399 Shares 7197 views

Chevrolet Lacetti hatchback – dane techniczne i opinie

Chevrolet Lacetti hatchback produkowany przez koncern Daewoo Korei Południowej od 2003 roku. Pomimo faktu, że model ten jest wykonany tak daleko w 2009 został zaprojektowany w oparciu o samochód Chevrolet Lacetti, zaprojektowany w celu zastąpienia go na rynek – Chevroleta Cruze.


Urządzenie 3 występuje w wersji z innego typu nadwozia 4-drzwi pięć miejscowy sedan pięć stanowisk pięć hatchback pięć drzwi kombi do 4 pasażerów i kierowcy. W rosyjskim pojazdu jest dostarczany z silników benzynowych 4-cylindrowy z 1,4, 1,6 i 1,8 litra. W Unii Europejskiej można znaleźć modele z silnikami 2,0 litra.

Wymiary Chevrolet Lacetti hatchback następujące: wysokość – 144.5 cm, szerokość – 172,5 cm, długość – 429,5 cm rozstaw osi samochodów – 2,6 m .. Minimalna kwota bagażnika Chevrolet Lacetti hatchback – zaledwie 275 litrów. Ale jeśli dzielimy tylnych siedzeń, objętość tej komory można zwiększyć do 1045 litrów.

Chevrolet Lacetti diesel z silnikiem o pojemności 1,4 litra przyspiesza do prędkości 100 km / h 11,6 sekundy. Maksymalna może rozpędzić się do prędkości 175 km / h. Przepływ urządzenia w cyklu miejskim równej 5,9 litra, w mieszaninie zwiększa się do 7,1 litra i osiąga maksimum w mieście – 9,3 litra.

Chevrolet Lacetti 1.6 litrowy silnik z przyspiesza od zera do 100 km / hw 10,7 sekundy. Maksymalna prędkość, że można go osiągnąć – 187 kilometrów na godzinę. Zużycie benzyny ten model miejskim cyklu do 6 litrów, do mieszanej – 7,1 litra i cykl miejski zwiększa się do 9,1 litrów.

Chevrolet Lacetti silnik ze znacznie mocniejszy 1,8 litra. Od zera do 100 km / h przyspiesza w 9,5 sekundy. Maksymalna prędkość , która może rozwijać – 194 kilometrów na godzinę. Samochód zużywa 6,9 litra paliwa na 100 kilometrów na torze puste. W cyklu kombinowanym, liczba ta zwiększa się do 9,1, z miejskiego cyklu – 12,5 litrów.

Urządzenie może być wyposażone w cztery stopnia przekładni automatycznej lub instrukcji pięć obrotów.

Chevrolet Lacetti SX. opinie

Główną zaletą tego samochodu – przestronny salon, który ma wystarczająco dużo miejsca zarówno dla pasażerów i ładunków. Ponadto, wielu właścicieli zgłosić wysoką niezawodność tej maszyny. Większość kierowców w obliczu porażki, gdy przebieg samochodu przechodzi do 100 tys. Km. Reszta – tylko rutynowe badania kontrolne. Samochód doskonale radzi sobie wyraźnie zwalniać nawet na śliskich powierzchniach.

Istnieje jednak szereg wad. Prawie bez wyjątku, właściciele niedostatecznej wygłuszenia Chevrolet Lacetti. Również wiele skarg na niskim prześwitem – samochód dotyka krawędzi zderzaka dno strajku ostro w dużych nieprawidłowości, nawet na drodze asfaltowej. W tym przypadku, zawieszenie tego modelu jest dość trudne, wszystkie nierówności i dziury na drogach są odczuwalne przez kierowcę. Właściciele samochodów z manualną skrzynią biegów skarżą się na długich ruchów podczas przełączania. A właściciele samochodów z automatyczną skrzynią biegów są niezadowoleni z wysokim zużyciem paliwa, które może dotrzeć do 15 litrów na szybkiej jazdy w mieście.

Jednak samochód jest bardzo oszczędne zużycie oleju. Chevrolet Latsetti uruchomić bez żadnych problemów w niskich temperaturach, nawet gdy temperatura na termometrze jest obniżona do -30 ° C. Niektórzy podkreślają, że podczas długich przejażdżek wymęczone z powrotem, ponieważ nie ma wystarczającej fotele są ergonomiczne i brak wsparcia bocznego. Pomimo faktu, że maszyny rozbić jest rzadkością, właściciele muszą wydawać pieniędzy na drogie MOT. Pozostawia wiele do życzenia, a farba – w ciągu kilku dziesiątków tysięcy kilometrów od powierzchni pokryta jest małe zarysowania samochodu.