348 Shares 7475 views

Jaki jest najwyższy trawa na świecie?

Natura nigdy nie przestaje nas zaskakiwać ponownie. Na planecie istnieją pola w ogromnym trawy, którą dana osoba czuje się karłem. Co trawa jest najwyższa na świecie? Czytałem o tym w szczegółach poniżej.


Koncepcja trawy

Botanicy wyróżnić trzy główne grupy roślin:

 • Drzewa – rośliny charakteryzujące się wysokim pniu drzewa, z którego rozciągają się gałęzie,
 • krzewy – bez głównego pnia. Zamiast tego tworzą kilka równie cienka zdrewniałe łodygi,
 • Zioła – oni zamiast beczka miękki wynika, że umiera każdego roku. Podzielone w zależności od czasu trwania całego cyklu życia (wegetatywnego i okres owocowania) dla jedno-, dwu- i wieloletnich.

Różnorodność w przyrodzie

Na Ziemi rośnie kilkaset tysięcy różnych ziół: łopian, pokrzywa, aster, bagno zwyczajne, chaber, majeranek, koniczyna, konopie, melisy, babki i glistnika … Nie sposób wymienić wszystkich. Osoba aktywnie wykorzystując je w życiu codziennym – zjada, przygotowuje się do karmienia zwierząt gospodarskich, przygotowywanie leków, barwników, produkuje, wytwarza tkankę.

Natura dała nam bardzo nietypowych ziół:

 • waleriany skład chemiczny różni się w zależności od miejsca wzrostu;
 • Revenko trawa wytwarza dźwięk bardzo podobny do płaczu, gdy jej rozdarcie;
 • wesz drewna (nazwa zioła czasami mówi sama za siebie) – jest zawsze mokre w dotyku, a gdzie ona rośnie, nigdy byvet suszę;
 • beksa trawy o świcie lub przed deszczem „płacz” – na jego liście i łodygi kapanie jak łzy;
 • rzęsa – niesamowite trawa bez korzeni, łodyg i liści, a jej kwiat jest trudne do odróżnienia gołym okiem;
 • Dziurawiec, żeń-szeń nie jest uważane za najbardziej przydatne zioła, nazywa się „wyleczyć 100 chorób.”

A co jest najwyższą trawy na świecie?

niesamowite gaj

W wilgotnych tropikach często znajdują się niesamowite las – symetryczne rzędy świetlnych słomek łodyg, górujący nad ziemią do kilkudziesięciu metrów, przypominają sceny teatralnej scenerii nadal. stojąca ściana łodyg – gołe i gładkie, tylko ich topy zdobione evergreen gęste duże liście. Tu panować cisza i słabe światło. Jaką egzotycznych drzew? Najbardziej zdumiewające jest to, że nie ma drzew! Jest to wysokiej zielona trawa! Najbardziej niezwykłe zioło na świecie. Największą i najszybciej rozwijającą się trawa na naszej planecie. Analogi tej rośliny nie istnieje.

Spacerując wśród olbrzymich pni smukłe, trudno uwierzyć, że właśnie bredesh polany porośnięte gęstą trawą … Marvelous rośliny o nazwie Bamboo.

Opis rośliny

Botanicy znać prawie 130 gatunków bambusa. Najwyższy trawa na świecie należy do rodziny traw. Jest domem dla południowej, południowo-wschodniej i wschodniej Azji, a później została ona wniesiona do kontynentu afrykańskiego i do Ameryki Południowej. Uważa się, że stało się to w momencie James Cook. Rodzaje bambusa różnią się znacznie między sobą. W niektórych bagażniku jest cienki i elastyczny, a inni wręcz przeciwnie, gruby, szorstki, ale bardzo silny. Karzeł bambus rośnie do 2,5 metrów, a olbrzymia rozciąga się na wysokość 40 m. Typowo, trzpień składa się z kolanem 25-40 cm.

Skład chemiczny w całości jest taki sam dla wszystkich typów: 100 g roślina zawiera średnio 90 g wody, 2 g białka, 5 g tłuszczu, błonnika – 1 g, w postaci 0,1 g przydatnych węglowodanów, 25 mg wapnia, 30 mg fosforu 1 mg żelaza.

Bamboo kocha gorący i wilgotny klimat, która rośnie duża, jasne zielone liście i soczyste. W krajach o umiarkowanym klimacie, w którym jest mniej wilgoci i w niższych temperaturach, roślina również przetrwać, ale staje się cieńsza i żółknięcie może przywrócić liści.

Wybitne cechy rośliny cud

Bamboo – rekordzista pod wieloma względami:

 • Jest to najszybciej rozwijający się roślin na Ziemi. Szybkość wzrostu wynosi do 40 cm, w ciągu dnia. Jeśli przyjrzeć się bliżej na łodydze, można zobaczyć, jak rośnie. Jego maksymalna wysokość rośliny osiągnęły 1-1,5 miesięcy po pojawieniu się zarodka ziemi, zwanej bambus emituje jedynie rzadki boczne łodygi z liśćmi. To zaskakujące, zdolność, aby nie mieć żadnego innego zakładu w świecie.
 • Cała populacja kwitnie w tym samym czasie raz na kilka dekad. Po kwitnieniu, nadziemną część bambusowym gaju umiera, ale korzenie pozostają żywe. Z korzeni i spadł na zmielonych nasion do 5-7 lat rośnie nowy „łąka”. Niektóre gatunki kwitną 1 raz na 100 lat. Chińczycy wierzą, że ci, którzy mają szczęście zobaczyć jej kwiat będzie szczęśliwy do końca swoich dni.
 • Bamboo – jeden z najbardziej uczulających roślin.

aplikacja

Jest to najwyższy na świecie trawy jest wysokiej jakości materiały. Formę osuszono służy do utworzenia koryta rur wodnych.

Bamboo Oriental narody zrobić meble, instrumenty muzyczne (głównie flet). wynika również – silny pusty słoma – wykorzystywane do produkcji okładek, naczynia. Uważa się, że woda przechowywana w zbiornikach bambus staje lecznicze.

Od niej tubylcy zrobić prymitywne bronie – strzałki, łuki, włócznie. Wykorzystywane przy budowie łodzi i statków, mostów. Podział wynika z bambusa splot maty, kosze, należy rury tytoniu, rolety, a nawet żagle. Chiński wysokiej jakości papier wykonany z bambusa liści.

Młode pędy są stosowane w żywności, w tym posiłków gotowanych i pozostawia jako pasza. Często sadzone jako żywopłot, który pełni również funkcje ochronne i dekoracyjne.

W wielu krajach azjatyckich, najwyższy na świecie zioło jest używany jako roślina lecznicza. Jej liście leczenia odry, choroby weneryczne.

Jednak instalacja musi być ostrożny, ponieważ pędy bambusa są zwyczajne zawierają śmiertelną trucizną – cyjanogenne glikozydy, z czego 50 mg zabił człowieka. Były przypadki ciężkiego zatrucia liści bambusa zwierzęta, najczęściej zranić konia.

Znaczenie kulturowe

Bamboo – trawa, która przypisuje się wiele magicznych właściwości. Chińczycy wierzą, że zakład daje długowieczność, w Indiach to jest – symbol prawdziwej przyjaźni i Filipińczycy uważają, że bambus w obszarze przyciągnie dom radość. Japonia wziął go za symbol czystości i nieskażonej serca. Mimo, że istnieją ludzie, którzy uważają, zły znak bambusowe kwitnienie. To, według nich, zapowiada głód.

Tubylcy afrykańskie czczony bambus z wytrzymałości i odporności. Najlepszy prezent dla nowożeńców uważane lekkie, trwałe i eleganckie wyroby z bambusa – meble, zastawę stołową, dekoracje.

drugie miejsce

Jak nazwać wysoką trawę, która w rankingu olbrzymich bambusa roślin stojących po? To banana. Na trzecim miejscu jest to rodzaj prosa, która rośnie w indyjskiej wyspie. Wreszcie, honorowy czwarte miejsce w „najwyższym trawy świecie” jest zieleń dżungli, które można łatwo ukryć słonia.

Teraz, gdy znasz nazwy ziół, które rosną ponad 4-5 metrów: wszystkie z nich – mieszkańców krajów tropikalnych o wilgotnym klimacie.