268 Shares 3902 views

Plaster "Ceresit CT 24": właściwości i zastosowania

Do wykańczania budynkom tynki dekoracyjne „Ceresit” są powszechnie stosowane. Taka powłoka będzie trwała przez długi czas, nie jest narażona na działanie wilgoci i daje bazowej atrakcyjny wygląd. Producenci oferują różne rodzaje suchych mieszanek, z których jeden jest tynk Ceresit CT 24.


"Ceresit CT 24". Specyfikacje i funkcje

Materiał stosowany do przygotowania powierzchni do zdobienia. Głównym składnikiem jest gips cement. Różne dodatki zwiększyć wytrzymałość materiału i jej przyczepność do podłoża. To sprawia, że podstawa obróbce gładka gładka.

Istnieje wiele korzyści, że kompozycja ma „Ceresit PT 24”. Charakterystyka jego czynności:

 • Nadaje się do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz.
 • Łatwy w użyciu.
 • Grubość warstwy może wynosić do 3 cm.
 • Wysoka przepuszczalność pary.
 • Dobra izolacja.
 • Odporność na mróz (wytrzymać do 50 cykli).

Zużycie materiału wynosi 1,2 kg na 1 m2 na bazie warstwy podłoża o grubości 1 mm.

Zakres zastosowania

„Ceresit CT 24” jest stosowany w leczeniu gazobetonu. Ale mogą być stosowane do innych powierzchni blisko niego w strukturze:

 • Cegła.
 • Beton komórkowy.
 • Keramzyt.
 • Piana.
 • Plaster mieszaniny cementu i piasku.

Zaprojektowany gipsu Ceresit CT „24” do uszczelniania od zadrapań, rys, otworów oraz innych nierówności terenu. Dopuszczalna grubość warstwy operacji na danych 0,3-3 cm. Przygotować zdobienia powierzchni. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

wykonanie robót

Przed użyciem gipsu niezbędne do przygotowania bazy. Aby to zrobić, należy oczyścić z brudu, kurzu. Zerwana część powierzchni zostanie usunięty. W niektórych przypadkach stosowana jest grunt.

Roztwór tynk nakłada się tylko na wilgotnej powierzchni.

Następnie roztwór przygotowany „Ceresit PT 24”. Suchą mieszaninę rozcieńcza się wodą w ilości od 5,5-6 litrów, na worek 25 kg (0,23 litrów na 1 kg mieszaniny). Woda nie powinna być zbyt zimna. Zalecana temperatura 15-25 ° C. Kompozycję miesza się dokładnie do uzyskania jednolitej masy. Kiedy za pomocą wiertarki zakręty adapter nie powinna przekraczać około 600 / min.

Ilość dodanej wody może się zmieniać w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Jeżeli nie stosuje się warstwy o grubości do 3 cm (napełniania wgłębienia, pęknięcia), przy czym ilość wody jest wzdłuż dolnej wartości. W tym przypadku cienka warstwa wody dodano więcej.

Mieszaninę miesza się dwukrotnie co 5 minut.

Do nakładania roztworu za pomocą szpachelki, pacy i inne narzędzia.

W celu uzyskania płaskiej powierzchni (na przykład powlekane), szpachlówki rozciera plastikowej szpatułki. musi być wykonane przed pierwszym ustawieniem roztworu (od 5 minut do jednej godziny po podaniu, w zależności od temperatury). Dodatkowo szlifowana powierzchnia nie jest to konieczne.

W normalnych warunkach, obecność wentylacji wewnątrz budynku do zdobienia można rozpocząć po upływie 3 dni. Poza całkowitym czasie schnięcia o średnio 7 dni.

noty

Zastosuj „Ceresit PT 24” na podłożu, którego temperatura ma być w przedziale 5-30 stopni ze znakiem „+”. Optymalne warunki działania są w temperaturze 20 stopni, a wilgotność 60%. hartowanie i czas schnięcia mogą się różnić, jeśli nie zostaną spełnione te warunki.

W czasie utwardzania mieszaniny, musi on być chroniony od światła słonecznego i wilgoci. W tym czasie temperatura powietrza musi być dodatnia.

Stosowanie może być przygotowany roztwór w ciągu 2 godzin, aż nie wyschnie. Zdolność mieszaniny do zatrzymywania wilgoci 95%.

Tynk pakowane w hermetycznie opakowane worków o wadze 25 kg.

Przechowywać suchej mieszanki „Ceresit PT 24” w suchym miejscu, chronionym przed wilgocią, która nie przenikają promienie słoneczne. Przechowywania mieszaniny w szczelnym opakowaniu może wynosić 1 rok od daty produkcji. W przypadku określonych warunków naruszania jakości materiał magazynujący może ulec pogorszeniu.

Struktura zawiera gips i cement. Dlatego podczas pracy muszą być przestrzegane zasady ochrony pracy. Chronić skórę i oczy przed kurzem. Używać środków ochrony osobistej. W szczególności prace prowadzone w rękawicach, aby chronić swoje ręce.

W przypadku kontaktu z wodą do przemywania oczu. W skomplikowanych sytuacjach należy skonsultować się z lekarzem.