326 Shares 6498 views

Smartfon Lenovo P90 Pro: opinie i funkcje

Średnim smartfonem cenowym znanym producentem i bezbłędnymi specyfikacjami technicznymi jest Lenovo P90 Pro. Informacje zwrotne od użytkowników będących właścicielami tego telefonu, jego możliwości i elementów sprzętowych zostaną szczegółowo omówione później.


Kim jest ten sprzęt?

Firma "Lenovo" sztywno segreguje swoje produkty na rynku urządzeń mobilnych. Serie A to niedrogi smartfon o skromnych parametrach i bardzo przystępnej cenie. Urządzenia o przedziale modeli S są umieszczone jako wysokiej jakości i kosztowne gadżety. Cóż, seria P ma zwiększoną pojemność baterii i bardzo długą żywotność baterii. Jest to ostatnia grupa urządzeń przenośnych i odnosi się do Lenovo P90 Pro. Opinie oprócz zwiększonej pojemności baterii, jest wiele ważnych zalet tego modelu telefonu. Jest to ulepszona platforma sprzętowa o zwiększonym poziomie wydajności, dużej ilości zarówno pamięci RAM, jak i pojemności wbudowanej pamięci programów i danych oraz bardzo wysokiej jakości aparatów fotograficznych. Cóż, biorąc pod uwagę deklarowaną wartość producenta, gadżet ma wszelkie szanse na trafienie w sprzedaży w niszowych smartfonach średniej wielkości.

Zakończenie. Jego pozytywne aspekty i znaczne niedociągnięcia

Typowy, standardowy sprzęt dla urządzenia przenośnego tej klasy w Lenovo P90 Pro. Opinie właścicieli gadżetu wskazują dostępność następujących akcesoriów i elementów:

 • Urządzenie w jednym przypadku z wbudowaną baterią.

 • Kabel interfejsu.

 • Koperta z zestawem podręczników użytkownika w kilku językach (w tym rosyjskim), klip do demontażu gniazda instalacyjnego karty SIM i karty gwarancyjnej.

 • Stereo zestaw słuchawkowy klasy średniej o normalnej jakości dźwięku.

 • Ładowarka.

 • Kabel OTG.

Prawie idealnym urządzeniem tego urządzenia. Na powyższej liście brak jest tylko folii ochronnej i pokrywy. Ale nawet bez tych akcesoriów można zacząć używać smartfona zaraz po zakupie.

Wygląd. Łatwy w użyciu smartfon

To urządzenie przenośne jest produkowane już w zwykłym konstrukcyjnym stylu – słodkim słupku. W takim przypadku funkcje we / wy są przypisane do ekranu dotykowego, którego przekątna wynosi 5 i pół cala. Na wyświetlaczu jest znanym systemem sterowania gadżetu mobilnego. Jego ważną cechą jest podświetlenie, które w większości modeli budżetowych tego producenta brakuje. Można powiedzieć, że inżynierowie Lenovo w tym przypadku przeprowadzili bardzo, bardzo poważną pracę nad błędami. Na ekranie jest wyświetlany mały okrąg kamery przedniej z ekranu. Jest również mówiący mówca z całym zestawem elementów sensorycznych. Niekwestionowaną zaletą pod względem ergonomii i łatwości użycia gadżetu jest wyjście wszystkich przycisków sterujących z prawej strony inteligentnego telefonu. Są trzy z nich: jeden do włączania urządzenia i dwa przyciski służące do regulacji głośności. W górnej części znajduje się port audio. Z drugiej strony jest kolejny interfejs przewodu – MicroUSB. Po lewej stronie smartfonu jest tylko miejsce na zainstalowanie karty operatora komórkowego. Tylna pokrywa jest zadrukowana logo producenta. Istnieje również głośny głośnik, okrągły otwór głównej kamery i system oświetlenia z jednej diody LED. Opcje w tym kolorze to trzy: białe, czerwone i czarne. Najbardziej praktycznym z nich jest Lenovo P90 Pro Black. Opinie wskazują, że w tym przypadku nie ma tak dużo zauważalnych zadrapań, kurzu i brudu, które choć są przypadkowe, ale wciąż pojawiają się.

CPU

Na tym urządzeniu znajduje się bardzo wydajny półprzewodnikowy chip, taki jak smartfon Lenovo P90 Pro. Odpowiedzi ekspertów i właścicieli przede wszystkim zwracają uwagę na producenta tego rozwiązania krzemowego – firmy Intel. W segmencie serwerów i dekstopnyh rozwiązania nie jest równe. Ale w skład telefonów komórkowych jego produkty nie są tak często spotykane. Ale to nie znaczy, że jest źle. System operacyjny "Android" od dawna jest zoptymalizowany pod kątem procesorów x86. Więc nie ma się czym martwić. Specyficznym modelem procesora w tym przypadku jest Z3560 z linii Atom. Jego potencjał częstotliwościowy jest ograniczony do 1,86 GHz. Składa się z 4 x86 rdzeni na raz i może przetwarzać dokładnie takie same strumienie programów. Sam chip jest wykonywany zgodnie z procesem technicznym z tolerancjami 22 nm, a pamięć podręczna trzeciego poziomu wynosi 2 MB. Maksymalna temperatura, jaką można zaakceptować dla półprzewodnikowych układów scalonych CPU wynosi 90 0 С. Ze wszystkich wyżej wymienionych cech można stwierdzić: problemem jest to, że procesor ten konkurował z najskuteczniejszymi procesorami architektury ARM (na przykład seria Snapdragon 8xx), ale jako część średniego gadżetu Poziom, wygląda świetnie. Jego możliwości obliczeniowe w tym przypadku będą więcej niż wystarczające, aby zapewnić wygodę pracy i rozwiązać najbardziej typowe zadania.

Graficzny składnik CPU

W Lenovo P90 Pro jest również akcelerator graficzny. Opinie, opis jego specyfikacji technicznych wskazują, że jest to średnie rozwiązanie. Jego model to Power VR6. Częstotliwości zegara tego półprzewodnikowych rozwiązań wahają się od 457 do 533 MHz. Ten produkt jest w stanie poradzić sobie z zadaniami na poziomie średnim. Ale tutaj, aby spełnić najbardziej wymagające trójwymiarowe zabawki, nie wystarczy.

Ekran urządzenia. Jego parametry techniczne. Plusy i minusy

W tym gadżecie wykorzystywany jest zarówno wysokiej jakości, jak i duży ekran. Na tym parametrze, poza konkurencją na tle podobnych urządzeń mobilnych, smartfon Lenovo P90 Pro 64Gb. Recenzje podkreślają również bardzo duże kąty widzenia, które są tak blisko pożądanego 180 stopni. Przekątna ekranu dla tej tabletki wynosi 5,5 cala. Jego rozdzielczość wynosi 1080p, gęstość punktów wynosi około 400 ppi. Matryca, która jest podstawą tego komponentu tego mobilnego gadżetu, jest wykonana najpopularniejszą technologią dla takich urządzeń – IPS. Jakość obrazu w tym przypadku jest doskonała i nie ma znaczących wad. Jedyną wadą w tym przypadku jest niemożliwość sterowania urządzeniem tylko jedną ręką. Jest to jednak wadą nie tylko jednego urządzenia przenośnego, ale również całej klasy urządzeń, które nazywa się phabetts. W każdym przypadku mają one dużą przekątną wyświetlacza, a sterowanie jedną ręką po prostu nie działa.

Parametry podsystemu pamięci zintegrowanej

Jedną z głównych zalet konkursu jest ilość pamięci RAM w Lenovo P90 Pro – 4Gb RAM. Opinie wskazują również, że po uruchomieniu oprogramowania systemowego większość (około 3 GB) pozostaje wolna, a właściciel urządzenia mobilnego może korzystać z niej według własnego uznania. Typem pamięci RAM jest LP DDR3 z częstotliwością roboczą 1600 MHz. Oczywiście na tle nowoczesnych komputerów wyposażonych w DDR4 funkcja ta wygląda raczej skromnie, ale większość mobilnych gadżetów wciąż opiera się na tej przestarzałej formie RAM i wciąż ma znaczenie w tej niszy.

Pojemność wbudowanego napędu do przechowywania informacji i instalowania oprogramowania aplikacyjnego wynosi 64 GB (można to łatwo i łatwo znaleźć z nazwy modelu smartfonu). Część z nich jest początkowo wypełniona preinstalowanym oprogramowaniem, ale większość jest przeznaczona na potrzeby właściciela gadżetu. Nie ma po prostu slotu na dodatkową zewnętrzną kartę pamięci. W rezultacie musisz być zadowolony z tego, co już istnieje. W skrajnych przypadkach można korzystać z usług w chmurze, a najcenniejsze pliki są tam przechowywane. Na przykład Dysk Google umożliwia Ci w tym celu bezpłatnie 15 GB i jest to wystarczająco dużo dla przeciętnego użytkownika mobilnego gadżetu.

Kamery

Bardzo wysoka jakość i szczegółowe obrazy umożliwiają robienie głównych kamer, wyposażonych w smartfon Lenovo P90 Pro. Opinie naprawdę podkreślają tę ważną cechę tego urządzenia. Ma matrycę o rozdzielczości 13 megapikseli. Istnieje również system podświetlenia i autofokus. Istnieje również możliwość nagrywania wideo. Jego zgodą jest 1080 rubli. Jakość filmów jest doskonała, a także nie powoduje żadnych skarg. W Lenovo P90 Pro jest również druga kamera. Opinie, zdjęcia i filmy wideo w tym przypadku są całkowicie podobne do tych dla głównej kamery tego urządzenia. Ich jakość jest doskonała i roszczenia z pewnością nie powodują. Jest to również świetne rozwiązanie podczas rozmów przez siebie i wideo, ponieważ posiada sensor 5 Mp, a wystarczy, aby rozwiązać takie problemy.

Autonomia i akumulator

Oczywiście siła to zwiększona pojemność baterii w Lenovo P90 Pro 64Gb. Opinie z kolei podkreślają zwiększoną żywotność baterii urządzenia dzięki temu. Jego pojemność wynosi 4000 mAh. Jeden z ładowania wystarcza na 2 dni najbardziej intensywnego używania gadżetu. Jeśli obciążenie zostanie obniżone do średniego poziomu, możesz już liczyć na 3-4 dni. Cóż, w trybie ścisłej gospodarki baterii można uzyskać 5 dni. Cokolwiek to było, ale teraz taka wartość dla przeciętnego smartfona można nazwać nawet wybitnymi. Z pewnością ze względu na zwiększoną pojemność baterii, to urządzenie ze względu na stopień autonomii pozostawia daleko za każdym z możliwych konkurentów. Jeśli czas pracy telefonu na jednym akumulatorze jest na czoło, to jedna z najlepszych ofert w średnim poziomie gadżet niszowych jest bohaterem tego przeglądu.

Lista interfejsów

W Lenovo P90 Pro, w przeglądzie, są prezentowane wiele praktycznych metod przenoszenia informacji, których właściwości są przedstawione w artykule. Opinie większości ekspertów w niszach urządzeń przenośnych w tym przypadku skupiają się w jednym: to urządzenie jest uzupełnione pełną listą wszystkich nadajników prądowych. Obejmuje on:

 • Obsługiwane są wszystkie typy sieci GSM. To jest 2G (w tym przypadku przesyłanie informacji może odbywać się przy użyciu GPRS i EDGE). Prędkość w tym przypadku może wynosić 500 Kbps. To jest 3G. W tym przypadku prędkość wzrasta znacząco i może osiągnąć 50 Mbit / s lub więcej w korzystnym zbiegu okoliczności. To jest LTE / 4G. W takim przypadku można nawet liczyć na 150 Mb / s.

 • Innym ważnym sposobem wymiany informacji z globalną siecią internetową jest Wi-Fi. Oczywiście to urządzenie nie może pochwalić się obsługą najbardziej zaawansowanej wersji Wi-Fi – jak, ale jeszcze nie otrzymała ona powszechnej dystrybucji. Jeszcze inne modyfikacje tego interfejsu bezprzewodowego doskonale obsługują ten gadżet.

 • Ładnym dodatkiem do dwóch poprzednich bezprzewodowych sposobów pobierania danych jest Bluetooth. Doskonale nadaje się zarówno do wysyłania sygnału dźwiękowego do bezprzewodowego zestawu słuchawkowego stereo, jak i do przesyłania niewielkiej ilości danych do podobnych gadżetów mobilnych.

 • Innym ważnym interfejsem bezprzewodowym jest GPS. Doskonale nadaje się do przekształcania smartfona w pełnoprawne urządzenie nawigacyjne.

 • Natychmiast dwie ważne funkcje są przypisane do portu MicroUSB. Pierwszy z nich ładuje akumulator. Druga to połączenie z komputerem.

 • Innym przewodowym interfejsem przewodowym jest 3,5 mm port audio. Pozwala na zorganizowanie wyjścia sygnału dźwiękowego do słuchawek lub głośników.

Oprogramowanie systemowe

Ponieważ oprogramowanie systemowe jest najbardziej zaawansowaną i najbardziej popularną platformą dla urządzeń przenośnych "Android" w Lenovo P90 Pro 4 64Gb. Opinie wyróżniają znaczną wadę w oprogramowaniu systemowym – jego niedawnej wersji KitKat lub w notacji cyfrowej 4.4.

Ponadto producent ten rzadko uzyskuje aktualizacje oprogramowania systemowego dla swoich urządzeń. W rezultacie właściciele tego gadżetu mobilnego będą musieli być zadowoleni z dokładnie tego, co zostało już zainstalowane i z pewnością nie ma żadnych innowacji w tym zakresie dla tego produktu, w perspektywie krótkoterminowej lub w odległej przyszłości.

Podobnie jak wszystkie inne urządzenia tego chińskiego producenta, to urządzenie jest wyposażone w zupełnie nową nadbudowę "Lenovo Laucera". Ten składnik zmienia interfejs systemu operacyjnego i sprawia, że według producenta jest to wygodniejsze dla użytkownika końcowego. Jeśli jest to konieczne, możesz zastąpić go podobnym produktem od producenta innego producenta.

Opinie użytkowników, którzy są właścicielami tego gadżetu

Parametry techniczne pozytywnie odróżniają się od analogów Lenovo P90 Pro. Opinia właścicieli w tym zakresie jest przypisana do procesora, podsystemu pamięci i akceleratora grafiki wraz z wyświetlaczem. Wszystko to jest harmonijnie uzupełnione przez niski koszt. W końcu jedna z najlepszych ofert w tym segmencie rynku urządzeń przenośnych okazuje się naprawdę. Cóż, minuses w tym przypadku przechodzą w tle i już nie odgrywają tak ważnej roli.

Koszt

Na tle bezpośrednich konkurentów cena Lenovo P90 Pro 64Gb jest dużym plusem. Opinie zarówno analityków, jak i potencjalnych nabywców wskazują, że 15 000 rubli to bardzo skromna cena dla gadżetu na tym poziomie. Oczywiście istnieją pewne wady tego urządzenia, ale wszystkie są wyrównywane przez szereg znaczących zalet, które są uzupełnione relatywnie niską ceną.

Wyniki

Najistotniejsze dla urządzenia mobilnego klasy średniej jest Lenovo P90 Pro. Fakt ten jest potwierdzony bez problemu. Jest to wydajny procesor i akcelerator wideo oraz potężny podsystem pamięci i wysoki stopień autonomii. Dodaje wszystkie wyżej wymienione ceny, czyli znacznie niższe niż w przypadku innych wiodących producentów smartfonów. Dlatego jest to doskonały wybór dla tego rynku niszowego, który jest obecnie bardziej niż uzasadniony.