743 Shares 8358 views

National History Museum of Chabarowsku: Historia, pokazy i wystawy. Muzeum Regionalne Chabarowsk nazwana N. I. Grodekova

Nowoczesna technologia, interaktywne ekrany, 3D-view – wszystkie te epitety nie do filmów sci-fi, a opis aktualnej Muzeum Regionalnego Chabarowsku są. Długa droga ciągnie się drażliwy na przestrzeni lat, doprowadziły do tego, że muzeum imienia NI Grodekov nie tylko znany w całej Rosji, znany jest na całym świecie.


Jak to wszystko się zaczęło

Chabarowsk Muzeum Regionalne nazwany NI Grodekov oficjalnie otwarty w kwietniu 1894. Do tej pory, po 120 latach od powstania, termin ten jest obchodzony jako wielki festiwal. Pierwszy dom, który wziął pod swoje skrzydła Chabarowsk muzeum regionalne, był magazyn farmaceutyczny, który należał do jednego z patronów.

Było to dawcy VN Radakov wybrany także pierwszym dyrektorem.

Oryginalna kolekcja składa się po trochu dzięki dobroczynności uczestników towarzystw naukowych i innych mieszkańców tej prowincji. Pierwszym dyrektorem przekazany do muzeum w Chabarowsku jego ornitologiczny zbiórki.

Szczególną uwagę należy zwrócić na Nikołaja Iwanowicza Grodekovo. Gubernator generalny dał muzeum dużą sumę, dzięki której udało się stworzyć niesamowitą kolekcję artefaktów i książek. Taki ogromny wkład został doceniony i Muzeum Chabarowsku wolno było nosić nazwę Grodekov.

To pod jego dowództwem zostało zorganizowane w oddzielnym budynku. Większość pieniędzy zebrano przez mieszkańców miasta. I zaledwie dwa lata po założeniu, National History Museum w Chabarowsku przeniesiony choć jeszcze nie w pełni zakończona, ale swój własny budynek. Oprócz kolekcji, istnieje już ponad 10 tysięcy pozycji, muzeum zostało ozdobione granitowym żółwia przywieziony z Ussuriysk.

Kolejnym dyrektorem był także wśród historii muzeum i pozostawił swój ślad, tworząc niesamowitą wystawę na świeżym powietrzu. bateria artylerii zbierane SN Vankova, to rodzaj granicy terytorium muzeum. Składał się z 10 umieszczonych w ziemi starożytnych armat fortecznych zakupionych przez niego oryginalnych krat i innych rodzajów broni.

Rosyjsko-japońska wojna z bardzo negatywny wpływ na stan rzeczy w muzeum. Darowizny praktycznie zatrzymał się, motywacja pracowników została zmniejszona, z oczywistych powodów. Charakter Terytorium Chabarowsk, pokazanej w naturalnych zbiorów naukowych, przestał uderzające.

złoty wiek

Po pewnym spadku ożywienie muzeum było głównym celem nowego dyrektora Vladimira Klavdievicha Arseneva.

Jego okres zarządzania mówił tytuł „Arsenyev”.

Organizował roczną wyprawę, której celem było stałe zbiory zawartości. Charakter terytorium Chabarowsk wykazano stosując próbki roślin i zwierząt, i etnologiczny a drugi znajduje VK Arsenyev i jego współpracownicy.

Nowy dyrektor ustalił żywo współpracę z obu miejscowych naukowców i badaczy z zagranicy.

Trudne dni wojny i okresu międzywojennego

Pierwszy cios w domenie naukowców rozpoczął rewolucję i wojnę wynikających. Po przybyciu władzy radzieckiej w nazwie muzeum pochodzi Grodekov. Prawie wszyscy pracownicy zostali zwolnieni lub lewej Muzeum siebie. Wykonywać swoje obowiązki pozostały tylko głowę i kilka opiekunowie muzeum. Nie wystarczy sił i środków, a nie tylko do podstawowych napraw, ale również w celu ochrony eksponatów. Naturalny powód, temperatura i wilgotność zniszczył całą ekspozycję.

W tym czasie kryzysu znowu staje dyrektora VK Arsenyev. Dzięki swojej aktywności i znajomości unikalnego eksperta i dyrektora muzeum udało się utrzymać na powierzchni.

Wraz z pojawieniem się i konsolidacji władzy radzieckiej, coraz bardziej zauważalne na zewnątrz ingerencja w działaniach badawczych i edukacyjnych, które znacznie utrudniały i opóźnione w badania.

Finansowanie bezlitośnie skracane. Związany z tym odpływ wykwalifikowanych specjalistów pogarsza karnej imprez odbywających się w latach 30. Przed rozpoczęciem II wojny światowej umieszczony w Podsumowując, szef ekspozycji oraz pięciu pracowników muzealnych.

po wojnie

Dodatkowo pogarsza stan rzeczy podczas samej wojny.

Po jej zakończeniu zaczął powolne. Mały, ale bardzo potrzebnych napraw, aktualizacja eksponaty, organizacja nowych wypraw. Wszystko to pozwoliło podnieść frekwencję i zainteresowanie mieszkańców.

W 1975 roku, spektakularny panorama „Bitwa Volochaevskaya” autorstwa AA Gorpenko i SD Agapov. Pokazany jest drugi atak na wzgórzach Czerwiec-Koran podczas wojny domowej na Dalekim Wschodzie.

Po upadku ZSRR

Pełniący obowiązki szefa Muzeum NI Ruban zmobilizowała duże siły do muzeum nie tylko przetrwał kryzys lat 90-tych, ale także przybiera na sile w swoich działaniach badawczych.

Stulecie został oznaczony przez innego istotnego wydarzenia. Grodekov historyczna nazwa wróciła do nazwy muzeum.

Nowoczesność i rozwój technologiczny nie został oszczędzony i klasyczne muzeum. Zrekonstruowany szereg wystaw, w tym „The Nature of the Chabarowskim” otwarto wyjątkową panoramę w 3D, muzeum dla dzieci, który cieszy się ogromną popularnością.

Nowe tysiąclecie

Przez nadejściem nowego tysiąclecia administracji muzeum, coraz więcej uwagi poświęcono współpracy międzynarodowej. Muzeum Regionalne wykazuje żywe wymiany z zagranicznymi odpowiednikami. Mieszkańcy Chabarowsku udało się zobaczyć wystawę Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonia – a Stanami Zjednoczonymi.

W muzeum nie mógł zignorować atrakcyjną imprezę „Noc w muzeum” i stał się członkiem w 2011 roku.

Dziś muzeum eksponowane i przechowywane ponad 400 000 pozycji wartości naukowej i kulturalnej.

wyróżnieniem

muzeum Chabarowsk szybko zyskał popularność nie tylko w Rosji, ale również za granicą.

Już pod radzieckiego zespołu elektrowni przyznano mu wyzwanie czerwony sztandar i otrzymał tytuł „Najlepszego Muzeum RFSRR”.

Millennium zaznaczono również wysoką nagrodę. Podczas konkursu o tytuł „Muzeum Roku” w konkursie „Okno do Rosji” instytucji został uznany za najlepszy wśród innych regionalnych.

Ale, oczywiście, najlepszą nagrodą jest miłość mieszkańców miasta i jego gości, którzy są entuzjastycznie eksponatów.

Dzisiejsze wydarzenia

Ogromna popularność Muzeum Dziecięce. Uzbrojony w nowoczesne narzędzia polimediynymi działając na podstawie najnowszych badań w dziedzinie pedagogiki, pracownicy muzeum w pracy z dziećmi w wieku od 2,5 roku.

Opracowane programy edukacyjne dla osób w każdym wieku, projektów i działań mających na celu rozrywki rodzinnej, romantyczne spotkania.

Wśród młodych ludzi jest bardzo popularny program „Noc w muzeum”.

Amazing 3D-panorama przyciągają coraz więcej widzów. Do tej pory liczba tych ekspozycji osiągnęła siedem.

Dynamiczna zmiana wystaw przyczynia się do tego, że stał się bardziej regularnie odwiedzających.

Ale jest to również miejsce, będzie interesująca dla turystów, którzy chcą zapoznać się z terytorium Chabarowsk bliżej. Co ciekawe podejście do muzeum jest nadal „strzeżone” jeszcze bateria artylerii zbierane SN Vankova.