605 Shares 4624 views

Proza wiersz I.S. Turgeneva (analiza). „Sparrow” Turgieniew – czego możemy się nauczyć od tej pracy?

Oferujemy do zapoznania się z ciekawą pracę Ivan Siergiejewicz, przeprowadzić jego analizę. „Sparrow” Turgieniew – to tekst będzie omawiany. jego gatunek nie jest bardzo powszechne – poemat prozą. Należy pamiętać, analizując. „Sparrow” Turgieniew – jedna z miniatur prozą, stworzony przez autora. Zacznijmy od tego, jakie są cechy tych produktów.


Cechy miniatury prozą Turgieniewa

Iwan Siergiejewicz zawsze tekściarz na sercu, jak wynika z analizy prozy Turgieniewa. „Sparrow” – nie jest jedynym dowodem. Wszystko stworzone przez autora w prozie miniatur, z których jeden jest interesujące dla nas wiersz, niezwykle liryczne. Ponadto, te prace z Turgieniewa (portret jest przedstawiony powyżej) odzwierciedla głęboką filozofię życia autora. Uczą nas, aby były przyjazne.

Miłość jest jednym z głównych tematów miniatur. Jednak nie jest to intymne, zmysłowe, i jest moc wszystko podbijając jest zdolność do poświęcenia się dla szczęścia i życia ukochanej osoby. Jak pokazują analizy, „Sparrow” Turgieniew – to praca, która prezentuje bardzo poruszający przykład miłości w tym sensie.

Akcja poematu

Prace fabuła jest dość prosta. Podsumować go poprzez analizę. „Sparrow” Turgieniew zaczyna się w następujący sposób. Powrocie z polowania, bohater przechodzi przez uliczkę. Tu widzi pisklę, który wypadł z gniazda.

Ta laska jest wciąż bardzo mała opera. Pies bohater czuje grę. Chce rzucić się na pisklęcia. Wydaje się, że tragiczny koniec przygotowujemy Turgieniewa ( „Sparrow”). Analiza produktu nie byłoby tak interesujące, gdyby tak było. Autor używa nieoczekiwany obrót – działka nagle uprawiane wróbel rzutki branże. Przyjął bezinteresownie, aby chronić swoje dziecko.

W tej pracy, autor jest bardzo wzruszający i dokładnie opisuje stan ptaka, gotowi poświęcić się dla dobra bycia kochanym. Rozczochrany wróbel odważy się zaatakować duży pies jedzenie jest żałosne i zdesperowany. Ku zdumieniu bohatera, jego pies nieśmiało wycofuje.

Jak ptak zdołał psa

Oczywiście, trochę ptak nie może nic zrobić duży pies. Jednak, jak się wydaje, w jego moralnym, nie siły fizycznej. Pies czuł się tak ofiarnie i wielkie poczucie drobiu. Pies sobie sprawę, że zdecydowała się walczyć do końca, chroniąc małe pisklę. A główny bohater pracuje przypominając psa i usunięte razem z nim w dobrym nastroju. Po raz kolejny był przekonany, że miłość – wszystko podbijający moc.

znaków wiersz

Kontynuujemy analizę poematu „The Sparrow” przez Turgieniew charakterystycznych znaków. Przedstawia cztery znaki: psa, człowiek, dorosły i mały wróbla. Ich wprowadzenie do tekstu przez przypadek, każdy obraz ma swoją wartość.

ludzie

Co wiemy o człowieku? Ten myśliwy, który w rzeczywistości w stanie zabijać na żywność ptaków i zwierząt. Jednak jest on w zachwycie, obserwując jak wróbel chroni swoje dziecko. Mężczyzna nie był zdenerwowany tym, że pies był słaby i nie walczyć z ptakiem. Wręcz przeciwnie, on podziwia fakt, że wygrałem moc miłości.

pies

Jak dla psa, to jest w pracy to nie tylko wielkie zagrożenie, ale prawdziwym uosobieniem los, przeznaczenie. Przestrzeganie instynkty, pies brakuje grę. To nie obchodzi, to po prostu trochę niedoświadczony pisklę. Pies do wróbla – „ogromny potwór”. Wydawałoby się, że nie może wygrać. Jednakże, jak widzieliśmy, moc miłości jest tak wielka, że może nawet zmienić losy. Znajduje to odzwierciedlenie w fakcie, że mylić pies jest usuwany z małej pogrubioną ptaka.

mały wróbel

Raczkujący wróbel produktu z przykładu jest w potrzebie opieki jest bezradny. Nie może oprzeć się zagrożenie, walka z psem, więc po prostu siedział nieruchomo.

dorosły wróbel

Dorosły wróbel jest ofiarny siła podbój miłość. Ptak widzi, jak wielkie zagrożenie, ale to nadal zabijają się „przeszkodą” przed psem, a tym samym chronić swoje dziecko.

Środki wyrazu w pracy

Pobudzenie, dezorientacja w prezentacji, połamane zwroty – to wszystko daje dynamikę, co się dzieje, ciepło tworzy sens. Emocjonalnie i barwnie opisuje Turgieniew stan ptaka. Aby to zrobić, wykorzystuje szereg przymiotników (zdesperowany, zniekształcony, rozczochrany, trochę żałosne) i czasowniki (ekranowany, pośpiechu, poświęcił, zamarzł). Mała scena, tak emocjonalnie i tekstowo opisany przez autora, pokazuje wielką moc miłości, który jest zrozumiały dla wszystkich i motywuje wszystkich żyjących. To jest silniejsze niż strach przed śmiercią.

Pilność poematu

Ten wiersz został utworzony w 1878 roku. Ponad sto lat minęło od jego pierwszej publikacji. Jednak do tej pory ta praca została opublikowana jako książka dla młodych czytelników. Analiza wiersza w prozie Turgieniewa „Sparrow” w naszych czasach ustalonym trzymać uczniów. To pozwala nam myśleć nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Grafika kończy gnomic: Turgieniew zauważa, że życie posiada i porusza się tylko miłość. Te słowa są prawdziwe i istotne w każdej chwili.

Zawarcie analizę wiersza „Sparrow” Turgieniew, możemy zauważyć, że Ivan S. – wielki mistrz słowa. On wie, jak złapać struny ludzkiej duszy jest w stanie obudzić ludzi do najlepszych aspiracji. Po przeczytaniu tego kawałka nie ma pragnienie, aby dać prawdziwą miłość i czynić dobro. Wiersz w prozie Turgieniewa analizy „Sparrow” pozwala zidentyfikować główne cechy to, że można pominąć w pobieżnego zapoznania się z tekstem.