545 Shares 3197 views

Jak tanio podróżować po całym świecie i kraju

Jeśli spojrzeć na TV „kinoputeshestvy Club” i tym podobne transmisji, więc chcesz iść do odległych krain! Zobacz wszystkie egzotyczne cuda na własne oczy – nie jest to sen? Ale wielu zatrzymać trudności, szczególnie o charakterze finansowym. Teraz, kiedy rubel topi łatwy w oczy, nawet doświadczonymi podróżnikami odmówić wycieczki za granicę. I native jazdy ojczyzna była tania. Ale to nie powód, aby zrezygnować z marzeń o życiu i spędzić następne wakacje u Tiffany'ego w kraju. Jeśli przyjdziesz do planowania podróży mądrze, można znacznie zaoszczędzić. Aby to zrobić, trzeba znać niektóre z tajemnic. W tym artykule, będziemy je ujawnić i powiedzieć o tym, jak podróżować tanio w Rosji, Europie i na świecie. Na takie wyjazdy nie muszą być młode i zdrowe: wszędzie chodzić, aby spędzić noc w namiotach i jeść konserwy, który zabrał z domu. Istnieje wiele innych opcji podczas podróży przyniesie tylko pozytywne emocje, a nie wspomnienia z trudów i przeciwności w tle „wakacje życia”. Przeczytaj artykuł i przejdź do budżetu podróży do dalekich krajów.


Podróż do Rosji

Zacznijmy od prostego. Wiele osób skarży się, że reszta Rosji jest droższe niż za granicą, ale również obsługa pozostawia wiele do życzenia. Ale istnieje wiele racjonalnych argumentów na rzecz wypoczynku w rodzinnym kraju. Po pierwsze, nie ma potrzeby podejmowania wizy i ogólnie mieć paszport. Dostęp do Europy jest wart co najmniej trzydzieści pięć euro. A nie fakt, że otworzysz wizy. Drugą zaletą wypoczynku w Rosji – brak bariery językowej. Nie znając angielskiego, nie powinien iść sam do miejsca, w którym nie będzie rozumiał. A trzeci powód: nie ma potrzeby, aby zmienić walutę i zależą od jej skoków. Rosja – kraj jest duży. Aby zobaczyć wszystkie jej piękno, a życie nie jest wystarczające. Ale pokonywanie dużych odległości – to, oczywiście, wydatki. A jeśli chcemy iść w wyjazdach turystycznych nie, i na urlopie, trzeba rozważyć schemat jak dostać się do miejsc. Aby to zrobić, trzeba stale monitorować zaopatrzenie „Aeroflot” i innych przewoźników, jak również zainteresowanie bilety na loty czarterowe. Jeśli podróżujesz w niewielkiej odległości, wybierz przewóz drugiej klasy pociągu. System „Bla bla samochód” dopiero zaczyna się znaleźć drogę w Rosji. Ale zawsze będą dobrzy ludzie, że można rzucić, bo one są w drodze. Istnieje kilka wskazówek, jak podróżować tanio w Rosji. Zatrzymaj się na najlepszych ośrodków w sektorze prywatnym, aw dużych miastach – w hostelach. Pozwoli to zaoszczędzić na żywności. Po tym wszystkim, w przeciwieństwie do hoteli w tych miejscach znajduje się kuchnia.

Podróż aż młody

W niektórych krajach, paszport wystarczy, co oznacza, że nie masz ukończonych dwudziestu pięciu lat, aby uzyskać znaczne zniżki. Odnosi się do transportu i dostęp do muzeum. Jaka szkoda, że młody wiek często odbywają się w okresie braku pieniędzy, bo ludzie jeszcze nie przyjęły się w życiu i zarobić trochę. Ale młodzież ma znaczne korzyści – zdrowie i niespożytą energię. I podczas podróży, ale w młodym wieku! I można to zrobić bardzo tanio. Pierwszym krokiem jest iść do sklepu „Towary dla turystyki i rekreacji” i nabyć namiot dla dwóch, karemat, spanie. Nowoczesne namioty są na tyle kompaktowy i łatwy, aby umieścić je w plecaku. Młodych ludzi w Europie od dawna praktykowane system gościnności jako „kouchsarfing” lub „hospiteliti Club.” Można zatrzymać się w rodzinie całkowicie bezpłatnie, aby następnie zapewnić nocleg dla pobytu. Aby przenieść młodzi ludzie mogą kupić rower dla turystyki. W niektórych miastach, praktykowane wynajem transportu dwukołowy, czasami nawet za darmo. Podróżowanie rowerem, można przeszukać motel z miasta – są tańsze. Lub zatrzymać się na noc w obozie. Można jeść w fast food lub przygotowywać posiłki samodzielnie.

Jak podróżować za darmo

I chcesz, aby przejść do kraju swoich marzeń za nic, ale wciąż tak że dla tej podróży ciebie opłaty? Następnie trzeba opanować podróżną zawodu. W krajach, gdzie wiele rosyjskich turystów odpoczynek, hotele szukasz towarzyskich młodych ludzi dla animatorów. Jeśli masz wygląd sportowy, lub masz twórczych, można spróbować swojego losu i iść do Egiptu, Turcji, Grecji, aby nie wydawać pieniądze i zarobić im. Instruktor zawodu jest także zapotrzebowanie w narciarstwie alpejskim i nurkowania. Można zaangażować się w biurze podróży i wyjazd do wymarzonego kraju jako towarzyszące grupę lub przewodnika. Dobre fotografowie i dziennikarze i oddelegowani przez różnych wydawców, aby produkować wysokiej jakości artykuły o życiu w innych krajach. Doskonała znajomość języków obcych umożliwia osobie dostać tłumacza lub aby dostać miejsce personel recepcji w hotelu. Kolejny zawód, który pozwala podróżować po świecie – jest zdalny pracownik. Teraz projektanci stron internetowych, copywriterów, programistów i wypełniacze treści dostać wystarczająco dużo pieniędzy, aby żyć z jego laptopa w dowolnym miejscu i nie jest właściwy do spraw finansowych.

Visa. Mogę zaoszczędzić pieniądze?

Rozważmy teraz pytanie, jak tanie podróżowanie za granicę. Niektóre kraje nie wymagają otwarcia wiz dla Rosjan. Inni udostępniają za darmo w sezonie turystycznym. Ale jeśli chcemy odwiedzić kraj strefy Schengen, musimy przejść przez to kłopotliwe procedury – otwarcie wizy. Ale można zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli – Moskal. W stolicy Rosji umieścił ambasady wszystkich europejskich (i innych) krajów. Dlatego koniecznie stosować się do centrum wizowego i zapłacić jego pracowników do świadczenia usług. Można umówić się na stronie konsulatu i wprowadzają pakiet dokumentów o otwarcie wizy we własnym zakresie. Rada dla tych, którzy wielokrotnie za granicą. Jeśli masz paszport ma już kilka wkładek do przebywać w strefie Schengen, zadaj multivisa od kilku lat. Ambasada Francji i Niemiec wydane pozwolenia wjazdu na trzy lata, aby ci, którzy dwukrotnie odwiedził te kraje. Przypomnijmy, że wiza Schengen podróżować niemal wszędzie w UE. Ale żeby być w kraju potrzebuje nie więcej niż dziewięćdziesiąt dni z terminem sześciomiesięcznym. Ambasada, przekonany o swojej lojalności do ich wymagań wizowych, innym razem może dać ci prawo wejścia do pięciu lat.

Jak podróżować tanio na całym świecie: stworzyć „mapę drogową”

Przede wszystkim, trzeba myśleć o tym, gdzie jedziemy. Równie ważne w planowaniu szacuje, że podróż będzie odpowiedź na pytanie, gdy podróż odbywa. Faktem jest, że w wielu krajach istnieją koncepcje turystycznych, takich jak wysokie i niskie sezonu. I w tym najnowszej spadku cen na wszystko: loty, hotele, a nawet żywności. Uwierz Tajlandii w porze deszczowej nie wygląda mniej atrakcyjne. Livni nie iść całymi dniami, a słońce wysusza kałuże w dziesięć minut. Dlatego w „Kingdom of Smiles” to lepiej iść w lecie. Ale w Islandii i Skandynawii w zimie można przejść. Jeśli tylko do podziwiania zorzy polarnej. Grecja na plażach można pływać pod koniec kwietnia i na początku listopada. Pobyt w tym kraju w tych okresów będzie kosztować kilka razy tańsze niż w sezonie letnim. Kiedy my sami podróży (a jest to warunek niezbędny dla budżetu), możemy zaplanować podróż i oferują własną drogę. Transport lotniczy jest dobra, gdy musimy pokonać długi dystans: aby dostać się z Moskwy do Pietropawłowsk-on-Kamczatki czy Kuba. Ale jeśli chcemy odwiedzić Polska, Szwecja i Węgry, to jest możliwe, aby przejść na drodze pociągu. Zobacz za jednym zamachem kilku krajach – czy to nie wspaniałe?

loty

Jeśli pójdziesz do witryny takich firm transportowych matki jak „Aeroflot” i poprosić o cenę biletu na konkretny termin, postać z wieloma zerami zdecydowanie zawodzi. Ale nawet tutaj nie ma tajemnic. Chcesz wiedzieć, jak podróżować tanio podróży lotniczych? Istnieją specjalne strony, aby znaleźć tanich linii. Nie bądź leniwy, aby zbadać wszystkie propozycje. Polityka cenowa przewoźników jest skomplikowany i nieprzewidywalny, ale możemy powiedzieć jedno: lepiej kupić bilety w zaledwie miesiąc lub więcej przed wyjazdem, lub dzień wcześniej zbliża. Oczywiście, w drugim przypadku trzeba siedzieć na walizkach, ale akcja „Lust minut” całkiem korzystne. Można polecieć do Włoch lub Hiszpanii za pięćdziesiąt dolarów. Niestety, rosyjski monopolista wypierać naszym rynku low-ogień. Ale jeśli linie budżetowe nie idą do turystów, jest on wysyłany do nich. Petersburg podróżować po świecie przez długi czas, który opuścił pierwszy autobus w fińskim mieście Lappeenranta i Tampere. Tam siedzą na pokładzie „Rianeyr”, „Vizzeyr” easyJet „” DzhemanVinz „i innych tanich linii lotniczych. Od Skandynawii do słońca w taki sposób Mediolanu można dojechać w zaledwie dwadzieścia euro. Innym sposobem na zmniejszenie kosztów lotu – loty czarterowe. Brakuje tylko, że idą w sezonie i tylko na popularnych szlaków turystycznych (zwykle na nadmorskich).

Jak tanie podróże w kraju

Wiele linii budżetowych transportu autobusowego i kolejowego w Europie „ukryte” od turystów. Jeśli jesteś po prostu ciekawy przez kasjera, ile kosztuje bilet na pociąg z Berlina do, powiedzmy, Bonn, który nazwał sumę pogrąży cię w szoku. Jednak w automatach na stacji sprzedać bilety „całych Niemiec”, która jest warta pięćdziesiąt dwa euro w dni powszednie i czterdzieści cztery – w weekendy. A pozostałe trzy pasażerów w tym dokumencie podróży może iść nawet do śmiesznej pieniędzy. Są też bilety w poszczególnych województwach. Jeśli planujesz podróż z wyprzedzeniem, można kupić miejsce w pociągu dużej prędkości, takich jak niemiecki „Thales” czy francuskiego „TGV”, dwudziestu euro. Europa budżet kursują autobusy. Są to linie jak "Eurolaynz", "City of the City" i innych. W niektórych prowincjach Francji, można dotrzeć do każdego punktu jednego euro do tak zwanych autobusach społecznych. Te same sztuczki istnieć do transportu publicznego. W niektórych obszarach turystycznych całkowicie bezpłatny transfer „Navette” – autobusy miejskie. Turystyka rowerowa będzie bardzo pomocne, aby spojrzeć na „wewnątrz” kraju, ponieważ kultura lokalna najlepiej objawia się w prowincji. Przemieszczanie między miastami i krajami nawet, jak to możliwe, aby przystąpić do programu „Bla bla samochodu.” Kierowca, o, aby przejść z punktu A do punktu B, to reklama, która będzie podróżować. Miejsce w „bla bla-kwadrat” jest o wiele tańsze niż w autobusie lub pociągu.

Jak autostopem

Jest też sposobem poruszania się po Europie jak Carpooling lub raydshering. Wspomina: „bla bla samochód.” Jedyną różnicą jest to, że kierowcy – jeden z turystów. Pozostali pasażerowie są wyrzucone benzyny, autostrad i płatności, jeśli w ogóle, wynajem samochodów. Czasem nawet prowadzić jeden po drugim. Jednak najtańszy sposób podróżowania – to jeszcze autostopem. A potem trzeba znać kilka sztuczek. Każdy kraj ma swoją własną lokalizację niuanse poputok. W Niemczech, na przykład, masz małe szanse, jeśli tylko stać na uboczu. I to jest niemożliwe. Aby dojść do stacji benzynowej i uprzejmym zainteresowaniem kierowców, jeśli tylko rozliczyć cię do żądanej pozycji. A także w innych krajach (w języku tureckim, na przykład) podniósł palec oznacza niegrzeczny gest i może być postrzegany jako obraza. Autostopem w całej Europie, co do zasady, nie jest łatwo, ale wiele zależy od szczęścia. Można czekać dziesięć minut, a można poczuć połowę wydechowy dziennie. Jeśli raydsheringa najlepiej jest podróżować w towarzystwie czterech osób, a potem autostopem idealny – jedną lub dwie osoby. Na Ukrainie i krajach Europy Środkowej kierowców poputok polegać na mały, ale nadal wynagradza. To może być słodki lub dość symboliczną kwotę pieniędzy. Ponadto, należy być przygotowanym na to, co będzie zabawiał ich rozmową.

Gdzie się zatrzymać na noc

Hotele w stolicach i centrach turystycznych, zawsze są bardzo drogie. A im bliżej znajdują się w pobliżu atrakcji, tym wyższa cena za pokój. Jeśli podróżujesz samochodem lub rowerem, to jest mądrzejszy po prostu zatrzymać się w motelu przy wjeździe do miasta. Malowniczych miejscach znajdują się na wybrzeżu camping morze. W Europie, to miejsce nie jest podobna do naszej nudny okolicy, zapchane samochodami i namiotów. Jeśli nie nosić w plecaku wszystkie niezbędne rzeczy dla turystyki i rekreacji, można wynająć kempingu „Mobil-Hom„- prawdziwy dom z własną łazienką i kuchnią. Nie bój prosherstit Internet. Istnieją strony internetowe, na kouchserfingu, dzielenie mieszkania na okres urlopu. W ośrodkach prywatnych właścicieli mieszkań oferują swoje usługi za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu nie przepłacać pośrednikom. Poza sezonem, nadmorskiego hotelu zwabił klientom bardzo znaczne rabaty lub złożyć w wyższy standard pokoju za cenę „Standard”.

gdzie jeść

W Europie istnieje ogromna różnica pomiędzy cenami produktów spożywczych i posiłków w kawiarni. A bochenek chleba, paczkę masła i plasterek sera będzie kosztować tyle, ile kanapki i podawane do ciebie w restauracji. Butelka wina w sklepie sprzedaje za szklanką piwa w barze. Które nasuwa się wniosek? Jak tanio podróżować dookoła samej Europie? Prawidłowo – zdjąć mieszkanie z kuchnią i gotować sami. Jeśli wszystko, co chce jeść podczas inspekcji atrakcji miasta, unikać miejsc, które są zalecane przez „Michelin” i „Tripedvayzer”. Mając otrzymał entuzjastyczne naklejkę na drzwiach, właściciele tych zakładów zawyżać ceny. Często kawiarnie oferta zestaw menu lub „danie dnia”. Ta kolacja będzie kosztować znacznie tańsze. Arabski, chiński, wietnamski gastronomicznych nie są zbyt niszczyć swój portfel. We Francji zasada: kolejność, spożywane przy stoliku na tarasie, będzie kosztować więcej niż serwowane będą w sali w barze.

Wycieczki i muzea

Marzysz, aby spojrzeć na arcydzieł przechowywanych w Luwrze? Zapraszamy na stronę internetową muzeum i zobaczyć, kiedy deklaruje „dzień otwarty” (wstęp wolny) lub przynajmniej „biała noc” (wystawa potrwa do rana). W wielu miastach europejskich gmin turystycznych zainteresowanych w przyciąganiu turystów. Przez gminy (który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich) organizuje piesze wycieczki do lokalnych atrakcji. Oczywiście, te podwyżki nie odbędzie się w języku rosyjskim. Strzeż przewodników, którzy oferują swoje usługi. Na koniec wycieczki (nie fakt, że to będzie ciekawe) Pokazał ci dość duży rachunek. Jeśli nie znać angielski lub język kraju, w którym zamierza przyjść, dbać przewodnik zakupowy. W miastach, poszukaj „Touristik informacją” biura. Nie będzie dostarczać darmowe mapy pokazujące ciekawe miejsca dla podróżnego, będą rozmawiać o festiwalach i innych wydarzeniach. Możesz też kupić „Touristik przepustkę”. Ta karta może obsługiwać jeden, trzy, pięć dni lub nawet tydzień. Niewiele miast turystycznych jest. Karta ta nie tylko otwiera drzwi do wielu muzeów, ale także pozwala na swobodne i nie ograniczające korzystanie z transportu publicznego. można zapisać się na bezpłatne wycieczki w biurze informacji turystycznej.

Na co nie można zapisać

Oczywiście, zdrowie. Zawsze kupić ubezpieczenie zdrowotne podczas wyjazdu za granicę. Podróż z dziećmi? Wtedy nie można przyłączyć się do armii turystow, Hak zmieniającym się i pobytu w schroniskach lub namiotach. Jesteś odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Nie idź „zająca” – grzywien w Europie jest bardzo duża.