763 Shares 3291 views

Kim jest Elena Gerinas? Owinąć słynną czekoladę „Alenka”: Historia powstania

Specyficzne kremowy smak czekolady „Alenka”, prowadząc swoją historię od 1965 roku, wspomina wielu mieszkańców naszego kraju. Jednak niewiele osób wie, że słynny cukierka przez wiele lat zdobił zdjęć prawdziwą dziewczynę, nieco zmodyfikowany przez artystę. Elena Gerinas – była nazwa tej małej dziewczynki, która już dawno zostały przekształcone dorosłej kobiety. Co o niej wiadomo, dlaczego jej twarz była na okładce?


Elena Gerinas: słynne zdjęcie

„Alenka” miał zaledwie 8 miesięcy, kiedy kochający ojciec zabrał jej zdjęcie w stoczni w czasie było 1960. Fotoreporter naprawdę udało obraz brązowych oczach dziewczynka, ubrana w jasny chusteczką, spojrzał uroczy. Nic dziwnego, że rodzice postanowili opublikować fotografię córki.

Pierwszy wydrukować obraz, w którym trochę Elena Gerinas został przedstawiony zgodził magazynu „Soviet Photo”. Następnie zrób to samo z przyjemności następnie popularnym wydaniu „Zdrowia”, opublikowane w 1962 zdjęć. Jednak decyzja o zastosowaniu tego obrazu w tworzeniu opakowań dla „Alenka” została podjęta dopiero cztery lata później, stało się to po długim poszukiwaniu twórczej.

Historia czekolady

Chocolate „Alenka” słynie kremowy smak, który zawdzięcza oryginalnej receptury. Został on opracowany przez specjalistów z „Czerwony Październik” fabryki w 1964 roku. Nikt nie wie dokładnie, dlaczego słynna czekolada otrzymał tę nazwę, a nie inne. Mówiono, że nazwa jego twórców produkt wybrali na cześć córki legendarnego Walentina Tierieszkowa, ale kierownictwo fabryki im zaprzeczyć.

Konstrukcja pierwszej płytki był znacząco różny od tego, który jest pamiętany wszystkich wiernych fanów czekolady. Początkowo używane przez wątków, które są często używane przez artystę w czasach sowieckich: 1 maja, 8 marca. Co ciekawe, czekolada „Alenka” w pierwszych latach jego istnienia, nie mają owijkę ze zdjęciem dziewczynki.

twórczych zajęć

Oczywiście, nie od razu przyjść najlepszych godzinny dziewczynę o imieniu Elena Gerinas. Wszystko zaczęło się od tego, że zarząd fabryki zdecydował, że czekolada jest w wielkiej potrzebie obliczu korporacyjnych, musi mieć pozytywny wpływ na świadomość marki. Pierwszy pomysł, który przyszedł do twórców głowy – użyj Alenushka przedstawione w słynnych obrazów Vasnetsov.

Porzucić ideę wyżej fabrycznie wykonane zakazu nałożonego przez rząd. Powody takiej decyzji nie zostały podane do wiadomości publicznej, przypuszczalnie, obraz nie jest zgodny ze standardami, które powstały w czasach sowieckich. Czy obraz został uznany za dość optymistyczne ozdobić popularne czekolady. W każdym razie, „Czerwony Październik” przywództwo był zmuszony kontynuować poszukiwania, który ostatecznie zakończył się długo oczekiwany sukces.

konkurencja

Mała Elena Gerinas nigdy nie może być na opakowaniu czekolady „Alenka”, jeśli nie dla konkurencji, która postanowiła zorganizować zarządzanie rośliny. Jego gospodarstwo mieszkańcy stolicy powiedział, że publikacja „Evening Moskwa”, w artykule podano, że konkurencja dozwolone Słodkie zdjęcia młodych dziewcząt, w tym z archiwum rodzinnego.

Jest to łatwe do odgadnięcia, jaki rodzaj strzał był w stanie wygrać w tym konkursie. czekoladki Krem do twarzy Gerinas była Elena, córka artysty Aleksander Michajłowicz Gerinasa. Powyżej znajduje się zdjęcie w formie, w jakiej został on przedstawiony konkursu. Uaktualniony projekt owijki „Alenka” uzyskał już w 1966 roku. Co ciekawe, zmiana owijki naprawdę pozytywny wpływ na popularność czekolady.

próba

Na początku 2000, Elena, której zdjęcie wiele lat temu, był używany fabryki „Czerwony Październik”, zwrócił się do sądu. Kobieta myślał, że może liczyć na dużą rekompensatę finansową na lata nielegalnym kopiowaniem własne zdjęcia. Gerinas, służąc pozew, oczekuje, aby otrzymać 5 milionów rubli. Jednak nadzieje „Alenka” nie jest uzasadnione.

Właściciele marek kategorycznie stwierdził, że na opakowaniu nie jest przedstawiana Elena Gerinas. „Alenka” – czekolady, która jest ozdobiona zbiorowym obrazie. Dzieci obraz Helen służył jako źródło inspiracji dla artysty Maslov podczas jego pracy na opakowaniu. Jednak znacznie zmieniła obraz, czyniąc ją bardziej wydłużony owal twarzy, pracowała nad kształtem górnej wardze. Niektóre zmiany, nawet trudnych do doświadczeni i kształt brwi. Dziewczyna przedstawiona na okładce, nawet inny kolor oczu – niebieski.

Niestety dla Helen, sąd uznał za właścicieli „Czerwony Październik” fabryki Gerinas odmówił wypłaty odszkodowania, biorąc pod uwagę jej bezpodstawnych roszczeń. Rysunek na opakowaniu został oficjalnie uznany za prace twórcze, które nie są bezpośrednio związane z obrazów dzieci kobiet.

„Alenka” Wtedy i teraz

Fani słynnych czekoladek będzie interesująca, aby dowiedzieć się więcej o życiu dziewczyny, której dziecko zdjęcie było w pewnym stopniu wykorzystywane do tworzenia opakowań dla „Alenka”. Kim jest ten Gerinas Elena? Biografia kobieta twierdzi, że urodziła się w 1959 roku, jest rodowitym Moskal. Rodzice dziewczynki stał się fotoreporter i dziennikarz. „Udając” na słynny obraz by jej ojca, 8-miesięczne dziecko, oczywiście, nie miałem pojęcia o tym.

Dorastając, Helen stała się wzorem nie, jak można by się spodziewać, i zwyczajne farmaceuta. W tej chwili kobieta, niedawno obchodził swoje 56. urodziny, mieszka na przedmieściach Moskwy Chimki, gdzie jej rodzinnego domu. Gerinas i jej mąż podniósł dwoje dzieci, którzy obecnie żyją w oderwaniu od swoich rodziców. Lifestyle „Alenka” jest całkiem zamknięty, nie jest osobą publiczną.

Zdjęcia „Alenka”

Obecnie w Internecie można odnaleźć w wielu zdjęć z różnych kobiet, które salach obok czekolady i twierdzą, że to oni są uprawiane w górę, „Alenka”. To zdjęcie z Elena Gerinas, obraz dzieci, który został użyty w 1966 roku w rozwoju projektu okładki, można znaleźć w tym artykule.

Co ciekawe, to już wiele lat w sprzedaży nie jest kremowa czekolada, która pokazuje obraz dzieci Gerinas w zmodyfikowanej formie.