545 Shares 4452 views

Co karmić królika?


Króliki są jednym z najczęstszych rodzajów zwierząt. Są one uprawiane głównie do uboju, ale są też gatunki miniaturowe. Podobnie jak w pierwszym jak iw drugim przypadku za treść królików trzeba mieć trochę wiedzy, przyczyniając się do opieki nad nimi. Ludzie, którzy chcą hodować króliki, trzeba zwrócić szczególną uwagę nie tylko na miejscu ich treści, ale również w diecie, to tylko wyważone karmienie pomaga osiągnąć pożądane rezultaty. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć, co karmić króliki, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Odnoszą się one do tego rodzaju zwierzęta, które lubią jeść dużo różnego rodzaju ziół, korzeni i zbóż. Ale to jest tam, gdzie trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż wśród całej tej różnorodności żywności istnieje tak wiele niezdrowych ukochane zwierzaki. Na przykład, fasola i rabarbar może prowadzić do poważnej choroby, a nawet śmierć u królików. Również błędne jest przekonanie, że króliki mogą być podawane tylko jeden paszy granulowanej. Taka dieta prowadzi do problemów związanych z trawieniem. Jeśli chcesz wiedzieć, co karmić dekoracyjną królika, to na pewno nie paszy granulowanej (przynajmniej powinno być w małych ilościach, tak aby nie zaszkodzić zwierzęciu). Ale siano musi być obecny w ich dieta jest zawsze iw każdej ilości. Bardzo cenne dla tych traw łąkowych, ponieważ jest bardzo bogata w składniki odżywcze.

Przy wyborze siano trzeba zwrócić uwagę na jego świeżość, zwłaszcza jeśli jest to kupił, nie zbiera się niezależnie. Rzeczywiście, obecność zgnilizny i nieprzyjemny zapach w nim jest nie do przyjęcia dla karmienia tych zwierząt, co w sposób nieunikniony prowadzi do ich śmierci. Aby przygotować wiele wysokiej jakości siana, nigdy nie będziesz musiał się pytanie, jak karmić króliki. Musi on leżał w pre-wyposażone w podajniki i w żadnym wypadku nie pozostawiać zwierząt w nogach. Latem, króliki należy dodać do swojej diety i świeżej trawy, ale po ścinaniu, muszą dać trochę privyanut, ponieważ nie powinno być Rossy spada. Ponadto, nie pozwalają na wykorzystanie ziół w zainfekowany przez szkodniki.

Jak każda istota żyjąca, króliki nie mogą żyć bez wody, więc to musi być obecny cały czas. Dlatego też, gdy hoduje te zwierzęta trzeba myśleć nie tylko o tym, jak karmić króliki, ale również o stałej obecności alkoholu. Wskazane jest, aby wyposażyć to specjalne poidła, z których żaden problem zwierzę może pić świeżą wodę. Jeśli nie jest to możliwe, można umieścić jakiś pojemnik na ten cel. Najważniejsze – nie zapomnij, jak często, jak to możliwe, zmienić wodę w nim w celu uniknięcia rozmnażanie się szkodliwych bakterii. Woda jest ważna nie tylko w lecie, kiedy jest bardzo gorąco, ale w okresie zimnej (zaleca się rozgrzać, jeśli króliki są w nieogrzewanych pomieszczeniach).

Jeśli chodzi o warzywa, króliki miłość święto na nich, ale dać im być ostrożny i stopniowo. Eksperci zalecają, aby wprowadzić to czy tamto i warzyw na przemian z przerwami, aby móc obserwować reakcję organizmu zwierząt. Jeśli strona nie jest, a królik zwierzę czuje się dobrze, to jest możliwe, aby nakarmić taki produkt bezpiecznie. Warzywa zawierają ogromną ilość użyteczne i konieczne dla właściwej wymiany substancji śladowych, bez których dieta króliki nie jest kompletna. Najlepiej jest zacząć dając warzyw do zwierząt, które w ciągu 11-12 tygodni. Zima w nieogrzewanych pomieszczeniach nie może opuścić tego rodzaju żywności w komórkach w celu zapobieżenia jej zamarzaniu, jak spożywane mrożone warzywa mogą prowadzić do negatywnych konsekwencji.

Ziarna i niektóre owoce są również bardzo mile widziane w diecie królików. Ale pożądane jest dostarczenie owoców w małych ilościach, a także spojrzeć na reakcję organizmu. Króliki uwielbiają żuć, więc wskazane jest, aby dać im jeść cały kolb kukurydzy i młode gałązki różnych drzew, takich jak śliwki, wiśnie czy jabłka. Jak widać z wszystkich wyżej wymienionych, doświadczony hodowca nigdy nie będzie miał pytanie, jak karmić króliki jak jedzenie jest zróżnicowane i nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów.