877 Shares 6558 views

Jak rozwijać mózg?

Mózg kontroluje wszystkie systemy ludzkie ciało. Nawet wtedy, gdy dana osoba jest snem, a większość jego organów odpoczynek, aktywność mózgu trwa. Skuteczne funkcjonowanie szarej materii zależy od zrównoważonej diety, zdrowego stylu życia i natrenirovannosti umysłu.


„Utalentowani” geny są głównym czynnikiem w kwestii, jak rozwijać swój mózg. Ważne jest, aby być celowy, trwały powtórz ćwiczenie, szukać nowych sposobów na poprawę.

proces nauczania

Badanie przeprowadzone w każdej dziedzinie działa na człowieka jako systemu rozwoju zdolności umysłowych. Z fizjologicznego stronie wyjaśnienie jest proste. Liczba neuronów obecnych przy narodzinach, mnóstwo. poziom inteligencji zależy od liczby neuronów ładowane z informacji lub umiejętności. Dlaczego zdegradować byłych honory i uczonych? Podczas chorób zakaźnych, pod wpływem alkoholu, w momentach stresu i wyniszczających neuronów bezsenność zabitych przez układ nerwowy przepięciami, jeśli palić.

Aby przywrócić poprzednią zdolność myślenia, musimy przyspieszyć przekazywanie impulsów z neuronu do neuronu. Aby mózg poszedł silny pęd potrzebuje pobrać nowe informacje, „obciążony” z pytaniami, różnych wariantów odpowiedzi i logicznego wniosku. W poszukiwaniu właściwej odpowiedzi na pytanie postawione neuronów szybko zainstalować miliony linków w szarej.

Rozwój ludzkiego mózgu w procesie uczenia się jest najbardziej efektywne. Szczególnie dobre wyniki uzyskano w badaniu języków obcych na szkolenia klientów. Kursy tańca, ćwiczenia nowy sport, kreatywność i techniki orientalne dają doskonałe rezultaty. Dla osób w wieku emerytalnym opracowano wiele gier edukacyjnych mających na celu zapobieganie chorobom i zachowania zdolności umysłowych w dobrym stanie.

Podstawowym warunkiem osiągnięcia trwałych efektów, jest przywiązanie do systematycznych i długotrwałych badań na wybranym kursie. Powinna ona wynosić co najmniej przez rok, aby zrobić ścisłą pytanie – w jaki sposób rozwijać mózg.

ćwiczenia

Są bardziej delikatne ćwiczenia połączyć lewą i prawą półkulę mózgu, przypominające grę dziecka. Nie jest zadaniem złożonym, wymagającym wytrwałości i powtórka – dla pamięci, uwagi.

  1. Ucho – nos, nos – ucho. Palce lewej dłoni trzymać prawego ucha. Trzy palce prawej dłoni lekko uchwycić czubek nosa. W prawidłowej pozycji ręka trzyma nos będzie na górze, a ręka, trzymając ucho, kłamstwo pod brodą. Jeden – dwa. Nagłe ręce zmiana. Teraz prawa ręka nosa i po lewej stronie przy uchu. Raz, dwa. Znowu moje ręce. Jeśli okaże się, że skomplikować ćwiczenia. Między „jeden” i „dwa” make dłonie bawełniane. Dla tych, którzy mają trudności podpowiedź: bawełna zrobić ze spadkiem, górna ręka chwyta nos i dolną ucho.
  2. Jak rozwijać mózg w prawej półkuli. Bez odchodzenia od codziennych trosk i plany powinny zwrócić większą uwagę na półkuli, która wymaga rozwoju, bardziej intensywnego wykorzystania swoich funkcji. Zespół lewa przechodzą odpowiednie neurony półkuli. Tak więc, dla wykonywania prawej półkuli – orientacji przestrzennej, kreatywności, marzenia, seks – często muszą wiązać się z lewą rękę lub nogę. Malować, otwieranie drzwi, cięte, skakać.
  3. Jak rozwijać mózgu w lewej półkuli. Wręcz przeciwnie, dla prawicy impulsy pochodzą z lewej półkuli, gdzie przetwarzane są informacje odnoszące się do analitycznego myślenia, zdolności matematyczne, słów i pojęć. Dla rozwoju tych komponentów inteligencji koncentruje się bardziej na prawej ręce.
  4. Jak rozwijać mózg na wakacjach. Dla rozwoju logiki (lewa półkula) zaleca się zrelaksować z krzyżówki w rękach lub decyzji ciekawych zagadek, problemów matematycznych. Aby obudzić wyobraźnię (prawa półkula) można odwiedzić wystawę malarstwa, udać się w podróż do nowych doświadczeń.