876 Shares 5780 views

Siatka zbrojeniowa: co to jest i do czego one służą

W ostatnim czasie do zbrojenia fundamentów stosowane niemal złom, który z powodzeniem dostał się w ręce budowniczych. Dziś niewiele osób korzysta z tych „dzikich” metod, ponieważ przemysł oferuje ogromną ilość materiałów budowlanych, o wiele bardziej nadaje się do takich celów. Są to siatki wzmacniające, które w tym samym czasie wykonany niemal rewolucję w branży budowlanej.

Wykonane są ze specjalnego drutu lub nawet urządzeń. W przypadku prętów połączyć je poprzez miejscu spawania bezpośrednio na placu budowy. Tak samo w przypadku, gdy siatka wzmacniająca przemysłowe nie nadają się do wymogów bezpieczeństwa.

Jak i gdzie są one wykorzystywane

Najczęściej są one wykorzystywane do wzmocnienia fundamentów budynków i murów. Generalnie, w celu poprawy właściwości techniczne konstrukcji bez użycia różnych środków wzmacniających nie można zrobić w każdym przypadku. Nie tylko beton, ale droga i nawet pas startowy na lotnisku będzie silniejszy, jeśli jego budowniczych instalacyjne stosować zbrojenie z siatki.

Co więcej, są one niezbędne w wykonywaniu tak zwane „ciężkie” szponów, gdy nie wznieść mur z cegły i marmuru, granitu lub podobnych materiałów. Ponadto, bez sieci nie mogą być wykonane z widokiem na dom za pomocą naturalnego lub sztucznego kamienia elewacyjnego. Jednakże są one wykorzystywane do nie jest tak epickie potrzeb: te same ogrodników i ogrodników dawna przystosowane do wykorzystania zbrojenia oczek ramkami na szklarniach i szklarniach.

Do wytwarzania siatki wzmacniającej jest stosowany ai oraz aiii kategorie, których średnica jest 6-12 mm. Są one często stosowane, gdy powstaje szczególnie trudnych i ważnych obiektów wykonanych z betonu zbrojonego. Nie myśl, że wzmocnienie węgielnego „byle jak”.

Zazwyczaj w takich przypadkach, projekt szkielet, a dla jej rozwoju są obecnie wykorzystywane najbardziej kompleksowy program modelowania 3D. W szczególności, to samo 100×100 wzmacniająca siatka może być uwzględniona w konstrukcji na podstawie rysunków, które zostały uprzednio przez budowę klienta.

Jednak tak szybko, jak to warto wspomnieć, że gotowe ramki są znacznie tańsze, a budowa ich używania bardziej właściwe z ekonomicznego punktu widzenia. Więc dla większości budynków od dawna zaprojektowany model projektów, które mogą znacznie zmniejszyć koszty. Co do zasady, wszystkie ich wymiary reguluje GOST. Zazębia się na Zachodzie w tym celu wywołuje zrobotyzowanych linii produkcyjnych, które wykonują szkielety spawania w trybie automatycznym.

Jeśli zamierzasz zbudować coś wielkiego, to jest wysoce zalecane, aby zwrócić się do specjalistów. Jeśli nadal nie masz sprawy z wyboru takich produktów, aby popełnić błąd będzie niezwykle łatwe. Niestety, psychologia naszych sprzedawców pozostaje bez zmian: można często znaleźć siatkę zbrojeniową, zgrzewanie punktowe , które odbywa się w sposób chaotyczny, jeśli w ogóle „przez jedno”. Nie jest konieczne, aby przyjąć, że beton może wypchnąć że posiada: w najlepszym wypadku uszkodzona siatka może zmniejszyć wytrzymałość strukturalną o 15-20%.