363 Shares 8966 views

Karmienie pomidory w szklarni: Zalecenia

Jak wydać nawożenia pomidorów w szklarni? Aby uzyskać wcześniejsze zbiory pomidorów, wielu ogrodników rozwijać je w szklarniach. Dzięki tej metodzie ważne płacić tyle samo uwagi do karmienia jest. Po tym wszystkim, obszar w tym przypadku jest ograniczona, dlatego gleba jest zubożony bardzo szybko. Jak prawidłowo wydać nawożenia pomidorów w szklarni?

Wielu ogrodników zaleca się nawozić rośliny już podczas przenoszenia sadzonek w ziemi. Podczas tego otworu jest wykopany i wytwarzana jest zgnił obornika, kompostu lub próchnicy z pyłem. Tak więc, już na pierwszym etapie rozwoju pomidory otrzyma wszystkie niezbędne minerały, a także makro- i mikroelementy. Po pierwsze nawożenie pomidory w szklarni (lub raczej ich timing) pewne rozbieżności wśród ogrodników. Wielu wierzy, że aby nawóz nie powinien wcześniej niż w ciągu dwóch tygodni po transplantacji. Każdy mieszkańcy letnie decydować o tym zadaniu, opiera się przede wszystkim od tego, jak dobrze nawożonej ziemi w latach ubiegłych. Jeżeli środki zostały wprowadzone rzadkie, warto mimo wszystko karmić sadzonki już przy lądowaniu. W tym przypadku, to zajmie, tym lepiej i szybciej trafi do wzrostu.

Pamiętaj, aby przeprowadzić karmienie pomidory w szklarni w okresie pączkowania i dojrzewania. Pomidory są bardzo wrażliwe na brak wapnia i fosforu. W pierwszym przypadku, poniżej blaszki pojawiają się fioletowo-czerwone plamy. Z brakiem wapnia może rozwijać zgniliznę wierzchołkową. Jej zapobiec powinien być natryskiwany podczas kwitnienia roślin sodowego azotanu wapnia (1 łyżka na 10 litrów). Na początku pączkowania również konieczne przeprowadzenie głównego nawożenia, stosując następujący skład: pół litra dziewanny odchodami ptaków lub zmieszane z 1 łyżka Siarczan potasu i rozcieńcza wszystko to w wiadrze wody. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie też trzyma wydarzenie jak nawożenie pomidory popiołu w czasie, kiedy oni zaczynają tworzyć jajnika. Pozwoli to na usunięcie braku mikroelementów. Na każdej instalacji musi wydać Litry takiego roztworu 2 litrów rozcieńczonego popiołu wody, 10 g kwasu borowego w wiadrze wody (gorącym). Przed nałożeniem mieszaniny, oczywiście potrzeba do schłodzenia do temperatury pokojowej.

Podczas masowych dojrzewania owoców jest niezbędne do spędzenia ostatniego karmienia pomidorów w szklarni. Wykorzystuje 1 łyżkę humusu sodu (w postaci ciekłej) i 2 łyżek superfosfat, rozcieńcza się w 10 litrach wody. Łóżka podlewa się jako szybkość 1 litr na rośliny. Zastosowanie tego narzędzia pozwoli owocem dużo smaczniejsze. Ponadto, będzie to przyspieszyć dojrzewanie.

Szczególnie biorąc pod uwagę ściśle nnoj powyżej instrukcje do naśladowania, oczywiście, nie jest to konieczne. Każdy ogrodnik wie osobliwości ziemi we własnej szklarni i może samodzielnie określić, które nawóz będzie przydatna. Pamiętaj, aby oglądać jednocześnie kondycję samych roślin. Kryteria fosforu i wapnia głodu wspomniano powyżej. Ze względu na brak tych samych liści pomidora potasu zaczynają wysychać na czubkach. Jeżeli gleba nie jest na tyle azotu, roślina dostanie żółtawy kolor i są słabo rozwinięte.

We wszystkich tych przypadkach karmienie pomidory powinny być przeprowadzane w szklarni odpowiednimi rodzajami nawozów mineralnych. Jednak najlepiej jest, aby nie czekać do takich przykrych zmian i nawozić czas rośliny składu mineralnego lub infuzji popiołu. Ta ostatnia zawiera ogromną ilość różnych substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju pomidora. Ponadto popiół neutralizuje kwaśne gleby. Za szczególnie użyteczne w tym węgla.