377 Shares 7248 views

Formalne i nieformalne pozytywne sankcje

Tak czy inaczej, każdy z nas zależy od społeczeństwa, w którym żyje. Oczywiście, nie jest to pokazane w pełnej zgodności niektórych osób, ponieważ każdy ma swoje zdanie i pogląd na dany temat. Jednak bardzo często opinia publiczna jest w stanie wpływać na zachowanie jednostek, postaci i zmienić jego stosunek do własnych działań. Zjawisko to charakteryzuje się zdolnością niektórych przedstawicieli społeczeństwa do reagowania na wszystko poprzez sankcje.


Mogą one być bardzo różne: pozytywne i negatywne, zarówno formalnych jak i nieformalnych, prawny i moralny, i tak dalej. Dużo zależy od tego, co dokładnie jest aktem osoby.

Na przykład, dla wielu z nas najbardziej przyjemne jest pozytywny sankcje nieformalne. Więc to, co jest jego istotą? Przede wszystkim należy stwierdzić, że pozytywne mogą być sankcje nieformalne i formalne. Były mieć miejsce być, na przykład w miejscu pracy ludzkiej. Można przytoczyć następujący przykład: pracownik biurowy zawarła szereg lukratywnych ofert – głowice do niego wydany list, podniósł pozycję i podniósł pensje. Fakt ten został zrealizowany w pewnych dokumentów, tj urzędnik. Dlatego w tym przypadku widzimy pozytywny formalnej sankcji.

W rzeczywistości, nieformalnym pozytywne sankcje

Jednak oprócz formalnego zatwierdzenia przez władze (lub państwa), osoba ta otrzyma pochwałę od swoich współpracowników, przyjaciół, krewnych. Będzie to przejawiać się w słowne zatwierdzenia, uścisk dłoni, ramion i tak dalej. Tak więc, na części społeczeństwa będą mieli pozytywne nieformalnych sankcji. Ona nie znaleźć prawdziwe manifestacje, ale dla większości osób jest ważniejsza niż nawet wyższych płac.

Istnieje wiele sytuacji, w odniesieniu do których mogą być stosowane sankcje nieformalne pozytywne. Przykłady zostaną podane poniżej.

  1. Młodzieniec odwrócił staruszkę po drugiej stronie ulicy. Pochwała i zachęta otrzymał zarówno od starszej kobiety, a od przechodniów. On usłyszy dzięki swoim adresem.
  2. Straciła w autobus przestrzeń weterana wojennego. Nieformalne pozytywny sankcja otrzymać swój wyraz w słowach podziękowania i życzenia szczęścia.
  3. Chłopiec usuwane drzewa kotek. właściciele zwierząt nie tylko go chwalić, ale także być informowany o dobry uczynek do rodziców. W tym przypadku oba mogą traktować cię herbatę dziecka z ciasta, które będą również nieformalne sankcja (pomimo rzeczywistej manifestacji zatwierdzenia jego czynu).

W ten sposób możliwe jest prześledzenie, że tego rodzaju działań promocyjnych jednostki najczęściej przejawia się w prostych codziennych sytuacjach.

Jednakże, jak w przypadku wzrostu płac, pozytywne sankcje formalne mogą współistnieć z nieformalny. Na przykład, osoba otrzymała medal za męstwo podczas walk. Wraz z oficjalną pochwałę ze strony rządu, otrzyma zgodę od innych, powszechny szacunek i respekt.

Tak więc, można powiedzieć, że pozytywne sankcje formalne i nieformalne mogą być stosowane do jednego i tego samego aktu.