586 Shares 6429 views

Generatory Mustanga: w jaki sposób oryginały różnią się od falsyfikatów

XXI wiek przyniósł ogromny wybór nowych maszyn i urządzeń, bez których nie można sobie wyobrazić życia codziennego. Jedna rzecz jest niewygodna: większość z tych urządzeń jest całkowicie zależna od zasilania sieciowego. Stąd – dwa poważne trudności. Po pierwsze sieci elektryczne nie są układane wszędzie. Po drugie, nie każda z sieci jest w stanie zapewnić nieprzerwaną moc: awarie i awarie na scentralizowanych liniach, przepięcia mocy – wszystko to nie jest rzadkie dziś.


Najlepszym sposobem na uniknięcie takich trudności jest użycie generatorów benzynowych. Nowoczesne generatory benzynowe działają jako autonomiczne stacje benzynowe, zapewniając stały dopływ energii do wszystkich niezbędnych urządzeń i maszyn.

Żywym przykładem są generatory Mustanga. Ta marka zdołała zdobyć zaufanie całego świata dzięki charakterystycznym cechom swoich produktów. Generatory domowe Mustang, używane w 50 krajach świata, charakteryzują:

 • Wysoka jakość wykonania;
 • Niezawodna, stabilna praca;
 • Długa żywotność.

Jakie są zalety wyposażenia Mustanga?

Konstruktywnie, generatory Mustanga różnią się od innych małych elektrowni – tanie, ale już technicznie przestarzałe. W urządzeniu Mustang zarówno zawory wlotowe, jak i wydechowe nie są na boku, ale na górze cylindra silnika. Inną cechą projektu: zawory wlotowe są umieszczone naprzeciwko wylotu. Dzięki temu osiąga się wiele zalet:

 • Kolejność wielkości wyższej wytrzymałości i funkcjonalności niż konwencjonalne generatory;
 • Wysoka wydajność;
 • Zwiększona moc.

Innym plusem generatorów benzynowych "Mustang" jest cylinder z tak zwaną używaną częścią roboczą. Ta wbudowana część wykonana jest z wysokiej jakości żeliwa. Ze względu na tę cechę konstrukcyjną, generatory benzyny Mustang charakteryzują się:

 • Stabilna, nieprzerwana operacja;
 • Dokładny ruch tłoków;
 • Zwiększona odporność na zużycie silnika;
 • Niskie zużycie paliwa;
 • Wysoki poziom hałasu i wibracji.

Ściany wewnętrznych tulei tych generatorów są dodatkowo przystosowane do tarcia pierścieni tłokowych ze względu na szczególne zagrożenia zapewniające jakość szlifowania. W tym przypadku duża ilość oleju osadza się w miejscach tarcia w celu zapewnienia nieprzerwanego smarowania.

W takich urządzeniach, jak generatory, istotną rolę odgrywa jakość uzwojenia wirników i statorów. Uzwojenie ma wpływ na zasilanie generatora o wymaganej mocy. Jednostki "Mustang" korzystają z wysokiej jakości uzwojenia wykonanego z miedzianego drutu o wymaganym przekroju poprzecznym.

Charakterystyki mocy są najważniejszymi wskaźnikami dla generatorów benzynowych. Wiele innych parametrów zależy od mocy. W zakresie generatorów Mustanga istnieją różne modele mocy, dzięki czemu można łatwo wybrać spośród nich właściwą opcję.

Wszystkie jednostki produkowane przez tę amerykańską firmę dzieli się na następujące typy:

 1. Generatory są niską mocą (od 0,75 do 1 kW).
 2. Generatory są średniej mocy (od 2,5 do 2,8 kW).
 3. Generatory Mustang o zwiększonej mocy znamionowej (4/5 / 6-7 kW).
 4. Generatory spawalnicze Mustang (5 kW).

Generatory AGD o małej mocy posiadają unikalną wagę światła – od 20 do 25 kg. To urządzenie jest idealne na wycieczkę do przyrody: pomoże spędzić czas na plaży lub zorganizować rodzinny piknik w lesie. Ta ergonomiczna mini-elektrownia zapewni łatwą obsługę kilku urządzeń gospodarstwa domowego. Innym zadaniem, z którymi generatory Mustangów o niskiej mocy będą znakomicie działać, jest krótki (od 4 do 7 godzin) oświetlenie prywatnego domu, na przykład domek wiejski. Dlatego te lekkie generatory benzynowe są doskonałym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych w przypadku awarii zasilania.

Generatory benzynowe średniej mocy tej marki są znacznie dłuższe – do 16 godzin bez ładowania. Te Mustang modele są najbardziej popularne na świecie, ponieważ są one najlepszym rozwiązaniem dla kombinacji kosztów, jakości i wielkości.

Ciężkie jednostki "Mustang" (do 7 kW) mogą działać przez ponad 24 godziny z rzędu. Te generatory benzynowe mogą stać się trwałymi źródłami energii elektrycznej:

 • Do domu domek lub domku;
 • Na budowie, gdzie prace są wykonywane przy wykorzystaniu techniki elektrycznej;
 • Dla kotłów i pomp (w tym przypadku najlepszy wybór – generatory trójfazowe Mustang o mocy 380 V).

Generatory spawania "Mustang" mogą być stosowane zarówno jako standardowe generatory, jak i autonomicznie funkcjonujące maszyny spawalnicze. Przy mocy znamionowej 5 kW i aktualnej regulacji, generatory spawania firmy Mustang mogą pracować z elektrodami 5 mm.

Gdzie są wytwarzane generatory benzynowe Mustang?

Wszystkie urządzenia marki Mustang są produkowane przez fabrykę Changtong Machinery & Electrical LTD. Został zbudowany w Chinach w latach sześćdziesiątych i od tego czasu produkuje sprzęt zorientowany na Kanada i Stany Zjednoczone. Ze względu na dużą zdolność produkcyjną Mustang z powodzeniem konkuruje z takimi graczami na rynku światowym, jak Honda, Yamaha i Generac. W Ameryce Północnej korporacja Mustang zdołała pokryć 16% rynku. Tajemnica tej marki to jedna – stała jakość materiałów oraz nieodwracalny proces montażu generatorów.

Właściwy wybór generatorów: jak określić fałszywych?

Dziś nie każdy producent dbuje o dobrobyt konsumentów. Są tacy, którzy umiejętnie hamują benzynowych znanych marek i wydają sprzęt na oryginalny, starając się zarabiać na słynnej marce.

Znaki fałszywego generatora

1. Koszt. Nieuczciwi producenci próbują przyciągnąć klientów poprzez zaniżone ceny swoich produktów. Zbyt niskie koszty często sygnalizują prymitywne materiały montażowe i wtórne: obudowa silnika może być wykonana z surowców o niskiej jakości, producent może zaoszczędzić na wewnętrznej wkładce cylindrycznej. Oznacza to duże ryzyko awarii i niską sprawność silnika.

Często, aby obniżyć koszt produktu, użyj drutu aluminiowego do zwijania statorów. Aluminium jest tańsze od miedzi, jednakże w parametrach generatora jego aplikacja nie jest w jak największym stopniu wpływana. Ponadto osoby nieprofesjonalne często używają drutu o zbyt małym przekroju poprzecznym, co również pogarsza działanie generatora benzyny. Wreszcie, najważniejsza część generatora – wałek rozrządu – jest dla uprzemysłowienia nie metalowym, ale plastycznym. Takie generatory benzyny wkrótce wymagają naprawy, a nawet zupełnie nie.

2. Wygląd produktu. Szanująca marka nie ukrywa kraju produkcji jego wyposażenia. Po pierwsze, lokalizacja instalacji na jakość produktu nie ma wpływu. Po drugie, wskazanie państwa producenta jest obowiązkowym wymogiem międzynarodowym. Fałszywe generatory gazu w kraju produkcji, co do zasady, nie zawierają.

Inną czysto zewnętrzną oznaką fałszerstwa jest widoczne zaniedbanie malowania wyrobu i obecności jednego lub więcej elementów zdeformowanych. To wszystko wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia problemów w działaniu urządzenia.

3. Dokumentacja. Solidni producenci muszą towarzyszyć domowym i agregatom spawalniczym z wykazem części zamiennych i kuponem gwarancyjnym. Ponadto silniki generujące mają własne numery seryjne i wyraźne oznaczenia fabryczne. Jeśli nie znalazłeś co najmniej jednego z wymienionych znaków – jest to okazja, by wątpić w oryginalność generatora benzyny i 95% przypadków – pod względem jego jakości.

Zawsze są ci, którzy są skłonni ryzykować i oszczędzać na zakupie. Ale najczęściej generatory domowe, zakupione z dużym rabatem, przynoszą ogromne problemy z działaniem. Generatory benzynowe są kupowane raz i przez długi czas, więc warto wybrać najlepszą markę. Producenci, na przykład Mustang, są gotowi ubezpieczyć wszelkie generatory benzyny – jest to gwarancja jakości i niezawodności działania urządzeń.