393 Shares 925 views

Mennica: szkody lub korzyści. Rodzaje i zastosowanie

Wieloletnia swiatlolubny roślin z rozgałęzionym łodygi, które rosną do 100 cm. Liście są proste, dojrzewania w sprzyjających warunkach. Kwiaty są fioletowe lub białawe, zebrane w spiralami lub kwiatostanu. Wszystkie rodzaje mięty w swoim składzie zawiera olejek eteryczny, głównym składnikiem jest mentol, który.


Co wiesz o mięty

Roślina jest powszechne w wielu krajach o klimacie umiarkowanym. Mięta, szkody i stosowanie tego zioła znane człowiekowi od czasów starożytnych. Jest on używany w kuchni, wyrobów cukierniczych, produkcji napojów alkoholowych. Ponadto tego zioła herbaty są często dodaje się do nich, stosowany jako środek na przeziębienie. Mięta jest podstawą wielu napoje bezalkoholowe, cukierki, syropy, lody. Świeża zieleń mięty daje niezwykły smak zupy.

Przewyższając łodygi, pociąć kwitnienia w wielu krajach otrzymują najbardziej wartościowy olejek eteryczny. Mint – roślina, szeroko stosowany w przemyśle perfumeryjnym i narkotyków opłat.

Roślina rośnie słoneczne lub lekko zacienione na dobrze zwilżoną glebę. Rośnie na innych niż gliny powodów. Kwiaty i nadaje się do odbioru w pierwszym roku.

Co jest mięta

Roślina jest powszechne w wielu krajach świata. Rozróżnienia pomiędzy różnymi rodzajami mięty. Ale dzisiaj powiemy o najpopularniejszym jego odmian. Niekwestionowanym liderem w tej liście jest mięta. Właściwości i przeciwwskazania, roślina ta od dawna badane przez naukowców.

Roślinę pierwszy uzyskane w Wielkiej Brytanii przez selekcję w XVI. Jest to roślina wieloletnia, która rośnie do wysokości jednego metra. Liście są jasne w kolorze zielonym. Korzenie nie znajdują się głębokie (15 cm), są głównymi składnikami. Oni spędzają mnóstwo drobnych korzeni.

Kwiaty mogą być pieprzowej blado fioletowy, liliowy mniej. Są one zebrane w kwiatostany. Roślina zaczyna kwitnąć w czerwcu i kończy się w sierpniu.

Peppermint: właściwości i przeciwwskazania

Roślina ta ma wiele przydatnych właściwości:

  • poprawia trawienie;
  • To łagodzące i przeciwbólowe;
  • łagodzi bezsenność;
  • Posiada działanie przeciwzapalne;
  • Stosowany jest w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych;
  • leczy choroby skóry;
  • stosuje się w leczeniu raka pęcherza.

Wraz z obszerną listę przydatnych funkcji, które miętowy nie można powiedzieć o przeciwwskazaniach, jest obdarzony tym mięty. Harm i korzyści z tego zioła, czy raczej wiedzy o nich, to jest bardzo ważne dla wszystkich fanów pachnących roślin. Więc, kto jest przeciwwskazane miętę?

Należy zachować ostrożność, aby wypić herbatę miętową dla osób cierpiących na niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi).

Nie zaleca się korzystania z matek karmiących i kobiet w ciąży.

Zabrania się korzystania z miętą na alergie.

Jak widać, mięty pieprzowej, właściwości i przeciwwskazań już dość dobrze poznane, to potężne leki naturalne. W trakcie przygotowywania naparów i wywary ścisłego przestrzegania dawki. W przeciwnym razie będzie to powodować senność.

Te przeciwwskazania są prawie wszystkie gatunki.

mięta ogród

Zioło to rośnie w niemal wszystkich ogrodów i sadów. Dość mocny roślina, która dorasta do 90 cm wysokości. W tego rodzaju cennego olejku, czy raczej jego istoty substancji składowej – karwon. Dzięki nim ogród mięta nie posiada tak silnego spalanie i efekt chłodzenia jak mięta pieprzowa. Jest on stosowany w produkcji gumy do żucia, jest dodawany do napojów alkoholowych i bezalkoholowych, przyprawiony pasty do zębów. Oprócz perfum też stosować tę miętę. Harm i korzyści z tego zioła (w przeciwieństwie mięta) są łagodne.

mięta polna

Jest rośnie na całym świecie, często w środowisku naturalnym. Znajduje się wzdłuż brzegów i wilgotnych łąk. mięta pole jest tuleja, wysokości 80 cm, z dużym rozgałęzione trzonka i kłącza.

Ta mięta ma ostry zapach i smak mentol, chłodzenie. Dodaje się go do potraw rybnych i warzywnych, sałatek, do przygotowania napojów bezalkoholowych.

W celach terapeutycznych, jest ona wykorzystywana w procesach zapalnych i bólów głowy.

Mentha longifolia

Mocny roślina, która może osiągnąć wysokość 120 cm. Mentha longifolia czworościennych rozgałęzione trzonka i silne kłącza pełzanie. Liście z ząbkowane krawędzie-ząbkowany, bogatym zielonym kolorze z delikatnym aromatem. Roślina jest ceniony za olejku. Ma działanie antyseptyczne i przeciwbólowe.

Jest używany jako przyprawa do sałatek, zup, zup warzywnych. Czasami tego rodzaju mięty są dodawane do mięsa (zwykle rostbef), stosowanych w przemyśle cukierniczym, z kapustą.

jabłko mięta

Jest to niewielki krzew, wysokości nie większej niż 60 cm. Jest to mały, okrągły, aksamitne liście jasnozielony kolor. Zakład jest wyposażony w mniej intensywne, ale bardzo delikatny aromat. Gatunek ten można dodać do warzyw i ryb, a także wypieki.

Jak wiecie, w formacie małym artykule nie możemy mówić o wszystkich gatunków, które znane jest z mięty. Harm i korzyści z tych roślin są nadal badane przez naukowców na całym świecie. Ale dzisiaj możemy powiedzieć z pewnością, że jego użycie jako herbat, naparów, wywary z dużą ostrożnością, i to lepiej, po konsultacji z lekarza prowadzącego.