311 Shares 5839 views

GeForce 9500 GT – Karta graficzna: specyfikacje, opinie i referencje

Wielu ekspertów w dziedzinie technologii IT nigdy nie przestają zadziwiać użytkowników, którzy preferują zintegrowanych rozwiązań zamiast minimalnych kosztach zakupu oddzielnego urządzenia entry-level. W tym artykule skupimy się na GeForce 9500 GT Karta graficzna, która jest bardzo często pomijany przez nabywców na rynku komputerowym. Cechy, przegląd i informacje zwrotne dać użytkownikom więcej informacji o tej niezwykłej karty graficznej.


RAM nigdy nie jest zbyt wiele

Użytkownik będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że wszystkie dodatkowe funkcje na płycie głównej, w tym karty graficznej i karty dźwiękowej żywi się kosztem podstawowych zasobów komputera, takich jak procesor i pamięć RAM. Karta graficzna zabiera z komputera osobistego 30% pamięci RAM (mówimy o platformy 32-bitowe), więc jest to logiczne założenie, że GT niezależne urządzenie nVidia GeForce 9500 pozwala systemowi być bardziej produktywny.

Jest całkiem możliwe, że gracze spory argument może prowadzić dowód, że zintegrowane grafiki są zdolne do pracy przy wyższych częstotliwościach. Jednak wszystkie mity złamane testowania urządzeń z rzeczywistych aplikacjach i grach, które wykorzystują pełną funkcjonalność częstotliwości rdzenia grafiki nie jest wystarczające.

parametry techniczne

Karta GeForce wideo 9500 GT skonstruowana z wykorzystaniem 65nm procesu technologicznego i posiada własny rdzenia graficznego z oznaczenie G96. Takie podejście jest wyraźnie zadowolony z producentem wszystkich potencjalnych nabywców, według ich opinii. To zawsze miło się pełnoprawnym kartę graficzną niż uproszczoną modyfikacją starszej generacji z zablokowanych modułów.

Rdzeń graficzny karty graficznej, wielu właścicieli znaleźć słabe ogniwo, ponieważ częstotliwość 550 MHz nie jest wystarczająca dla wielu zastosowań gier. Kwestie operacyjne w pamięci akceleratora graficznego, większość użytkowników nie ma – w klasie budżet GDDR3 opony o architekturę 128-bitowego, jest normą. Zadowolony z właścicielami i ilości pamięci – 1024 MB wystarczy dla wszystkich programów zasobochłonnych, a wiele gier entry-level. Warto zauważyć, że efektywna częstotliwość pamięci wynosi 1800 MHz. Parametry te są wystarczające dla plików wideo do edycji obrazu i kodowania.

Zalety wideo budżetu

Głównym kryterium dla większości klientów, którzy zwrócili uwagę na akceleratorze graficznym nVidia GeForce 9500 GT – cena. Karta wideo można nabyć na rynku nie więcej niż 2.000 rubli, a jeśli wziąć pod uwagę rynek wtórny, ograniczenie w cenę i nie będzie przekraczać 500 rubli. Rysowanie analogii z kompletnym rozwiązaniem, można zauważyć, że silnik graficzny zaimplementowany na płycie głównej będzie kosztować połowę ceny. Ale produkty na nowej platformie, która zbudowana jest na graficznym procesora, będzie kosztował nabywcę w 2 razy droższe niż przedstawiciela nVidii.

Niedrogie karty graficznej GeForce 9500 GT obsługuje tryb SLI i jest w stanie pracować w parach. To prawda, że reżim jest ograniczona do zaledwie dwóch kart graficznych, ale to wystarczy, aby konkurować w niewyspecjalizowanych wymagających gier z wielu z segmentu budżetowego rynku. Na poziomie sprzętowym, urządzenie obsługuje przyspieszenie PhysX, ale wielu ekspertów mocno myli realizację tej funkcji. Po tym wszystkim, skuteczność obserwuje się tylko podczas pracy w trybie SLI.

Wady Akcelerator graficzny GeForce 9500 GT

Oprócz zalet, wszystkie karty graficzne mają zazwyczaj negatywny jakości. Oczywiście, najważniejszą z nich jest niska platforma wydajność grafiki. Jak wspomniano wcześniej, problem nVidia GeForce 9500 GT – słaby rdzeń graficzny. Aby uruchomić więcej lub mniej wydajne gry musisz rozwiązać problem ze wzrostem częstotliwości akceleratora graficznego.

Drugim problemem jest to istotne dla wszystkich właścicieli nowoczesnych paneli LCD – brak HDMI. Negatywność można wyeliminować konwertera, ale będzie musiał kupić własne. Wielu właścicieli mam pytanie, a do ogrzewania rdzenia graficznego – w krysztale regularnym trybie dość gorąco, a zatem nie może być problemem dla wielu użytkowników, którzy chcą zainstalować cichy system chłodzenia.

Karta graficzna jak zbudowany

Jak to wszyscy przedstawiciele budżetowe, karta graficzna nVidia GeForce GT 9500, których cena nie przekracza 2500 rubli, to jest zwarty i przeznaczony do instalacji w jednej obudowie gniazda. Oględziny właściciela PCB znajdzie nie tylko tani układ chłodzenia z niskim przepływem powietrza wydajność, a wiele komórek energetycznych, które są rozproszone po całym układzie.

Takie podejście jest producentem do produkcji obwodów drukowanych sugeruje wielu potencjalnych nabywców, że firma nVidia produkt jest niepełny i należy spodziewać się wygląd kart wideo na chipa GeForce GT 9500, wydany pod innymi markami. Niejasne jest tylko jedno – to, co jest na świecie producentów gier grafiki karty są w stanie zaskoczyć swoich fanów, czy fabryka grafika wydajność akceleratora nie jest w stanie wykazać dobrą wydajność w swojej kategorii cenowej.

Ulubione zabawki overclockerów

Ponieważ potencjał w grach określa częstotliwość rdzenia graficznego, nie trudno się domyślić, że wszyscy producenci będą z pewnością uciec się do podkręcania. Jak pokazują badania w niezależnych laboratoriach, zaledwie kilka marek może pochwalić się przyzwoitą wydajność w grach wśród przedstawicieli tanich kart graficznych na rynku krajowym. Pierwsze miejsce słusznie należy Akcelerator graficzny GeForce 9500 GT Zotac. Technologia, firma była w stanie podnieść się z rdzenia graficznego do 700 MHz (wzrost o 25%).

Jak można się spodziewać, przeciwny efekt, zwiększając wydajność (mówimy o odprowadzanie ciepła) został wyeliminowany przez autorski system chłodzenia. Technolodzy firmy nie skąpić na grzejników aluminiowych i stworzył bardzo wydajną chłodnicę, która ma nie tylko mały rozmiar, ale również mogą efektywnie chłodzić GeForce 9500 GT z PCB komponentów umieszczonych na niej.

Konkludując

W przedstawiciela podatkowego w segmencie low-cost, bez wątpienia, ma przyszłość. Przynajmniej w ciągu najbliższych kilku lat, podczas gdy producenci zintegrowanych rozwiązań nie zapewni własną pamięć głośności. Tani, cichy i kompaktowa karta graficzna będzie odwoływać się do wszystkich użytkowników, którzy potrzebują komputera do pracy i wypoczynku. Akcelerator graficzny GeForce 9500 GT 512 doskonale nadaje się do pracy w mediach i pociągnąć większości gier są przeznaczone do pracy z bibliotekami DirectX 10. Ale fani zabawek produktywne uwagi jest lepiej, aby przejść do droższego segmentu.