płacić za naprawy. Ale od 2012 roku, nowy wykres w obudowie i usług komunalnych. Ona wzbudził oburzenie mieszkańców. Dlaczego?

Wcześniej wszystko obudowa była publiczna. I tak jego naprawa została przeprowadzona na koszt budżetu regionalnego. Że mieszka nie mógł dokonywać żadnych składek do remontu. Ale z czasem, w Rosji przyszedł prywatyzację. Coraz więcej mieszkań w przejściu od własności państwowej do osób prywatnych. Renowacja domów wciąż są opłacane ze skarbu państwa. W tej chwili własnością obywateli około 85% pracuje metrów kwadratowych.

W związku z tym, w 2012 roku zdecydowano się na wprowadzenie opłaty za remont. Zjawisko to spowodowało oburzenie mieszkańców. Szczególnie tych, którzy nie posiadał domy. Widać kolumnę w otrzymaniu mieszkania i usługi komunalne „remont”? Możemy nie płacić? Aby w pełni zrozumieć, co się dzieje, konieczne jest odwołanie się do nowoczesnego ustawodawstwa rosyjskiego.

prawa

25 grudnia 2012, Prawo federalne № 271 "Na remontu." Wymaga ona wszystkich mieszkańców budynków mieszkalnych płacić nie tylko usług publicznych, ale również nadchodzący remont domu.

Również w Kodeksie Mieszkaniowej Federacji Rosyjskiej twierdzi, że właściciele mieszkania mają obowiązek utrzymać mieszkanie w stanie mieszkalnym na własny koszt. Innymi słowy, teraz każdy z torebki powinien zapłacić za wymianę lub naprawę windy nieszczelnego dachu.

Wszystkie płatności są dokonywane do majora fundusz remontowy. Oznacza to, że z punktu widzenia legislacyjnego, właściciele nieruchomości będą renowacji budynków mieszkalnych na własny koszt. Jest on zobowiązany do zapłaty za remonty (właściciele otrzymania lokalu są regularnie) młodego obywatela lub osoby starsze? Tak, to jest prawo. Wszyscy obywatele są zobowiązani wraz z resztą z rachunków do zapłacenia i to.

Odmowa usługi

Ale zawsze muszę płacić? Pokwitowanie do remontu wszystkich obywateli otrzymywać co miesiąc. Jednak wiele zastanawiał się, jak odmówić tej płatności. Być może istnieją pewne luki w przepisach, co pozwoli uniknąć dodatkowych kar z lokatorów?

Niestety, nie są. prawnie nikt nie może odmówić usług remontowych. Nie jest to wymagane przez prawo. Jedyną rzeczą, która pozwoli obywatelom (i jest to nielegalne), – ignorować przychodzące rachunki. Drugi nie jest podane. Mówi się, że rosyjskie prawo wymagać od wszystkich mieszkańców na własny koszt płacić za remonty kapitalne budynków mieszkalnych.

zasady obliczania

Interesujący sposób obliczania wysokości składek na fundusz remontowy majora. Jest to pierwsza przyczyna niezadowolenia ludności. Fakt, że wielkość płatności jest ustalony na poziomie regionalnym. Oznacza to, że na tym samym placu mieszkańcy filmowych w różnych miastach będzie produkować nierówne płatności.

bierze również pod uwagę miejsca zamieszkania. I tak dziwne jak się może wydawać, obecność windy w klatce schodowej. Po tym wszystkim, to też musi być przechowywana! Nietrudno się domyślić, że obywatele, którzy mają windy, będą płacić więcej. Budynek Wiek odgrywa również ważną rolę. Im starszy dom, tym wyższe opłaty.

Czy muszę płacić za rachunek za naprawę? Tak, jeśli przez prawo. Ale mieszkańcy często odmawiają tych płatności, a tym samym naruszenie zasady utrzymania nieruchomości. poczucie niesprawiedliwości – to dlatego, że zmusza zachowują się w podobny sposób. Po tym wszystkim, różnica w płatnościach na regionach jest bardzo różna. Na przykład, Moskwa metr kwadratowy wymaga wprowadzenia 15 rubli, a w Petersburgu – 2,5 rubli. Okazuje się, że mieszkańcy stolicy jest prawie 6 razy więcej niż płacić za naprawy.

Usługi i opłaty

Czy zapłacić rachunek za naprawę? Populacja ta jest już robi od dawna na własną rękę. Ktoś sprawia, że te płatności, niektóre tak długo, jak nie chcą ich i działać na własną odpowiedzialność. Ale jeśli robisz wszystko zgodnie z prawem, że co miesiąc są zobowiązane do zapłaty pewnej kwoty do majora fundusz remontowy.

Niektóre odmówić sankcjonowania tego i spróbować znaleźć uzasadnienie prawne. domów zaczynają badać przepisy dotyczące praw konsumenta i kodeksu cywilnego. Początkowo trzeba wykazywać produkt, należy upewnić się, że działa, a następnie, jeśli uzna, ze wszystkim innym, w celu dokonania płatności. To logiczne – jeśli coś nie pasuje, kupić coś złego nikt nie zrobią.

Podobnie można traktować sytuację z remontu. Teoretycznie KR Fundusz oferuje konkretne usługi. Ale nie można dokładnie ocenić jakość wykonanej pracy. Okazuje się, że ludzie płacą z góry. To nie jest do końca prawidłowe. Czy płacić za pokwitowaniem do remontu (Woroneż, Moskwie lub jakiekolwiek inne miasto – to nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz)? Z tego punktu widzenia, nie można płacić rachunki. Ale z drugiej strony, istnieją przepisy, które wymagają, aby wszystkie zapłacić miesięczne opłaty za remonty budynków mieszkalnych.

nowy

Ze starych budynków jest oczywiste – że w każdym przypadku trzeba naprawić. Dlatego też, płatności te nie powodują szczególnie silne oburzenie wśród osób mieszkających w starych domach. A co z tymi, którzy niedawno przeniósł się do nowego budynku? Czy muszę płacić? Wpływy na remonty są w każdym mieszkaniu. Nie ma znaczenia, ile lat ma twój dom.

Okazuje się, że obywatele, którzy mieszkają w budynkach, a także wszystkie inne wymagane do comiesięcznych składek na fundusz remontowy majora. Ale tu znowu oczywiste niezadowolenie mieszkańców. Dlaczego? Nowy remont domu nie jest wymagane. Wielu ludzi po prostu nie może żyć aż do momentu, kiedy budynek jest naprawdę potrzebne remontu. Okazuje się, że pieniądze wypłacane z jakiegoś powodu. Wyniki Będzie najprawdopodobniej nigdy nie zobaczyć.

Renowacja mieszkań?

Liczba znalezionych w obudowie paragon „remontu”? Czy to możliwe, aby nie musieli płacić za tę usługę? Mówi się, że ani odmówić tych sankcji ani uchylać je prawnie nie działać. Niektórzy uważają, że remont obejmuje odbudowę mieszkań. Czy to prawda?

Nie, to jest nieporozumienie. Główne fundusz remontowy zbiera fundusze od powierzchni danego mieszkania, ale tylko świadczy usługi dla ogółu dom-nieruchomości. Należą do nich:

 • dach;
 • fundacje;
 • fasadami domów;
 • piwnice;
 • części wspólne;
 • windy;
 • Narzędzia.

Wszystko jest naprawione każdy obywatel samodzielnie lub w porozumieniu z sąsiadami. Takie zasady działających obecnie w Rosji. Oczywiście, remont mieszkań – jest to sprawa dla każdego właściciela. To właśnie na jego koszt sprawia, że ten proces.

Na własne ryzyko

Czy muszę zapłacić rachunek za naprawę kapitałowych (Woroneżu, jak w każdym innym mieście, ustnanavlivaet swoją taryfę)? Według prawa jesteś zobowiązany do dokonania płatności. Ale jak już zostało powiedziane, wiele odmówić zrobić. Czego można się spodziewać w tym przypadku? I to jest niebezpieczne uszkodzenie miesięcznych wpłat na fundusz remontowy majora?

Obecnie w Rosji płatności te są równe usług publicznych. Oznacza to, że liczba ludności będzie stosować standardowe środki windykacji. Komunikacja No oczywiście nie wyłączyć, ale sąd może wezwać. Jeśli kwestia, czy płacić za pokwitowaniem do remontu, odpowiedziałeś negatywnie na siebie, można przygotować się do następujących kar:

 • konfiskata mienia kwota zadłużenia;
 • zakaz opuszczania kraju;
 • zajęcie mienia;
 • Debata sądowa.

Również, gdy długi narosłe odsetki za zwłokę. W związku z tym wielkość długu co miesiąc zwiększa się coraz bardziej. Myśleć o możliwych konsekwencjach. Wymyślić rachunek za naprawę? Czy muszę za to płacić? Daj odpowiedź na to pytanie, biorąc pod uwagę wszystkie konsekwencje, które mogą czekają defaulters.

Obudowa awaryjny

Nie rozpaczaj! W rzeczywistości, nie wszystko było tak źle, jak się wydaje. Porzucić remont ludzie nie mogą. Ale o to, aby uniknąć opłacania składek, jak to możliwe. Dokładniej, aby uzyskać ulgę na płatności. Są one dostępne tylko dla niewielkiej liczby obywateli.

Zgodnie z Kodeksem Mieszkaniowej Federacji Rosyjskiej (art 169-I), są zwolnione ze składek na rzecz naprawy twarzy, ma swoje własne domy nagłych oraz w budynkach, które podlegają rozbiórce. Uwaga: Jeśli już wypłacona majora fundusz remontowy, a miesiąc później okazało się w domu awaryjnego lub zaprotokołowane do rozbiórki, zapłacił pieniądze trzeba będzie zwrócić w całości.

dla państwa

Co jeszcze należy zwrócić uwagę? Jeśli jesteś zainteresowany, czy wynagrodzenie wsuwa do remontu jest to konieczne, nie spiesz się rozpaczy. kwota ta jest wykonana w niebezpiecznych budynków. A w domach, które są do rozbiórki, w tym. Nie jest to jednak jedyne szczególne przypadki, kiedy można uniknąć opłat do głównych fundusz remontowy.

Na przykład w nieruchomości Apartament znajduje się w domu, ziemia jest przekazywana do państwa lub gminy. Niezbyt częsty przypadek, ale to nie występuje. Kiedy ziemia należąca do konkretnego budynku, zostaną podane do państwa, do remontu obywateli nie może zapłacić.

Nieruchomości na sprzedaż

Jedno słowo rady: jeśli planujesz sprzedać mieszkanie, aby spłacić wszystkie długi. Remont będzie musiał zapłacić w pierwszej kolejności. Po tym wszystkim, zgodnie z artykułem 158. Kodeksu Mieszkaniowej, kupujący otrzyma wszystkich swoich zobowiązań wynikających z tych płatności (tylko do remontu; długów za usługi komunalne do nowego właściciela nie przechodzi). Przyszedł pokwitowanie do remontu. Czy muszę za to płacić?

Prędzej czy później brak składek do remontu może grać z wami złośliwy żart. Kilka osób zgadza się na zakup mieszkania z dużym długu. Specjalnie na remonty, które już wywołuje gwałtowną populację luzu.

podsumowując

Czy zapłacić rachunek za naprawę? Moot. Przepisy prawne w Rosji wskazują, że każdy właściciel mieszkalnych lub niemieszkalnych pomieszczeń położonych w domu, musi dokonać wpłat do remontu Funduszu w okresach miesięcznych w przewidzianym kwoty. Jednak w praktyce wiele odmówić tej płatności. Prawo na zarabianie pieniędzy na remonty kapitalne budynków mieszkalnych wyszło nie tak dawno temu. I jeszcze kilka osób, są karane za opóźnienie w zapłacie.

Mimo niezadowolenia ludności, niewydolność masa obserwuje z tej kolekcji. Jeśli nie chcesz mieć problemów z prawem, jak i proste, jeśli chcesz sprzedać swoje mieszkanie, dokonać płatności za naprawę trzeba. Więc na pewno nie będzie żadnych problemów. Pamiętaj, że brak płatności za mieszkania i usługi komunalne pociąga za sobą negatywne konsekwencje!