93 Shares 5003 views

Tryb PVE – co to jest?

Istnieje wiele różnych rodzajów gier. Strzelanie, gry survivalowe, strategia, ale co przyciąga wielu graczy z całego świata w tych projektach? Możliwość zabicia kilku potworów? A może walczyć z innymi graczami? PVP i PVE – co to jest?


Definicja

Na początek wprowadzamy dosłowne tłumaczenie koncepcji. PVE – co to jest? Gracz a środowisko. Gracz jest przeciwko środowisku. I jego przeciwna koncepcja PVP (PVP) jest graczem przeciwko graczowi. Koncepcja ta została wprowadzona w przypadku gier, w których zachowana jest konfrontacja między użytkownikami. PVP i PVE to dwa główne składniki dowolnej gry online. Istnieją aplikacje, które koncentrują się na jednej z nich, ale żadna gra nie jest w stanie wykonać bez obydwu odmian.

Na przykład wszechświat gry "Rage: Online" jest harmonijnie istniejący obok siebie PVP i PVE. Jeśli chcesz walczyć z innymi graczami, możesz przejść na dowolny z aren czy walk. Jednocześnie pozycja sprzętu odbywa się w najbardziej złożonym trybie PVE, co sugeruje nie tylko wędrówki w lochach małych grup, ale także przygody w całych cechach. Jednocześnie główny nacisk na zarabianie pieniędzy pozostaje na wydarzeniach PVP.

Przykłady

Aby poradzić sobie z pytaniem: "PVE – co to jest?" – konieczne jest rozważenie większej liczby projektów. To teraz będziemy.

  • Idealny świat. Gra, zakupiona przez firmę "Mail", miała na celu skonfrontowanie graczy. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu użytkownicy po prostu nie mieli nic do roboty. W tej chwili po serii zmian można łatwo spotkać osoby, które nazywają się graczami PWE. Oznacza, że lubią wykonywać codzienne zadania wyłącznie, a walka z innymi ludźmi ich nie interesuje.
  • Najnowszym projektem jest Tera-online. W nim zostały zorganizowane wszystkie serwery PSU. Co to jest? W takich miejscach nie ma możliwości walki z graczami. Nie będziesz atakowany z powodu grzbietu, a najsilniejszy gracz, który po prostu chciałby bawić jego dumę, nie jest solo.

Warto zauważyć, że PWE powoli umiera. Jaki jest powód tego? Tryb PVE oznacza, że gracze nie muszą dążyć do rozwoju. Powoli oszczędzają pieniądze i nie wydają pieniędzy. Jednocześnie PVP oznacza ogromne wydatki na eliksiry, sprzęt najwyższej jakości i tak dalej. Tak więc twórcy gier próbują wspierać PVP, więc ludzie inwestują pieniądze i nie mają czasu na PSU. Mamy nadzieję, że dostałeś odpowiedź na pytanie: "PVE – co to jest?"

Nie zmieniono

To dość unikalny projekt Survival gatunku. Gracze znajdują się na wyspie i zmuszeni są do przetrwania w środowisku agresywnego środowiska i ciągłej rywalizacji z innymi użytkownikami. Wydaje się, że cały zest jest dokładnie w konkursie, ale tu również możliwość PVE jest wprowadzony. Niezaliczone serwery są podzielone zgodnie z tą zasadą. Na serwerach PWE nie można zabić innych graczy i ukraść ich mienie. Okazuje się, że grupa graczy powinna po prostu zjednoczyć się i przetrwać przeciwko bandytom i zombiom. Nawiasem mówiąc, obsługa nieaktywnych serwerów PVE w wersji PVE jest obsługiwana. Można też grać z przyjaciółmi w trybie awaryjnym, nawet w wersji oficjalnej, nie martwiąc się o konfigurowanie multiplayer między komputerami zdalnymi.