110 Shares 7653 views

Pepper „dzwon”: opis odmiany, zdjęć i porad dotyczących uprawy

Papryka słodka i gorąca niezwykle przydatne dla organizmu. Dlatego niemożliwe jest wyobrazić sobie bez odpowiedniego odżywiania. Wielu ludzi, którzy oglądają ich zdrowia, dążyć do korzystania z tego produktu na dobę.

„Dzwon” Dziś można znaleźć wyjątkową różnorodność pieprzem. Wciąż nie ma zasłużoną popularnością, ale ogrodnicy często jest uprawiana w swoich dziedzinach. Wiele ozdoby do ogrodu. Po Pepper „dzwon” (zdjęcie to potwierdza) jest bardzo atrakcyjną formą. A na górze, że jest on również wspaniały smak.

opis odmiany

Po raz pierwszy tego typu pojawiły się w Ameryce Południowej. Dzisiaj, jest bardzo popularne.

Pepper „dzwon” opis różni się od wielu innych słodkich odmian:

 • Jej wysokość może osiągnąć 2 metry.
 • Na liściach i łodygach małym „puch”.
 • forma płodu z bardzo nietypowy i naprawdę wygląda jak dzwon.
 • Wszystkie owoce są oddzielnie umieszczone i uformowane bezpośrednio na trzonie.
 • Jeden pieprz waży mniej niż 50 gramów.
 • Owoce dojrzewają w ciągu około 140 dni po pierwsze pędy pojawiły się rośliny.

Z jednego krzewu hodowcy mogą zbierać do 2 kg uprawy. I podczas „dzwon” papryki dojrzewania wygląda niezwykle elegancko. Wszakże w nim są pełne zieleni, czerwieni, pomarańczy.

Smak tego pieprzu jest dość łagodny. On jest najlepszym z pikantnym, istnieje wyraźny słodko-kwaśny odcienie. Owoce soczyste i mięsiste. Amatorskie ogrodnicy wolą używać „dzwon” do solenia. I świeże to z przyjemnością dodaje do gulaszu, świeżych sałatek. Jest doskonałym uzupełnieniem receptur mięsnych.

korzyść

Czerwony pieprz „dzwon” znana jest z korzyścią dla ciała. Po użyciu normalizuje funkcjonowania serca, zapobiegania udaru i zawału serca. Sekretem tego działania jest prosta – ten owoc jest bogaty w witaminy B i C. W rezultacie, produkt ten chroni przed infekcjami i wirusami, pomagając uciec od bezsenności, poprawia nastrój, zmniejsza stres i wielki wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

„Dzwon” ma jakieś bardziej przydatnych funkcji:

 • Ten pieprz wyświetla ciała cholesterolu.
 • To uspokaja system nerwowy.
 • Wzmacnia kości.
 • Poprawia kondycję krwi.
 • To sprawia, że bardziej sprężyste i mocne ściany naczyniowej.
 • Poprawia uwagę.
 • To stymuluje mózg.
 • Dobre działa na wzrok, poprawia jej stężenie, ostrość i postrzeganie kolorów.

cechy rolnictwo

Ogrodnicy rosną papryki „dzwon”, jak konwencjonalne słodkich odmian papryki. Każde specjalne porady od ekspertów jeszcze. Dziś można uprawiać rośliny nie tylko w szklarniach i otwartym polu, ale także w specjalnych wannach. W międzyczasie, fundamentalne różnice między uprawy „dzwon” i bez pieprzu.

lądowanie

Nasiona powinny być sadzone sadzonki w okresie od początku do połowy lutego. Specjalnie dla tego trzeba przygotować małą pojemność. Wcześniej w ich dzień przebić dziurę. Takie doniczkach wypełnionych 2/3 mieszaniną ziemi i popiołu.

Aktywnie nasiona kiełkują wymaganą temperaturę pomiędzy 20-25 stopni. Jeśli pędy były zbyt grube, muszą być rozcieńczona się. Gdy roślina będzie 2 prawdziwych liści, trzeba przeszczepić ją w osobnym kubku. W tym przypadku, należy spróbować, aby nie uszkodzić korzeni.

Podlewania sadzonek potrzeba umiaru. Jeśli ciepło jest na ulicy, to można wyjąć do świeżego powietrza do hartowania.

Sadzonek w otwartym terenie lub w szklarni zaleca się rośliny w nocy. Między roślinami powinny wynosić nie mniej niż 40 cm. Miejsce w plenerze wybrać słonecznie, ale dobrze chronione przed wiatrem.

Jak również dodać popiołu pieprz, wlać roztwór nadmanganianu potasu. Środek ten przyczyni się do usunięcia szkodnika. Już posadzone sadzonki pewnością mulcz.

pielęgnacja

Gdy papryka „dzwon” zostało zasiane w ziemi, konieczne jest:

 1. Jest regularnie podlewane ciepłą wodą.
 2. Stale poluzować gleby.
 3. Od czasu do czasu, aby nakarmić. Dokładnie 2 tygodnie po posadzeniu wprowadzenie nawozu w postaci dziewanny. Gdy kwiaty roślin, zaleca karmionych roztworu popiołu. A kiedy zaczął owoce, konieczne jest, aby dodać nawóz do gleby potasu i wapnia.

Gdy roślina kwitnie, zaleca prischipnut absolutnie wszystkie pędy boczne, które są poniżej jajników. Następnie wyjąć utworzonej pasierbów.

Gdy owoce są zielone, mają słodki smak. Jak tylko zaczną się rumienić, pojawiają się one tylko ostrość i smak wzmaga. Po pojawieniu się zielonego pieprzu owoców trzeba tylko 7 dni dojrzewać. Przed mrozem ogrodnicy mogą zbierać plony z „dzwonu”.

zima przeszczep

Pepper „dzwon” na zimę bardzo przykro wyjeżdżać na ulicę. Mimo że jest to roślina wieloletnia. W związku z tym, w ciepłym klimacie, będzie to owocować przez kilka kolejnych lat. W regionach, gdzie mrozy zimą przychodzą, roślina może być przeszczepiony. Aby to zrobić, należy przygotować wcześniej garnku. Do pieprzu przeładowane. Można go umieścić w ogniu, aby zabrać z kraju, w mieszkaniu miasta. Potem świeży plon będzie przez cały rok na stole. Sprężyna do pieprzu podejmowane z powrotem do kraju i wytrąca.

Jeśli jednak do ogrzewania zakładu nie planuje się poruszać, można go pozostawić w ziemi, po pokryte. Aby to zrobić, należy poczekać, aż roślina rzuci liści. Na wiosnę, kiedy przestać mrozy, papryka zacznie ponownie rosnąć.

odmiana „prowokacyjne” dzwon papryka – jest to świetna dekoracja stołu, nawet w lecie, nawet w zimie. A dzięki bezpretensjonalnej pielęgnacji roślin upraw będzie bardzo dużo.

Gdzie kupić?

Grade „dzwon” jest dość rzadkie. Kup to łatwe. Istnieje kilka opcji:

 • Spróbuj znaleźć nasiona firmy „Gavrish”. Tylko ona wytwarzana saszetki z nasionami jagód pieprzu.
 • Możliwe jest zamówienie pieprz „dzwon” w Chinach dla najpopularniejszych witryn w Internecie.
 • Wreszcie, można znaleźć wiele ogłoszeń z rolników ciężarówek, którzy oferują swoje własne nasiona do uprawy papryki. Możemy tylko mieć nadzieję na ich przyzwoitości.

„Dzwon” przed mszycami

Niektórzy ogrodnicy specjalnie uprawiane papryki w tej klasie obok roślin, które zostały zaatakowane przez mszyce. Jest możliwe oddzielne przygotowanie specjalnego środka do traktowania roślin przed tym pasożytem:

 1. Parzonej pył tytoniowy.
 2. Oddzielnie uszczelnione pieprz „dzwonu”.
 3. Wszystko wymieszane.
 4. Środek dodano 2 dużej łyżki detergentu.
 5. Lek jest rozcieńczony w wiadrze wody.

Rośliny gotowe są przetwarzane w miejscach, w których szkodniki mogą się gromadzić.

Istnieje wiele opinii papryki „dzwonu”. Wiele osób zaleca się używanie go do tselnoplodnogo konserw. Po tym wszystkim, owoce są małe, bardzo elegancki. Tak wyglądają świetnie, nie tylko w banku, ale również na świątecznym stole. Pieprz można suszyć dalsze dodawanie różnych naczyń (w tym mięso jako przyprawa). Jednocześnie nie traci swój kształt, pozostanie jak dzwon.