595 Shares 9792 views

Jak skonfigurować dźwięk w systemie Windows 7 za pomocą sterownika

Jednym z kluczowych problemów, z którymi muszą się zmierzyć większość właścicieli komputerów PC, jest: "Jak skonfigurować dźwięk w systemie Windows 7?". Jeśli przed jedynym źródłem dźwięku był głośnik systemowy, teraz producenci oferują dobre rozwiązania wielokanałowe. Jednak ich potencjał może pozostać niezrealizowany, jeśli nie wiesz, jak skonfigurować dźwięk w systemie Windows 7. Zadanie to można rozwiązać na różne sposoby, którego wybór zależy od wymagań użytkownika. Wystarczy, że system może przynajmniej coś odtworzyć, drugi chce obsługi ASIO, a trzecia, czyta, jak dostosować dźwięk w systemie Windows 7, dąży do osiągnięcia głębokich i czystych częstotliwości.

Zacznij

Do odtwarzania i przetwarzania dźwięku na dowolnym komputerze, adapterze audio lub karcie dźwiękowej jest odpowiedzialny. Fizycznie może to być osobna mapa z tekstolitu, na którym umieszczane są wióry i elementy mocujące. Do podłączenia do złącza na płycie głównej znajduje się zsuwka styków ślizgowych. To rozwiązanie nazywa się dyskretnym, często umożliwia osiągnięcie akceptowalnej jakości dźwięku.

Druga opcja jest reprezentowana przez wbudowane urządzenie. Polega on na tym, że układ scalony jest umieszczany przez producenta na płycie głównej, dlatego niektóre elementy (zasilacze) są używane razem. Proste i tanie. Jednak jakość nie zawsze jest na odpowiednim poziomie.

Aby karta mogła odtwarzać strumień audio, należy zainstalować specjalny program sterujący – sterownik. Użytkownicy zainteresowani dostosowywaniem dźwięku w systemie Windows 7, warto wiedzieć, że czasami banalny zamiennik sterowników dla nowej wersji (są one okresowo aktualizowane przez programistów) pozwala uzyskać lepszą jakość dźwięku. Ponadto, nowe interfejsy są czasami dodawane do programu.

Wniosek: sterownik, który ma zostać zainstalowany, musi być jedną z najnowszych wersji, a nie oferowaną przez system operacyjny.

Dostosowanie

W panelu sterowania znajduje się sekcja "Dźwięk". Tutaj możesz określić urządzenie, którego system użyje do wyjścia z domyślnego dźwięku. Szczególnie istotne dla komputerów z wieloma rozwiązaniami audio. Ostatnio jest ich więcej, ponieważ nawet karty graficzne mają możliwość wyprowadzania strumienia audio. Należy wyłączyć wszystkie niepotrzebne elementy listy (prawy przycisk myszy).

Jeśli teraz wskażesz główne urządzenie, przyciski "Właściwości" i "Konfiguracja" zaczną być aktywne. W ustawieniach należy określić żądany tryb pracy – stereofoniczny lub wielokanałowy. Nawiasem mówiąc, ustawienie okien pozwala na wygodniejsze umieszczenie elementów ekranowych – aby zobaczyć, co i co jest skonfigurowane.

Następnie należy otworzyć "Właściwości". Tu na karcie usprawnień należy wyłączyć (!) Wszystkie niepotrzebne. Czy można pozostawić kompensację tonów i korektorów (dla wentylatorów o wysokich lub niskich częstotliwościach).

Na karcie "Zaawansowane" można określić format wyjściowy. Należy zauważyć, że jeśli ustawiono inny niż "16 bit, 44 kHz", to korektor po każdym ponownym uruchomieniu komputera jest nieaktywny. W pozostałych przypadkach zaleca się wybranie "24 bity, 96 kHz".

Ustawienie dźwięku na laptopie jest podobne.