859 Shares 5617 views

Odmiana shampinona- jak odróżnić grzyby jadalne i trujące?

Istnieje wiele gatunków grzybów, ale porozmawiamy o pieczarek (Agaricus). Dzisiaj, nie jest konieczne, aby zebrać je w lesie, bo w każdym supermarkecie sprzedaje piękne małe białe grzyby – rodzaj grzyba. Francuzi nauczyli się rozwijać je w XVII wieku. Obecnie wśród grzybów jadalnych w zakresie produkcji, gatunek ten zajmuje pierwsze miejsce na świecie.

Grzyby w przyrodzie

Pomimo ich przystępność, wielu pragną wydostać się do natury na grzyby, bo „grzybobranie” – bardzo przydatne, zabawy i ekscytującej działalności. To pozwala na całkowicie uciec od codziennych problemów, aby spędzić trochę czasu sam na sam z naturą. Jak to jest interesujące, aby znaleźć trawy lub liści piękny smaczny grzyb, a jeśli szczęście, i całą rodzinę mało! Grzyby są wszechobecne, wyprowadzeni w lasach, parkach, łąkach, a nawet na bruku.

Są pileate pieczarkowy. W przyrodzie istnieją co najmniej 60 typów im cech wspólnych, ale każdy rodzaj grzybów grzyb ma swoje własne cechy. Blaszkowe nazywają te grzyby, które na spodniej stronie kapelusza posiada płytę. Młode grzyby w białym talerzu, potem różowe, stara się czarny i brązowy i czarny i brązowy.

Pogląd ten różni się obecnością pierścienia na trzpieniu. Czapki i łodygi – jest owocnika i grzybnia jest na ziemi. Dolną warstwę nakładek Champignon umieszczony zarodniki z którym namnażają się, tworząc nowe grzybnię. Może reprodukować i tarło sztuk poprzez tworzenie korzystnych warunków dla niego.

Małe grzyby mogą być nie tylko znajome kuliste kapelusze kształt, ale również w kształcie dzwonu, prawie cylindryczne. Jako krawędzi swojego odchodząc i tworzy jeden lub dwa pierścienie na trzpieniu. Nasadka nadal rozwijać się, stają się bardziej widoczne płytki w dolnej części. W rozszerzonej formie, ma częściowo lub całkowicie prostaty formularza.

grzyby jadalne

Rozważmy kilka rodzajów, najczęściej w formie grzyba: las, łąka, pole, bisporus.

Forest (pieczarka leśna), czasami nazywany "blagushka". Ten gatunek grzyba można znaleźć w lasach iglastych od połowy lata do października, zwłaszcza na kopce mrówek. Pomimo smaku, jest rzadko zbierane. Wiele przeraża, że na przełomie miazgi staje się brązowo-czerwony kolor.

Młode grzyby pryszczycy wysoko, z białym pierścieniem, który w starych okazów można pominąć. Czapka jajowaty, potem staje się wypukły, przypomina kształt dzwonu, a później – jest płaskim prostaty. Ma płatki włókniste brązowy.

Ługowoj (zwykłe, Pecheritsa), łacińska nazwa – Pieczarka łąkowa. Ten gatunek grzyba znane nawet mieszkańcom obszarów miejskich, jak to ma miejsce w pobliżu domów – w ogrodach, parkach. Preferuje ziemia dobrze nawożone mogą rosnąć na pastwiskach, w miejscach chodzenie bydło. Grzyb smaczne i bardzo owocne, rośnie w dużych grupach.

Kapelusz biały kolor, początkowo ma kształt kulisty, a następnie wypukły, to płaskie. Płyty różowy, dojrzałe grzyby szaro-brązowy. Miąższ jest biały i jędrny, na cięcie zmienia różowy. Jako „spódnica” łączenia krawędzi nasadki łodygi oddziela się i pozostaje w membranowych pierścienie na górnej stopy.

Field (Agaricus arvensis). Ten gatunek – najbliższy krewny buraków, ale wiele osób uważa, że jej smak jest o wiele lepiej. Ma specjalną, bardzo przyjemny zapach i jest jednym z największych wśród grzybów. W pewnych przypadkach, masa 300 g, średnica kołpaka wynosi 20 cm.

Młode grzyby mają jaj kapelusz, który stopniowo staje się kształt płasko-wypukły, z jedwabistą skórę, kiedy dotykać zmienia kolor na żółty. W pierścieniu dwuwarstwowego ma stopę do niższych warstw przeznaczonych od żółto występami. Records, jak starzenie się grzyb, zmiana koloru z różowego do ciemnego brązu.

Dwuzarodnikowa (Agaricus bisporus) – to wszystko zna rodzaj grzyba jest powszechnie uprawiane w sztucznych warunkach.

fałszywe grzyby

grzybiarzy często zbierają Niedoświadczony warunkowo toksyczne (false) to rodzaj grzyba, i wrzucony do kosza do innych grzybów. Mimo, że ich stosowanie w żywności i nie jest śmiertelne, ale może spowodować wiele kłopotów. Nawet po obróbce cieplnej są przechowywane w trujących substancji powodujących zatrucie towarzyszą zaburzenia jelitowe, wymioty, kolki.

Najczęściej mylone z grzybów jadalnych gatunków grzybów, dwa zdjęcia, które widzisz. Żółcie grzyb (pieczarka karbolowa) występuje zarówno w otwartym polu i na trawie. Ten typ hat niejadalne bieli, często z szaro-brązowe plamy.

Miazga zgodnie z tytułem, gdy plaster natychmiast zmienia kolor na żółty. Dolna część nogi również żółty, pomarańczowy czasem. Ten rodzaj dzwonu kapelusze są często mylone z pola. Oprócz koloru ciała, można odróżnić przez bardzo nieprzyjemny zapach, który jest wzmocniona przez prażenie.

Ploskoshlyapkovy, nakrapiane, grzyby łuskowaty (pieczarka płaska) – kolejny niejadalne grzyby, który znajduje się w mieszanym i iglastych. Jego kapelusz szaro-brązowy kolor, z ciemnym miejscu w centrum, pokryte łuskami. Nieprzyjemny zapach fenolowy wyjść inedibility tego gatunku.

Czasami mylone z ploskoshlyapkovy grzybowym lesie, ale jak już wiemy, w typie lasu ładnie pachnieć i powoli cięcia mięsa na czerwony, natomiast barwny żółty i stopniowo zamienia brązowy.

Bardzo często niedoświadczonych grzybiarzy nie można odróżnić od podobnych młodych grzybów na nich, ale śmiertelnie trujący grzyb białe i blado muchomor. Są one podobne i kapelusze, i talerze, a pierścienie na nogach.

Należy pamiętać, że różnica jest widoczna tylko u dorosłych osobników: z grzybami i blado muchomor, w przeciwieństwie do grzybów jadalnych, płyt kolorystycznych jeszcze jasne. Znajdź grzyb dorosłych i skontrolować dolną część kapturka. Innym prostym sposobem sprawdzenia: po naciśnięciu kolor ciałem trujący grzyb się nie zmienia.

Fotografia 1 – pieczarka drewna;

Fotografia 2 – pieczarka łąka;

Fotografia 3 – pieczarka biaława;

Zdjęcie 4 – żółty skórze grzyb;

Fotografia 5 – ploskoshlyapkovy grzyb.