211 Shares 1168 views

Jak dokonać płatności wody na liczniku. taryfy wodne (2014)

Rodzina lub budżety firm są prawie zawsze obejmuje takie pozycje jak płatności wody na liczniku. Moskwa, Petersburg, miasto jeden milion lub prowincjonalne miasto, to nie ma znaczenia – liczniki mają większość obywateli. Istnieje duża liczba typów liczników, jak również rozwiązania technologiczne leżące u podstaw działania tych urządzeń. Istnieje wiele niuansów urządzeń instalacyjnych i zamiennych.


Ciekawym historyczna ścieżka z tych jednostek, fakty na temat w jaki sposób i przez kogo wymyślił wodomierze. Płatność za pośrednictwem kwitów internetowych na obudowie, użycie avtoplatezhey za pomocą karty kredytowej, wszystkie rodzaje aplikacji mobilnych w celu uwzględnienia kosztów usług publicznych – to znane nam współczesne trendy. Ale warto zajrzeć do szczegółów wyglądu konwencjonalnych urządzeń w obliczu metr historycznej perspektywy.

Liczniki są dość proste do zainstalowania. Z punktu widzenia prawa, mogą być instalowane niezależnie, ale w praktyce wiele organizacji odpowiedzialnych za rejestrację instrumentów, odmówiono właścicielom mieszkań, zamontowany licznik na własną rękę. Jakie są przyczyny takiego zachowania tych struktur? A w ogóle, jak rentowny zakład schetiki woda?

Licznik: jakiego rodzaju urządzenia

Dokładny pomiar ilości konsumpcji mieszkańców mieszkania lub domu woda pomaga specjalny licznik. Wiadomo, że ładowanie narzędzi może przejść pod opisie lub na obliczaniu ilości wody, światła lub gazu, które zostały uzyskane przez konsumenta. Liczniki dać właścicielom możliwość optymalizacji zużycia wody , a tym samym uratować: w wielu przypadkach formuły obliczania usług publicznych związanych ze specyfikacją, korzystają z sieci wodociągowej mniej korzystne niż w przypadku ładowania na podstawie odczytów liczników.

Instalacja liczników zużycia wody jest szczególnie korzystne, jeśli mieszkanie jest zarejestrowany dużo ludzi. Stosunek w tym przypadku będzie mnożona przez ich liczbę. Nawet jeśli mający zarejestrowana osoba nie mieszka w obudowie, będzie mimo wszystko pobierana opłat wodnych.

Ponadto, specyfikacja może zawierać ilość narzędzi, jest o wiele większy niż przeciętny mieszkaniec spędza. Zapłać wody na liczniku, zwykle ekonomicznie.

Zastosowanie takiego urządzenia zawiera wiele odcieni. Po pierwsze, odczyty z liczników i przekazuje je do właścicieli mieszkań komunalnych mieszkań i usług musi realizować swoje własne. Po drugie, nie jest dozwolone sztucznych zmian w odczytach. Po trzecie, ważne jest, aby przekazać numery metrów w czasie, jeśli nie zostanie to zrobione, firma usługa jest uprawniony do naliczenia ilości wody zgodnie ze standardami (a to może być bardzo nieopłacalne). Urządzenia pomiarowe umieszczone w mieszkaniach, zazwyczaj dwa: licznik gorącej wody i zimnej podobnego urządzenia. Wyjątkiem może być opcja, gdy mieszkanie jest warte grzejnik. W tym przypadku zdarza się tylko płatności zimnej wody – do licznika, czy też nie.

Historia liczników do wody

Nie ma historycznych dowodów, że pierwszy prototyp miernika na wodzie pojawiły się w średniowieczu. W źródłach encyklopedycznych stwierdził, że jednym z klasztorów Monks Lombardia sprzedawane nadmiar wody wykorzystywanej do nawadniania łąk. Aby zmierzyć ilość tychże używanych w densymetry tworzą struktury z otworem kilku centymetrów, dzięki której pewna ilość czasu i przy stałej głowicy płynęła Milanese jedną uncję wody.

W mniej lub bardziej nowoczesnym licznikiem wody pojawiła się ona w 19 wieku, dzięki wysiłkom niemieckiego wynalazcę Karla Vilgelma Siemens. Urządzenie było mechaniczne. Pracował jak młyn wodny w miniaturze. Brała udział wirnik – element, który pozwala na wykonanie na ostrzu strumieni wodnych i przekazuje obrót mechanizmu zliczającego, a następnie na tarczy. W ciągu kilku lat, naukowcy skonstruowali urządzenie jest bardzo popularny w Niemczech, a po jakimś czasie przyszedł do modyfikowania i Rosja.

Charakterystyka ładowania ciepłej wody

Dostawa ciepłej wody może być przeprowadzone w Rosji dwa sposobmi. Pierwszy – poprzez tzw „zamknięty system wodny”. Koszt spółki wodociągowej ustali, na podstawie jedności taryfie. Jako alternatywa, istnieje system „otwarty”: one kosztować metr sześcienny wody dla konsumenta składa się z dwóch elementów: cena zimnej wody i stawek za tzw płynu przenoszącego ciepło.

W odniesieniu do tego systemu opłat w różnych miastach przepisów kraju mogą być bardzo różne. Ale wiele źródeł doszukiwać pogląd, że stopy do ciepłej wody w układach otwartych jest znacznie niższy niż w prywatnym. Tak, że stosowanie liczników w nich jest szczególnie istotne i bardziej oszczędza.

Ładowanie ciepłej wody w Moskwie

Zobaczmy, co prąd ładowania najdroższych rodzajów wody – gorąco – za pomocą liczników dla mieszkańców Moskwy w 2014 roku (na przykładzie cen zatwierdzonych przez OAO „MIPC”). Brać opcję zamkniętych sieciach. Taryfa dla mieszkańców stolicy (osoby fizyczne) – 126,93 rubli za jeden metr sześcienny płynu chłodzącego do pierwszego lipca 2014 roku i 127,57 jednostek waluty rosyjskiej – po. Istnieją dowody na to, że stopy będą skakać od listopada do 135,79 rubli za metr sześcienny. Jednak nie jest dotacja – od 1 lipca do 1 listopada będzie 21,05 rubli.

Zasady wyznaczania zimnych stóp wodnych

Tańsze Całkowity koszt dla konsumenta zimnej wodzie. Jest on używany do ogromnej liczby potrzeb krajowych. W oparciu o jakie czynniki są tworzone taryf na zimną wodę w Rosji? Przede wszystkim, jest to koszt jego produkcji. Zanim woda wpływa do zaworu, przepływa w wodzie, a nawet wcześniej przechodzi skomplikowanego etapu oczyszczania, gdy uzyskuje się z rzek lub zbiornika.

Należy zauważyć, że dostawy zimnej wody, zgodnie z rosyjskim prawem – nie jest to rodzaj działalności (pomimo faktu, że Gorvodokanal czasami są prywatne organizacji), a ostateczna taryfy dla konsumenta są tworzone na poziomie gminnych władz oświatowych (aw niektórych przypadkach wtyczka ta federalny sąd). Koszty, oprócz procesów technologicznych, zawiera wynagrodzenia Gorvodokanal pracowników, koszty amortyzacji, koszty energii oraz innych zasobów zużywanych. Do odpowiedzialności za zapłatę zimnej wodzie jest prawie zawsze dodawane do ilości ścieków.

Ile zimnej wody w Moskwie

Zobaczmy, co ustalono w 2014 roku, taryf na zimną wodę w stolicy Rosji na ceny przykładowy zestaw „Wodociągi”. 2014 ma dwa okresy, w których różne taryfy – 01 lipca i po. W pierwszej połowie kosztów zimnej wody Moskwicini do 28 rubli 40 kop na metr sześcienny (plus 20,15 sanitacji). W dniu 1 listopada, ceny będą znacząco wzrastać. Na jednym metrze sześciennym wody zimnej mieszkańców stolicy będzie zapłacić 29 rubli 19 kopiejek (i dla odwodnienia – 20.69). Ważne jest, aby wiedzieć, że stawki te nie obejmują prowizję, która ładuje się, gdy płatność jest dokonywana odczyty wodomierzy na rzecz dostawców banki.

Ile zimnej wody w obcych krajach

Badanie jednego z największych rosyjskich firm marketingowych wykazała, że taryfy Moskwie zimną wodą – nie najdroższy, ale nie najtańsze na świecie. Dla porównania, mieszkańcy niektórych duńskich miastach trzeba zapłacić za 1 metr sześcienny wody około 10 dolarów (z usuwaniem wody). Jednocześnie obywatele Turkmenistanu wody może zrobić, a nawet bezpłatnie, pod warunkiem, że nie zużywają więcej niż 250 litrów dziennie. Wśród krajów z najdroższych wodzie – Belgii, Norwegii, Niemczech (gdzie ceny – około 6-7 dolarów za metr sześcienny, w tym drenaż). Bardzo tanie wody w Indonezji, Arabii Saudyjskiej, na Kubie. metr sześcienny tam kosztuje kilka groszy.

Jak mogę zapłacić za wodę

Płacić za wodę i inne media (co do zasady, wszystkie płatności przejdź do otrzymania HOA lub spółki zarządzającej) może być na wiele sposobów. Wśród tradycyjnych – wycieczka do banku i zapłacić „w oknie” do kasjera. Jest to okazja, aby zrobić to samo, przy użyciu terminali bankowych (w razie potrzeby konsultant instytucja kredytowa będzie to zrobić). Inna opcja – wykorzystanie analogowego danych urządzenia z wyspecjalizowanych systemów płatności (QIWI, system „City”, etc …). Obie te opcje są dobre, brak kolejek. Jednak nie wszystkich przypadkach podstawą dostawców danych płatniczych posiadają niezbędną HOA lub zarządzania firmą – czynnik ten utrzymuje wielu Rosjan płacić za tych metod.

Wielu Rosjan są postrzegane jako innowacyjne wygodny sposób, aby dokonać płatności wody na liczniku, a także innych usług publicznych – Bankowość online. Jednak musi być podłączony w ramach odrębnego postępowania i być w stanie prawidłowo korzystać z tego narzędzia. Jedną z niewątpliwych zalet tej metody – baza banku z dużym prawdopodobieństwem jest jakiś HOA lub Kodeksu Karnego miasta. Wygoda jest również fakt, że wszystkie wpływy są przechowywane w formie elektronicznej. Wraz z bankowości internetowej są często stosowane systemy płatności e-portfel (ten sam Qiwi, «Yandex» i tak dalej. D.). Ale cechuje je braków tkwiących w terminalach płatniczych. Istnieją także wyspecjalizowane usługi online, które pozwalają wody do dokonania płatności na ladzie, jak również wiele innych usług Visa lub MasterCard karty kredytowej.

Niuanse instalacji

instalacja metr wytwarzają niepożądany przez właścicieli. To powinno być obsługiwane przez ekspertów. Aby je znaleźć, prosimy o kontakt z komunalne przedsiębiorstwo lub organizacja, głównym profilem działalności jest instalacja metrów. Zestaw wymagane dla prawidłowego montażu wodomierze, mają zwykle następujące materiały hydrauliczne. Ta para zaworów kulowych z gwintem wewnętrznym (zewnętrznego), dwa wody wstępny, odpowiedniego licznika ciepłej wody i zimnej analogowy. Potrzebny będzie również dwa tak zwane zawory zwrotne (nie pozwalają liczniki rozwijając temu). Po zainstalowaniu metrów rur musi pochodzić ze specjalistami Gorvodokanal. Umieszczono na pomiar urządzeń uszczelek, więc legalizacji ich wykorzystania.

Konieczność odwołania się do profesjonalistów z powodu dużej mierze z faktu, że podczas instalacji liczników jest czasami konieczne, aby tymczasowo wyłączyć pewne zasilanie narzędzia systemowe, związane z innych mieszkań. Od momentu uzasadnienie niedogodności dla sąsiadów, a kończąc na wdzięcznych systemów zamykania w pytaniu zadanie instalowania liczników radzić sobie lepiej fachowcom.

wymiana niuanse

wodomierz, jak również każdy inny mechanizm może być wiele powodów, by upaść. To musi być wymieniona. Samemu to zrobić, jak w przypadku z instalacją, nie jest zalecane. Istnieją przypadki, gdy właściciel mieszkania wszystkie procedury techniczne bezbłędnie, ale odmówiono mu Gorvodokanal urządzeń uszczelniających, odnosząc się do instalacji nieprofesjonalnego.

Jednakże, jeżeli właściciel ma chęć wymiany liczników w domu, powinien wziąć pod uwagę następujące niuanse. Po pierwsze, każdy wodomierzy ma strzałkę – musi pokrywać się z kierunkiem przepływu wody. Po drugie, licznik powinny być umieszczone tak, że odległość pomiędzy nim a pionem nie była mniejsza niż 30 cm. W trzeciej kolejności, tarcza urządzenia powinny być umieszczone tak, że oznaczenia są wyraźnie widoczne. Wiadomym jest, że opłata ciepłej wody do licznika (jak najdroższych produktów użyteczności publicznej) wymaga od dostawców transmitować tylko dokładne dane. Przeliczanie z błędnych odczytów, niektóre organizacje gminne niechętnie.

Co się dzieje, jeśli nie umieścić licznik

Płatność bez wodomierza, oczywiście, możliwe. Jest ona prowadzona do tej pory tak wielu lokatorów na podstawie specyfikacji. Ale Rosjanie są zaniepokojeni, co się stanie, jeśli liczniki nie są wprowadzane w ogóle. Według niektórych ekspertów, ustawodawstwo nie może dać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony, Prawo federalne № 261 „na temat Oszczędzania Energii” jest zobowiązany zapłacić właściciele mieszkań rozpocznie się wodomierza do 1 lipca 2012 roku. Ale w tym samym czasie, wszelkie metody administracyjnej presji na właścicieli lokali mieszkalnych, które nie umieścić licznik w tym czasie, według ekspertów, ustawodawca nie określił.

Jednakże istnieje szereg istniejących przepisów, zgodnie z którymi 01 stycznia 2015 w tych mieszkaniach, gdzie zainstalować urządzeń pomiarowych jest to technicznie możliwe, ale nie jest to zrobione, normy zużycia wody zostanie pomnożona przez mnożnik. Oznacza to, że wypłata taryf wody na metr będzie duże prawdopodobieństwo opłacalne niż obliczeń opartych na standardach.