223 Shares 5103 views

Obrzęk naczynioruchowy: Przyczyny i pierwsza pomoc

alergicznym, wyrażona w najbardziej ostrymi objawami tym obrzęk naczynioruchowy. Jego przyczyny mogą być różne. Charakteryzuje się jako stan ciężki obrzęk skóry i błon śluzowych. Rzadziej, może przejawiać się w stawach, opon mózgowych oraz narządów wewnętrznych. Zazwyczaj jest to objaw występuje u osób, które są podatne na alergie.


Charakterystyka rozwoju objawów

Dlaczego mówimy, że obrzęk naczynioruchowy, przyczyn, które leżą w alergii, jest to objaw? To proste. Nazwał ją bolesna reakcja na jakikolwiek alergen. Aby zrozumieć, w jaki sposób zapewnić pomoc dla pacjenta, należy rozważyć rozwój mechanizmów objawów. Bo obrzęk naczynioruchowy powoduje następujące kategorie:

  • Roślinny czynniki wewnętrzne w postaci pyłku, pyłów, i tak dalej.
  • Pewne pokarmy.
  • czynnik farmaceutyczny – jest uczulony na leku lub substancji, część.
  • czynnik chemiczny – farby do włosów, chemia gospodarcza, kosmetyki, materiały budowlane i tak dalej.

Reakcja alergiczna jest podzielona na dwie grupy – natychmiastowe i opóźnionych. Obrzęk naczynioruchowy, przyczyny które są pod uwagę, jest natychmiastowa reakcja na bodziec (alergenów). I to jest bardzo niebezpieczna forma manifestacji choroby. Alergen wchodzi korpus powoduje do generowania dużej ilości histaminy, która w normalnych warunkach, jest nieaktywny. Szybko zaczyna być aktywny, zwolniony, obracając w stan patologiczny. Gdy ta opuchlizna zaczyna się pojawiać natychmiast następuje kondensacja krwi, a to prowadzi do objawów.

Warto wiedzieć, że alergie, które mają choroby układu wydzielania wewnętrznego i innych narządów wewnętrznych, wirusowe i pasożytnicze formy infekcji, są zagrożone. Ich medyczny historia obrzęk naczynioruchowy często wiąże. Teraz jednak należy rozważyć różne rodzaje tych objawów, które mogą wystąpić nawet u osób ze skłonnością do alergii nie.

Rodzaje obrzęku naczynioruchowego

Pierwszy typ – jest uczulony, które jest spowodowane przez alergeny lub tego rodzaju. Zawsze pojawia się jako specyficznej odpowiedzi na konkretne części ciała. Najczęściej przejawia się to ze względu na alergie pokarmowe.

Niealergiczną lub psevdootek obrzęk przejawia się w tym, który ma wrodzoną tendencję. Alergen wchodzi korpus, aktywacji białek które są przeznaczone do usunięcia impulsu mechanizmu ochronnego generowania humoralnej regulacji. Naruszenie dopełniacza prowadzi do tego, że istnieje ogromna i rośnie reakcja alergiczna.

Gdy forma niealergiczne obrzęk wychodzi na skórę, błony śluzowe żołądka i jelit. Najbardziej pogarsza postać tego objaw występuje, gdy osoba odczuwa ekstremalne temperatury, urazem lub w sytuacjach stresowych.

Ale jedna trzecia przypadków nie da się wytłumaczyć nawet ekspertom światową renomę. Na takie sytuacje są prawdopodobne, żywności i leków alergie, ukąszenia owadów, choroby krwi, choroby autoimmunologiczne.

Warto również zauważyć, różne typy obrzęku naczynioruchowego, które charakteryzują i podzielić przez przepływ procesów w organizmie. To jest ostre (1,5 miesiąca), przewlekła (sześć tygodni), zakupione, dziedziczną i ograniczony, towarzyszy pokrzywka.

Objawy alergii

Objawia się reakcję tego organizmu na alergen silny obrzęk skóry, w których pokrywy nabycia silne bladość. Najczęściej występuje obejmować obrzęk twarzy, stop, grzbietu dłoni. Ból jest nieobecny. Obrzęk skóry jest bardzo napięty, nie tworzą wrażliwy na nacisk zwykle dla normalnej fossa skóry. To może pojawić się pokrzywka i świąd z charakterystycznymi czerwonymi plamami.

Ale główne niebezpieczeństwo polega na tym obrzęk błon śluzowych dróg oddechowych, które mogą być po prostu zamknięte. Człowiek umiera z uduszenia, czyli po prostu dusi. Obrzęk krtani, gardła, tchawicy jest bardzo niebezpieczne i objawia się duszność, niepokój, szczekanie kaszel, zachrypnięty głos, błękit skóry, a następnie bladość. Ostatni etap – utrata przytomności z braku tlenu. Ustal obrzęk łatwo obrzęk niebo, gardła zwężenie.

Obrzęk narządów wewnętrznych objawia się silnym bólem brzucha, biegunka, wymioty, mrowienie języka i podniebienia. Zatem, w takich przypadkach może wystąpić opuchlizna zewnętrznych. Obrzęk opon mózgowych objawia się apatia, ospałość, niemożność dotknięcia brodę do piersi przy pochyleniu głowy, nudności, skurcze. Obrzęk innej lokalizacji manifestują senność lub drażliwość, bóle stawów, gorączka.

Jak szybko usunąć obrzęk naczynioruchowy

Po pierwsze, niezależnie od stanu pacjenta, konieczne jest, aby skontaktować się z lekarzem, ponieważ choroba może rozwijać się więcej niż jedną godzinę. Po drugie, izolowanie ofiary z alergenem. Jeśli ukąszenie owadów, wyjąć żądło, czy problem jest spowodowany przez leki, jedzenie, picie – nie pozwól nam z nich korzystać. Uspokoić pacjenta, jako obciążenie emocjonalne prowadzi do szybkiego zużycia. Musimy trochę świeżego powietrza. Z ofiarą zdjął krawat, pasek, gorset, poluzować kołnierz. Jest to konieczne, aby otworzyć okno. Dla maksymalnej usunięciu obrzęku zastosować zimny kompres do miejsca uszkodzenia.

Jeśli pacjent został ukąszony przez owada lub wstrzyknięcie, należy stosować opaski uciskowej w celu zmniejszenia wejście alergenu do organizmu. Alergen musi z konieczności ciała ludzkiego za pomocą odpowiedniego alkoholu – woda o temperaturze pokojowej, w dużych ilościach. Konieczne jest również, aby dać pacjentowi sorbentu, leki przeciwhistaminowe, kap zwężającym naczynia, krople do nosa. Jeśli występuje znaczne niedotlenienie z niezdolnością do oddychania, należy dokonać intubacji dotchawiczej. Dalsze leczenie – dla lekarzy.