376 Shares 7201 views

Singapur – stolica jakiego kraju? Singapur: informacje o mieście

Singapur – miasto marzeń. Mówi się, że została ona zbudowana przez przestrzeganie wszystkich zasad i kanonów nauki chińskiego Feng Shui. Nie jest zaskakujące, że miejsce ma się dobrze, jego ludzie – ludzie sukcesu są tu piękne domy i samochody są całkowicie nieobecne, korupcją i przestępczością. Singapore położony jest w południowo-wschodniej części Azji, w pobliżu równika. Całoroczne gorąco, pora deszczowa przypada na listopad-styczeń, które są najzimniejsze miesiące. Bardzo suche i ciepłe tutaj w okresie od maja do lipca. Singapur – azjatyckie miasto-państwo. Jest to zarówno w kraju i stolicy, a wyspa.


informacje ogólne

Kiedy ludzie pytają: „Singapur – stolica państwa,” po prostu chce dać odpowiedź, która najlepiej, jasne, a co najważniejsze, czysty. Nigdzie na świecie nie będzie widać tych czyszczone ulice i domy zadbane. Garden City – tzw więcej to miejsce ze względu na jego bujnej roślinności. Łagodny klimat tropikalny przyczynia się do jego wzrostu, a ludzie ekonomicznie chronić naszą przyrodę i dbać o nią.

Nawiasem mówiąc, ludzie tutaj są bardzo pstry. Większość z nich jest chiński. Ale w mieście można znaleźć również arabski, indyjski i malajskim okolic. Żyć w pokoju, religię i zwyczaje przeplatają się, ale nie powoduje to konflikty i agresję. język Nachionalnym jest malajski, a wśród urzędnika także po angielsku, Tamil i Putonghua.

Obszar o tej samej nazwie państwa, którego stolica – Singapur, wynosi około 630 kilometrów kwadratowych. Oto ona, a strefa przemysłowa, a dzielnice i dziewicze parki narodowe. Według malajskiej legendy, kiedyś gubernatorem sumatrzański spotkał na tej wyspie lwa i postanowił znaleźć lokalizację, którego nazwa oznacza „Lion City”.

Singapore river

Jeśli chcesz odwiedzić największe atrakcje, najpierw udać się do żeglugi. Rozciąga się ona w całej środkowej i południowej części wyspy i wpada do oceanu. Rzeka jest znana z urody i mocy. Założycielem nowoczesnym mieście Stamford Raffles wbudowany port handlowy Tutaj pierwszy w tym kraju, a budynek ten jest również znany kapania.

Singapur – stolica jakiego kraju? Gdzie ochronna środowiska. Nawet rzeka prowadzone do narodowego dziedzictwa narodu. Mieszkańcy chętnie go pokazać turystom, z dumą chodzić wzdłuż nabrzeży, które nazywane są główną atrakcją jego rodzinnym mieście.

Są pomniki historii, mówiąc odwiedzających o przeszłości kraju, jego pochodzeniu narodowym. Jeśli jesteś głodny, karmione pyszne profesjonalnych kucharzy w restauracjach, które wzdłuż rzeki tak bardzo, jak grzyby po deszczu. Siedząc w przytulnej restauracji i degustacja specjałów rybnych, można cieszyć się krystalicznie czyste rzeki i światła wieczorne jej szalenie piękną promenadą.

Fontanna Bogactwa

Znajduje się on w samym sercu miasta. Zbudowany zgodnie z zasadami Feng Shui, fontanna jest jednym z symboli i częścią „Suntec City” – dużego centrum handlowego. Już w 1998 roku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa i najbardziej obszerną fontanny na świecie.

Stolica stanu Singapurze zawsze zaskoczony wzory precyzji wykonania oraz głębokie znaczenie przypisane im przez architektów. Źródłem bogactwa ma wyjątku. On – symbol życia i jego duchowe bogactwo. Wykonany w postaci pierścienia z brązu, który uosabia jedność, braterstwo i równość wszystkich ludzi na naszej planecie. Symbolizuje także naszego wszechświata, jego harmonii i wieczności.

Miejscowi wierzą, że z pomocą fontanny może naprawdę stać się bogatym. Aby to zrobić, trzeba przeprowadzić rytuał. Składa się on w następujący: konstrukcja składa się z dwóch części: duża (zewnętrzna) i małych (średnica wewnętrzna). Większość osób niepełnosprawnych w ciągu dnia kilka razy. W tym czasie trzeba biec do małego basenu fontanny, włożył rękę do wody i ciągle myśleć o złocie i pieniędzy, aby obejść trzy razy. To jest, gdy masz pewność, aby stać się bogatym i szczęśliwym. To taki niezwykły i nieco naiwny stolicą Republiki Singapuru, której mieszkańcy nadal wierzą w bajki.

Zoo w Singapurze

Ta menażeria – jeden z najlepszych na świecie. Singapur – stolica jakiego kraju? Członkowskie, których mieszkańcy ochronnej flory i fauny i kochać swoich braci. Zoo, która jest rozłożona na 28 akrów, mieszka około 3 mln zwierząt, płazów, ptaków i ryb. W tym przypadku, zwierzęta nie są zamknięte w komórkach, żyją normalne życie wśród dzikich tropikach. Szczególnie niebezpieczne dla ludzi nie otaczają krata i szklane ściany w celu ochrony użytkowników przed atakiem drapieżników.

Najbardziej popularne i ukochane mieszkańcy zoo – a olbrzymimi molochów i długonoga Żyrafa, rzadkie białe tygrysy i lwy, strusie kudłate tajemnicze i pełne wdzięku antylopy, zwinny naczelnych i ptaków śpiew. Wszystkie znajdują się w specjalnych zagrodach, które stworzyły najbardziej naturalny i znają ich siedliska. "Chip" zoo – "noc safari". Ten tramwaj, oświetlone sztucznym światłem księżyca, który rzuca ostatnich odwiedzających ścieżek w ogrodach zoologicznych.

„Podwodny Świat”

To nazwa akwarium, które są odwiedzane przez turystów. Singapur – azjatyckie państwo-miasto – może pochwalić się jednym z największych i najbardziej ambitnych ośrodków morskich położonych na wschodzie. Tutaj można zobaczyć prawie 3000 przedstawicieli podwodnego świata z różnych gatunków, których liczba sięga postać 250.

akwarium konstrukcja jest bardzo nietypowe. Zwiedzający poruszają się na specjalnym torze i może pomóc przezwyciężyć długi tunel. Kiedy to było nad nimi, lewy i prawy pływak rekiny i płaszczki, małe i duże ławice ryb różnych rozmiarach. Ale nie tylko oglądać, a nawet go dotykać. W tym celu, w centrum zorganizować specjalne miejsce – komorę. Również tutaj jest on wyposażony w pokoju o nazwie „Dolphin Lagoon”, gdzie można stać się widzem spektakli teatralnych tych uroczych i bardzo inteligentnych zwierząt morskich. Pod okiem instruktora można nawet pływać z nimi i je nakarmić traktuje ryb.

Diabelski

Singapur – stolica jakiego kraju? To, gdzie każdy kocha wielki i najlepszy. Kolejną atrakcją w tej płyty stał się bardziej, że świat po prostu nie istnieje. Ten diabelski młyn, której wysokość – aż 165 metrów. Średnica koła wynosi 150 m.

Zawrotnym cud technologii został zbudowany w 2008 roku. O wysokości oferują prawdziwie spektakularny widok na całe miasto, można chwycić oko i pobliskie wyspy kraju, w którym główne miasta Singapuru, a także obrzeżach sąsiednich krajów – Malezja i Indonezja.

Toczyć i baw się dobrze, jesteś jeszcze bardziej podnieść sobie nastrój doskonałe zakupy. Sklepy i kawiarnie są wyposażone w terminalu pokoju, który jest zbudowany całą strukturę przyciągania. Najbardziej interesujące jest to, że początkowo koło obraca się przeciwko ruchu zegara, ale potem zmienił, zgadzając się z zasadami tego samego ulubionych Feng Shui chińskiej.

Universal Studios i parku „Merlion”

Są to dwa najbardziej ulubionych miejsc dla turystów. Universal Studios – największy park rozrywki. Nic jak widać w całej Azji Południowo-Wschodniej. To tutaj można jeździć z wiatrem na najwyższy i najdłuższy na świecie podwójnego roller coaster. Znajduje się na terenie strefy, został nazwany „Hollywood” – mała kopia jego „starszy brat” w Los Angeles.

Co do parku „Merlion”, jest ulubionym miejscem rekreacji na świeżym powietrzu dla wszystkich turystów i mieszkańców. To jest, gdy posąg lwa morskiego – symbol miasta i całego kraju. Jego wysokość wynosi około 9 metrów, waga – 70 ton. Miliony ludzi przychodzi tutaj, żeby zrobić zdjęcie słynnego lwa. Ponadto, można usiąść na zewnątrz i cieszyć się nocnym gwiaździste niebo i śpiew ptaków w parku. Oferuje on wspaniały widok na rzekę Singapur, jej głębokie i krystalicznie czystej wody. Wiele kawiarni w parku oferują szeroki wachlarz smacznych dań i napojów orzeźwiających.

Narodowy Orchid Garden and Gardens by the Bay

Jak widać, Singapore – bardzo zielone miasto. Istnieje wiele działek w swoim dziewiczym pięknem, gdzie natura pokazuje jego bogactwo i hojność. Na przykład, Orchid Garden – miejsce położone na najwyższym wzgórzu w ogrodzie botanicznym. Jest to kolejna atrakcją tego małego kraju, który kocha wszystko, co wielkie. Tutaj można zobaczyć 60 tysięcy odmian storczyków, około 2000 hybrydy tego kwiatu. Park podzielony jest na 4 części, z których każda jest tematyczna i symbolizuje pewien czas w roku. W strefie wiosny rosną storczyki złote odcienie w lecie – różowe i czerwone, w zimie – Zakład fajne, lekkie kolory jesienią – wszystko razem. Storczyki mogą wąchać, dotykać i robić zdjęcia, ale oderwać zabronione. Ten kwiat – symbol kraju i są chronione przez prawo.

Gardens by the Bay – kompleks dwóch szklarniach, które rosną 220.000 różnych gatunków flory. Punktem kulminacyjnym tego miejsca – gigantyczne drzewa, które tworzą konstrukcję leśnej. Ten klaster z 18 gigantycznych rzeźb, które służą jako ozdoba parku, i wiążą się z niewidzialną pajęczynę roślin z całego świata. Oto on – Singapur. Informacje o mieście i jego terenów zielonych nie ogranicza się do wyżej wymienionych miejsc. Wszystkie parki, ogrody i szklarnie są wymienione po prostu niemożliwe.

plaże Singapur

Miasto-państwo ma wiele ośrodków, gdzie można rozkoszować się piasku i zanurzyć się w ciepłym morzu. Bardzo popularny wśród turystów sztuczna plaża „Palawan”. Na jej terytorium znajduje się na południe punktu na kontynencie. Istnieje również specjalny niezabudowana taras widokowy, który pragnie podziwiać linię kontrast horyzont łączący morze i niebo. „Palawan” jest idealnym miejscem na relaks dla całej rodziny. Dzieci nie będą się nudzić tutaj: dużo huśtawek i atrakcji na swoim terytorium ich nie pozostawia obojętnym.

Innym znanym plaża – „Silos” – najlepsze miejsce dla sportu i rekreacji. Uwielbia tu przeważnie młodzi ludzie, ponieważ oprócz zabaw dla różnych gier, a następnie wyposażyć i wiele miejsc rozrywki: dyskoteki, restauracje i kluby nocne. Istnieje również popularną atrakcją – lot na linie na wysokości 72 metrów. Fani hałaśliwym rozrywki i życia nocnego dostanie wielką przyjemność z odpoczynku na plaży, „Solid”.

Reszta dla estetów

W Singapurze, można nie tylko bawić, ale także duchowo wzbogacony. Fani tego stylu życia i kierunku w turystyce powinien najpierw odwiedzić teatr „Esplanade”. Wiele pokoi dla różnych kierunków w sztuce przeznaczonych dla tysięcy miejsc. Kopuła jest wykonany ze szkła, które pozwala cieszyć się nocne niebo, a wydajność w tym samym czasie.

Innym ciekawym miejscem – jest Muzeum Narodowe w Singapurze. Jego eksponaty pokazują historię kraju i jego mieszkańców. Teraz tutaj zapowiadane kilkunastu bardzo cenne artefakty, które przyciąga jak magnes, koneserów z całego świata. Jest to prawdziwy raj dla estetów.

Innym muzeum specjalizujące się w tej dziedzinie, pokazuje dzieła znanych artystów ze wszystkich zakątków Ziemi. Tutaj zebrane najdoskonalszy kolekcję azjatyckiej sztuce XX wieku, nic takiego nie zobaczysz nigdzie indziej. W muzeum znajduje się sala poświęcona kinie, eksperci okresowo przeprowadzać szkolenia i kursy mistrzowskie.

Inne atrakcje w Singapurze

To miasto-państwo jest jeszcze wiele miejsc do odwiedzin. To różne świątynie w centrum i dzielnicach, symbolizujące kulturę krajów sąsiednich. Będą ujawniać osobliwości ducha narodowego, historii i obyczajów narodu.

Kuchnia – kolejna atrakcją Singapurze. Ona jest reprezentowana przez owoce morza i sushi. Ale najbardziej ulubione danie dla lokalnej i turystów są anchois, zawinięte w liściu bananowca i ogórka z pastą chili, mięso kokosowego i jajecznicy. Wśród napojów można zauważyć herbatę z goździkami i mlekiem kokosowym, przyprawionego z zielonym skrobia, czerwonej fasoli i cukru brązowego. Dziwne, ale bardzo smaczne.

W skrócie, powiedzieć wszystko ciekawe, że można znaleźć w tym kraju, jest to niemożliwe. Ale będąc tu co najmniej raz, będzie można śmiało odpowiedzieć na pytanie: „Singapore – stolicy stanu” Teraz już wiemy, że jest to mały kraj, który ma tendencję do całego olbrzyma. Singapur, historia, język, morze, kultura i natura, które są atrakcyjne, nieodkryte i piękny – jest to jeden z najlepszych miejsc na naszej planecie, a warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.