566 Shares 8035 views

Krótka biografia Alberta Eynshteyna. Ciekawostki o Einsteina. otwarcie Einstein

Nazwa naukowiec jest znany wszystkim. A jeśli jego osiągnięcia są integralną częścią programu szkolnego, biografia Alberta Eynshteyna jest poza jego zakres. To największa naukowców. Jego prace kształcie rozwój współczesnej fizyki. Ponadto, bardzo ciekawą osobą był Albert Einstein. Krótka biografia wprowadzenie do osiągnięć, etapy życia i kilka interesujących faktów na temat tego naukowca.


dzieciństwo

Lata geniuszu życia – 1879-1955. Biografia Alberta Eynshteyna zaczyna się 14 marca 1879 roku. To było wtedy, że urodził się w mieście Ulm (Niemcy). Jego ojciec nie był bogaty kupiec żydowski. Zawierał mały warsztat elektryczny.

Wiadomo, że do trzech lat, Albert nie powiedział jednak, pokazał niezwykłą ciekawość już we wczesnych latach. Przyszłe naukowcy byli zainteresowani wiedzieć, jak działa świat. Ponadto, w młodym wieku pokazał zdolności do matematyki, mógł zrozumieć abstrakcyjne idee. W wieku 12 lat, na książki, studiował geometrię euklidesową Albert Einstein.

Biografia dla dzieci, uważamy, musi koniecznie zawierać jeden ciekawy fakt o Albert. Wiadomym jest, że słynny naukowiec u dziecka nie był cudownym dzieckiem. Ponadto, otaczająca wątpić jego użyteczność. matka Einsteina podejrzewa obecność wad wrodzonych u dziecka (fakt, że miał dużą głowę). Przyszły geniusz w szkole okazał się powolny, leniwy, zamknięte. Wszyscy śmiali się z niego. Nauczyciele uważają, że jest to niemal bez względu na to, co nie jest w stanie. Uczniowie będą bardzo przydatne wiedzieć, jak trudne dzieciństwo było takie wspaniałe jak naukowiec Albert Einstein. Krótka biografia dzieci nie powinny być tylko wyliczenie faktów, ale także nauczyć się czegoś. W tym przypadku – tolerancji, wiary we własne siły. Jeśli Twoje dziecko czuje się desperacki i nic nie jest w stanie po prostu powiedzieć mu o dzieciństwie Einsteina. Nie poddawaj się, zachował wiarę we własne siły, o czym świadczy dalszej biografii Alberta Eynshteyna. Naukowcy udowodnili, że jest w stanie dużo.

Przeprowadzka do Włoch

Młody naukowiec odpychają nuda i regulacja szkoły w Monachium. W 1894 roku z powodu działalności awarie rodzina została zmuszona do opuszczenia Niemiec. Einstein wyjechał do Włoch, do Mediolanu. Albert, który był w tym czasie 15 lat, skorzystał z okazji do opuszczenia szkoły. Spędził rok z rodzicami w Mediolanie. Jednak szybko stało się jasne, że Albert ma podjąć decyzję w życiu. Po ukończeniu szkoły średniej w Szwajcarii (w Arraua) biografia Alberta Eynshteyna kontynuował studia na Politechnice w Zurychu.

Edukacja na Politechnice w Zurychu

Metody dydaktyczne na Politechnice nie były do ich potrzeb. Chłopiec często brakowało wykłady, poświęcając swój wolny czas studiowania fizyki, jak również skrzypce, która stała się ulubionym narzędziem życia Einsteina. Alberta w 1900 roku był w stanie przystąpić do egzaminów (on przygotował kolega Records). Więc Einstein zdobył. Wiadomo jest, że profesorowie były bardzo niskie opinią absolwentów i nie polecam go w przyszłej karierze naukowej.

Praca w urzędzie patentowym

Po ukończeniu studiów, przyszły naukowiec rozpoczął pracę w ekspert Urzędu Patentowego. Ponieważ ocena parametrów technicznych młodego specjalistę trwało zwykle około 10 minut, miał dużo wolnego czasu. Dzięki temu zaczęła rozwijać własną teorię Einsteina. Krótka biografia i otwarte wkrótce stało się znane wielu.

Trzy ważne dzieła Einsteina

1905 był przełomowym w rozwoju fizyki. To było wtedy, że Einstein opublikował ważne prace, które odegrały znaczącą rolę w historii tej nauki w XX wieku. Pierwszy z referatów poświęcono ruchów Browna. Naukowcy dokonali znacznych przewidywania ruchu cząstek zawieszonych w cieczy. Ten ruch, powiedział, jest wynikiem zderzeń molekularnych. Później, naukowcy potwierdzili przewidywania i empirycznie.

Albert Einstein, krótka biografia i odkrycie to tylko początek, wkrótce opublikowała drugi papier na efekt fotoelektryczny w tym czasie. Albert hipotezę o naturze światła, który był niczym innym niż rewolucyjne. Naukowe Zakłada się, że może być traktowane jako strumień fotonów światła w określonych warunkach – cząstek, których energia jest skorelowana z częstotliwością fali świetlnej. Prawie wszyscy fizycy natychmiast zgodził się z idei Einsteina. Jednak do teorii fotonów uznanym w mechanice kwantowej, zajęło 20 lat intensywnego wysiłku teoretycznego i eksperymentalnego. Ale najbardziej rewolucyjny pracy Einsteina był trzeci, „O elektrodynamice Moving Bodies”. W niezwykle jasny ekspozycja pomysły, które (szczególna teoria względności) Albert Einstein. Krótka biografia naukowca idzie na opowiadaniu o tej teorii.

Szczególna teoria względności

To zniszczyło pojęcia czasu i przestrzeni, które istniały w nauce od czasów Newtona. Poincare i G. A. Lorents stworzył szereg przepisów nowej teorii, ale tylko Einstein był w stanie wyartykułować język fizycznej swoich postulatów. Dotyczy to w pierwszej kolejności zasada względności, oraz obecność w prędkości propagacji sygnału. A dziś możemy znaleźć stwierdzenia, które rzekomo nawet przed Einsteina teorii względności został utworzony. Jednak nie jest to prawdą, ponieważ w tym (z których wiele jest naprawdę przyniósł Poincaré i Lorentza) nie są tak ważne jak prawidłowe zasady z punktu widzenia fizyki. Wszakże z nich wywodzą się z tych formuł. Tylko Albert Einstein był w stanie ujawnić teorię względności pod względem treści fizycznej.

Widok na Einsteina teorii struktury

Najpierw było postrzeganie niejednoznacznej Albert działa. Wielu członków społeczności naukowej po prostu ich nie rozumieją. Sytuacja ta jest wynikiem specyficznych poglądów Alberta Eynshteyna teorii dotyczących struktury i relacji między nimi i eksperymentów. Einstein uznał, że doświadczenie jest jedynym źródłem wiedzy. Był jednak przekonany, że teoria nauki – stworzenie ludzkiej intuicji, więc fundament, na którym dobra teoria niekoniecznie muszą być połączone logicznie do eksperymentowania i doświadczenie. Według Einsteina, idealna teoria musi być oparte na minimalnej liczbie postulatów, a zatem obejmować największą liczbę zdarzeń. Ze względu na „skąpstwo” postulaty Einsteina zostały ciężko pracuje, aby dotrzeć do kolegów. Niemniej jednak, wielu wybitnych fizyków poparł otwarcie młodego naukowca. Szczególnie wśród nich są Max Planck. Ten naukowiec Albert pomógł przenieść z Zurychu, najpierw w Pradze, a następnie do Berlina, gdzie został mianowany dyrektorem miejscowego Instytutu Fizyki Cesarza Wilhelma.

Ogólnej teorii względności (GTR)

Albert Einstein od 1907 do 1915 roku pracował na nowej teorii grawitacji opartej na zasadach teorii względności. Kręta i trudna była droga, która prowadzi do sukcesu Alberta. Główną ideą ogólnej teorii względności, który zbudowany jest rzeczywista zależność między geometrią czasoprzestrzeni i pola grawitacyjnego. Przestrzenno-czasowa w obecności ciążących mas według Einsteina się nieeuklidesowa. On ma krzywiznę, która jest większa niż natężenie pola grawitacyjnego na powierzchni pola. Albert Einstein przedstawił ostateczne równań ogólnej teorii względności w grudniu 1915 roku, podczas spotkania w Berlinie Akademii Nauk. Ta teoria – szczyt twórczości Alberta. To, przez wszystkich kont, jeden z najpiękniejszych w fizyce.

Eclipse w 1919 roku i jej rola w losie Einsteina

Zrozumienie ogólną teorię względności, jednak nie przyszedł od razu. Ta teoria Pierwsze trzy lata z niewielu zainteresowanych specjalistów. Zrozumiała tylko przez niektórych badaczy. Jednak w 1919 roku sytuacja zmieniła się radykalnie. Następnie bezpośrednie obserwacje w stanie zweryfikować jedną z przewidywaniami teorii paradoksalne – że wiązka światła z odległej gwiazdy jest pole grawitacyjne Bent słońca. Kontrole mogą być realizowane tylko wtedy, gdy całkowite zaćmienie Słońca. W 1919 roku, zjawisko można zaobserwować w tych częściach świata, gdzie pogoda była dobra. Pozwoliło to zrobić dokładną pozycję fotografowanie gwiazd w czasie zaćmienia. Curb brytyjski astrofizyk Arthur Eddington wyprawa była w stanie uzyskać informacje potwierdziły założenie Einsteina. Albert dosłownie jeden dzień stał się globalną gwiazdą. Sława przyszła do niego, był ogromny. Przez długi czas, teoria względności stała się przedmiotem debaty. Artykuły o nim były wypełnione papierem całego świata. Został on opublikowany wielu popularnych książek, w którym autor wyjaśnia mieszczanie jego istotę.

Uznanie akademickie, Einsteina i Bohra kontrowersji

Wreszcie uznanie w środowisku naukowym. Einstein otrzymał Nagrodę Nobla w 1921 roku (choć w teorii kwantowej, a nie ogólnej teorii względności). Został wybrany członkiem honorowym wielu akademii. Opinia Albert był jednym z najbardziej cenionych na świecie. Einstein podróżował w latach dwudziestych na całym świecie. Brał udział w międzynarodowych konferencjach organizowanych na całym świecie. Rolą naukowców jest szczególnie ważne w dyskusji, która rozwinęła się pod koniec 1920 roku w mechanice kwantowej.

argumenty i rozmowy z Bohra tych problemów Einsteina stały się sławne. Einstein nie mógł pogodzić się z faktem, że w niektórych przypadkach , mechanika kwantowa działa tylko z prawdopodobieństwami a nie dokładnej wartości. To nie pasował fundamentalną nieokreśloność różnych praw mikroświata. ulubiony wyraz Einsteina była fraza: „Bóg nie gra w kości”. Jednak Albert w debacie z Bohra, jak widać, nie było w porządku. Jak widać, i geniusze są w błędzie, w tym Albert Einstein. Biografia i ciekawych faktów o nim uzupełniony o tragedii, która przeszła przez tego ćwiczenia ze względu na fakt, że wszyscy są omylny.

Tragedia w życiu Einsteina

Aktywność naukowa twórca teorii względności w ciągu ostatnich 30 lat swojego życia, niestety, było bezproduktywne. Było to spowodowane faktem, że naukowiec postawiła sobie za zadanie ogromnej wartości. Albert chciał stworzyć jednolitą teorię wszystkich możliwych interakcji. Taka teoria, to jest teraz jasne, jest możliwe tylko w ramach mechaniki kwantowej. Przed wojną, w dodatku bardzo niewiele wiedziano o istnieniu innych oddziaływań, oprócz grawitacyjne i elektromagnetyczne. Dlatego herkulesowe wysiłki Alberta Eynshteyna zaowocować niczym. Być może była to jedna z największych tragedii w swoim życiu.

Dążenie do piękna

Trudno przecenić znaczenie odkryć Alberta Eynshteyna w nauce. Dziś praktycznie każda gałąź współczesnej fizyki opiera się na podstawowych pojęć teorii względności i mechaniki kwantowej. Być może równie ważne jest zaufanie, które zainspirowały Einsteina naukowców za jego pracę. Wykazał on, że charakter poznawalne, pokazał piękno jej prawem. To dążenie do piękna była sensem życia wielkiego naukowca Albert Einstein. Jego biografia zbliża się do końca. Szkoda, że w jednym artykule nie może obejmować wszystkie Alberta Heritage. Ale jak uczynił jego odkrycia, powinno się powiedzieć.

Einstein stworzył teorię

Einstein był rodzaj myślenia. Badacze zidentyfikowali pomysłów, które wydawały mu dysharmonijne lub nieeleganckie. Stąd pochodziły głównie od kryteriów estetycznych. Następnie naukowcy ogłosił ogólną zasadę przywracając harmonię. Poszedł na przewidywać, jak będą zachowywać lub inne obiekty fizyczne. Oszałamiające wyniki dają takie podejście. Albert Einstein trenował zdolność dostrzegania problemu z nieoczekiwanym kątem, wznieść się ponad nim i znaleźć niezwykłą moc. Kiedy Einstein znalazł się w ślepy zaułek, grał na skrzypcach, i nagle rozwiązanie pojawia się w jego głowie.

Przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, w ostatnich latach jego życia

W 1933 roku naziści doszli do władzy w Niemczech. spalili oni wszystkie prace naukowe. Rodzina Alberta musiał wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Gdzie Einstein pracował w Princeton, w Instytucie Badań Podstawowych. W 1940 roku naukowiec odmówił obywatelstwo niemieckie i oficjalnie stał się obywatelem USA. W ostatnich latach, które spędził w Princeton, pracował nad swoim wielkim teorii. Protokoły z reszty poświęcił na łyżwach na jeziorze w łódce i grać na skrzypcach. 18 kwietnia 1955 zmarł Albert Einstein.

Biografia i odkrycia Albert jest nadal badane przez wielu naukowców. Niektóre badania są bardzo interesujące. W szczególności, po śmierci mózgu Alberta zbadano na geniusza, ale nie znaleźliśmy niczego wyjątkowego. Mówi ona, że każdy z nas może być jak Albert Einstein. Biografia, podsumowanie prac i ciekawych faktów na temat naukowca – to wszystko jest inspirujące, prawda?