787 Shares 8072 views

Kiedy zarośnięte temechko noworodka?

Temechko noworodka nazywa Fontanel. Jest to miękki obszar na dziecko głowy, która jest pokryta skórą i specjalną membraną. Z biegiem czasu, ciemiączko zaczyna dokręcić i całkowicie utwardzić. Miękkie temechko pomaga dziecku łatwo przyjść na świat, a także wykonuje inne funkcje.

Co jest temechko dziecka i co zawiera?

Zazwyczaj ciemiączko u niemowląt ma formę rombu. Kiedy jego mama uczucie może czuć lekkie pulsowanie, ale jest to całkowicie normalne.

W przypadku, gdy noworodek jest życzliwy? Zazwyczaj jest to możliwe, aby czuć się nieco powyżej lub poniżej wysokości otaczającej kości. Jego standardowe rozmiary nie przekraczają 3×3 cm, ale może być znacznie mniejsza. Wszystko zależy od diety matki w okresie ciąży i dziedziczności. Im więcej wapnia w diecie kobiety ciężarnej, mniej życzliwe rozmiary będą mieć dziecko. Ale wapnia nie jest konieczne do nadużyć, bo gdy duża liczba takich produktów Fontanelle może całkowicie dokręcone już w łonie matki, a dziecko podczas porodu otrzyma uraz czaszki.

Czaszka człowieka składa się z trzech płyt kostnych, które rosną szybko po urodzeniu. Pomiędzy nimi i jest życzliwy u noworodków. Obraz może zapewnić pediatrą. Początkowo grudnichka dużej odległości między kośćmi i miękkie, ale później płytki poszerzyć i ciemiączko całkowicie dokręcone.

Dlaczego potrzeba Fontanelle?

Natura tworzy nic za nic. Pierwszy ciemiączko lub dobroczynny noworodka pomaga wyregulować głowicę podczas wyjścia z kanału rodnego. Potwierdza to fakt, że dziecko rodzi się przychodzi z lekko spłaszczona i wydłużonym kształcie czaszki.

Ponadto, miękki Fontanel chroni dziecko w pierwszym roku życia, z obrażeniami głowy, a ryzyko upadku u noworodka jest szczególnie wysokie. Podczas strajku głowy, gdyż zostały dostosowane i amortyzację.

Również bez mózgu miękki ciemiączko głowica dziecka nie był w stanie się rozwijać w pożądanym tempie. Rzut kośćmi pozwala głowy, aby rozwinąć i nie stwarzać przeszkód mózg.

Gdy proces zamykania?

Należy pamiętać, że normalna wielkość Fontanelle uważane 3×3 cm. Małe temechko noworodka jest uważana jeśli nie przekracza ona 0,5h0,5 zobaczyć. Rodzice nie powinni się obawiać, jeśli okazało się, że miękki szczyt głowy nieznacznie wzrosła w pierwszych dniach życia w rozmiar. Jest to konieczne, aby głowa i podjęła ostateczną poprawną formę. W przyszłości będzie to tylko zmniejszyć dystans.

Żaden z pediatra nie może powiedzieć dokładnie, jak długo to trwa, całkowicie zamknięty życzliwy. To zależy od wielu czynników, w tym dziedziczności. Jednak we współczesnej medycynie, są przybliżone dane, które są uważane za normę.

Większość dzieci ciemiączko zamknięcie następuje w pierwszych dwóch latach życia, w połowie niemowląt – w pierwszym roku. Są dzieci, które temechko twardnieje w ciągu trzech miesięcy po porodzie.

Należy zauważyć, że zamknięcie Fontanelle zależy również od płci dziecka. I to jest medycznie udowodnione. Więc, chłopcy temechko twardnieje szybciej niż dziewczynek.

Później zarośnięte i duży rozmiar korona noworodka

Lekarze mogą powiedzieć dokładnie, jaki rozmiar powinien być życzliwy na noworodka. Kiedy zarośnięte ciemiączko, znany również, więc wszelkie odchylenia od normy jest uważany za potencjalnie niebezpieczne. Takie odchylenie można mówić o wielu chorób genetycznych.

Wielki życzliwy i jego później przerost może wskazywać:

 • Krzywicy. Choroby takie zazwyczaj objawia się u wcześniaków i dzieci z brakiem witaminy D. dzieci z krzywicą zwykle cierpią płaski tył głowy. Jeśli ten objaw zaleca się natychmiast zasięgnąć porady pediatry.
 • Niedoczynność tarczycy. Niemowlęta czasami oznaczane wrodzone zaburzenia gruczołu tarczowego. Niedoczynność chore dziecko jest bardzo powolny, dużo śpi, je źle i cierpi naruszenie układu wydalniczego. Jeśli dziecko znaleziono podobne objawy, zaleca się, aby oddać krew dla hormonów tarczycy.
 • Ahondrodisplazii. Jest to rzadka patologia, która przejawia się z naruszeniem wzrostu dziecka, skróconymi kończynami, szeroką głowę. Niestety, jest to wrodzona choroba, która nie reaguje na jakiekolwiek leczenie.
 • zespół Downa. Nie jest tajemnicą, że to patologia objawia się z naruszeniem rozwoju dziecka. Ponadto, dziecko będzie mieć krótką szyję, zły MIME. We współczesnej medycynie, zespół Downa, umieścić bezpośrednio po urodzeniu, ale są również lżejsze postacie, które pojawiają się tylko w czasie.
 • Inne choroby kości i rozwoju szkieletu.

Szybkie zamykanie ciemiączko i jej mały rozmiar

Podczas gojenia temechko u noworodków szybko i jest niewielkich rozmiarów, ale także mówi o pewnych nieprawidłowości w organizmie. Mimo to, większość zarośnięte i małe rozmiary są mniej powszechne.

 1. Kraniosynostoza. Choroba, która charakteryzuje się małym obwodzie głowicy i wysokiego ciśnienia krwi w czaszce. Jednak należy zauważyć, zez, niski wzrost i późne ucha. Kraniosynostoza mogą być skutecznie leczone przez operacyjny.
 2. Ponadto, mały rozmiar ciemiączko i wczesnego zamknięcia notatek i nieprawidłowości w rozwoju mózgu. W celu stworzenia takiej poważnej diagnozy, sąd jest zobowiązany do neuropaediatrics. Wynik zależy przede wszystkim od konkretnej diagnozy, a także od stopnia ciężkości choroby.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszelkie odchylenia od normy wymaga szybkiej oceny i leczenia.

Fell temechko niemowlę

Czasem matek znaleźć zatopiony temechko noworodka podczas zarośnięte. Zdjęcia w Fontanelle można znaleźć w literaturze.

Taki problem nie pojawia się niekiedy u dzieci, ale nie ponosi poważne zagrożenie dla organizmu. Zapadnięte korona mama może leczyć na własną rękę, ponieważ problem prawdopodobnie leży w odwodnienia.

W celu znormalizowania bilansu wodnego dziecka, trzeba zachować reżim picia i obowiązkowo monitorować ilość jego oddawania moczu. Zwykle w ciągu dnia noworodek powinien oddawać mocz co najmniej 8 razy.

Także pochłaniacze ciemiączko i po wymioty, biegunka, czyli w przypadku zatrucia organizmu. Jeśli objawy zatrucia zaobserwowano, konieczne jest, aby szukać pomocy u lekarza. Miał już przepisać leki w celu przywrócenia równowagi w wodzie soli, takich jak „rehydron”. „Regidron” jest dobry, nawet dla dzieci od pierwszych dni życia, ale w odpowiednim stężeniu i ilości.

wypukłe ciemiączko

Wybrzuszenia temechko noworodka – poważny objaw. Zazwyczaj wygląda trochę opuchniętą części, która zazwyczaj występuje z powodu zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego w główkę dziecka.

Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe i wybrzuszenia ciemieniowej może być objawem takich chorób jak:

 • zapalenie mózgu;
 • obrzęk;
 • krwawienia;
 • zapalenie.

Podejrzane takie choroby jest możliwe tylko w obecności innych objawów, w tym senność, drażliwość, gorączka, skurcze, nudności i chwilowej utraty przytomności. Wszystkie te objawy są bezpośrednim wskazaniem do szybkiej wizyty u lekarza, to nie jest czas, aby być pielęgnacja noworodka może prowadzić do śmierci.

Wizyta pediatry

Jeszcze przed narodzinami dziecka mama musi zdecydować się ze specjalistą, który będzie śledzić jego rozwój. Pediatra musi być wysoko wykwalifikowany.

Przy każdej wizycie, lekarz dokładnie zbadane ciemiączko. Kontrola odbywa się na następujących pozycjach:

 • Pierwszy wykrywalne korony i stwierdza, otwarte lub zamknięte;
 • ustawić jego rozmiar, a jest związane z wiekiem, dziecko;
 • lekkie ruchy tłoczenie lekarz określa stopień miękkości Fontanelle, jeżeli krawędzie są zbyt miękkie, to najprawdopodobniej mówić o krzywicy;
 • palpacyjne części błoniastej, naciskając lekarz musi wyraźnie czuć pulsowanie.

Jeśli istnieją odchylenia co najmniej jeden z elementów, a następnie pediatra ma obowiązek wyznaczyć badanie lub leczenie (jeśli już powstała diagnoza). Co do zasady, nie zaszkodzi jest uważany za przejazd US temechku u noworodków. Procedura ta jest całkowicie bezpieczna dla dziecka i pomaga zidentyfikować niektóre choroby w początkowych etapach.

Pełna formacja Fontanel

Zazwyczaj zakończyć tworzenie Fontanelle niemowlęcym następuje w pierwszych latach życia i bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Zaleca się, aby dać pokarmy bogate w witaminę D. Aby zapobiec krzywicy dziecko

Wiele matek, zwłaszcza niedoświadczeni, boi się dotknąć temechko noworodka. Takie obawy są całkowicie bezpodstawne. Jest on chroniony przez membrany i skrzywdzić dziecko nie może być. Głowica musi być dokładnie przemyto, a następnie po prostu delikatnie wytrzeć ręcznikiem.

Aby przyspieszyć proces tworzenia się ciemiączko pediatrzy zalecają dzięki czemu łatwo do masażu, ale konieczne jest, aby dokładnie kontrolować ilość ciśnieniem.

Tak więc, podsumowując, należy zauważyć, że miękki temechko pełni bardzo ważną funkcję w rozwoju dziecka, a także pomaga dziecku podejrzewać obecność ewentualnych wad wrodzonych.