264 Shares 1012 views

Zdrowie Kobiet. choroba trofoblastyczną

chorobę tromboblastyczną – Rak jest chorobą, która jest spowodowana przez rozwój nowotworów produktów zapłodnienia. Choroba występuje dość rzadko, w różnych częściach świata ma inną częstotliwość. Średnio planeta zachodzi w przybliżeniu jeden przypadek na 1000 ciąż. Średnia liczba przypadków rocznie (ostatnie dziesięć lat) osiąga 150-160 tys.


Klasyfikacja etapów:

I – guz macicy;
II – rozprzestrzenił się na inne narządy: pochwy, jajników, jajowodów;
Przerzuty do płuc – III;
IV – rozległe przerzuty w innych narządach.

stopa odzysku jest dość wysoka, pod warunkiem, że diagnoza jest wykonany na czas i wybraniu właściwego sposobu leczenia, który dąży do całkowitego wyleczenia choroby. Raka (choroby trofoblastyczną) cofa się w 90% przypadków. Dlatego ważne jest, aby czas, aby zobaczyć się z lekarzem.

choroba trofoblastu. czynniki ryzyka

Czynniki wysokiego ryzyka należą:

  • molowy ciąży w czasie ciąży, a także skłonność do niej;
  • pierwsza ciąża po 35 lat;
  • dziedziczność, obarczone diagnozy „choroby trofoblastu”.

Ponadto, bardziej podatne na pojawienie się nowotworów trofoblastu w ciąży z grupą krwi ІI, zwłaszcza, że dzieci poczęte przez mężczyzn z pierwszej grupy. Istnieje również predyspozycja do choroby związanej z życia w obszarze endemicznym – w niektórych regionach stawki ziemskiej choroby dochodzi u 1 na 100 ciąż.

Objawy i diagnoza choroby trofoblastu

1. Rozwój nowotworów towarzyszy pochwy acykliczny plamienia. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów poddawanych molowy ciąży. Najobficiej można krwawienia towarzyszący nowotworowi usytuowanymi w jajowodu lub macicy. Tworzenie przerzutów węzłów może również towarzyszyć krwawienie wewnętrzne.
2. nowotwory trofoblastyczne towarzyszy ból brzucha, skurcze o o.
3. Krwawienia szybko spowodować anemię progresywnego, obejmują zaburzenia krwawienia, stają się przyczyną gorączki i gorączki.
4. płuc z przerzutami towarzyszy napadowy kaszel, ból w klatce piersiowej. Przy penetracji przerzutów do mózgu, powodując silne bóle głowy, niedowład kończyn. Jeżeli istnieje uszkodzenie jelit – zaburzenia trawienia, nudności. Jeżeli uszkodzone nerki w moczu może pojawić się domieszkę krwi.

Badanie pacjentów z podejrzeniem choroby trofoblastu diagnoza „”

1. Badanie ginekologiczne za pomocą zwierciadeł, w którym lekarz nie zwraca uwagi na kolor błony śluzowej, guzów nowotworowych rozmiaru macicy i przydatków.
2. ultradźwiękowej diagnostyczny, co pozwala wiarygodnie ocenić obecność lub nieobecność guza w macicy. USG jest również stosowana na różnych etapach leczenia w celu oceny jego skuteczności.
3. Dodatkowe sposoby skrobania analizy histologicznej od poziomu ludzkiej gonadotropiny we krwi.

chorobę tromboblastyczną i sposoby leczenia

Wybierając leczenie indywidualne podejście, tak aby osiągnąć najlepsze rezultaty, trzeba wziąć pod uwagę wiek, grupa krwi, poziom hormonów we krwi (w szczególności HCG), charakteru poprzedniej ciąży, wielkości i lokalizacji umiejscowienia guza przerzutów do węzłów.

Trofoblastyczną guza jest bardzo wrażliwy na chemioterapię. Największy wpływ pomóc osiągnąć takie preparaty jak „chlorambucyl”, „metotreksat”, „daktinomycyny”.

Gdy uszkodzenie mózgu jest używany wraz z ekspozycją chemioterapii.

wynik

Współczesna medycyna zdiagnozować i rozpocząć leczenie wcześnie. Chemioterapia powoduje w większości przypadków. Terminowe leczenie pozwala nie tylko uratować życie pacjenta, ale również w pełni przywrócić zdrowie, aby zachować funkcję reprodukcyjną.