207 Shares 2649 views

Przygotowanie dawki: instrukcje użycia

Instrukcje dotyczące stosowania leku "Dzhoset" opisują środki o wyraźnym działaniu rozszerzającym oskrzela, jak również działanie na śluzowate i wykrztuśne. To działanie z użycia leku jest osiągnięte dzięki jego składowi: wchodzące w jego składniki mają unikalne właściwości.

W składzie leku "Dzhoset" (syrop), instrukcja identyfikuje cztery główne składniki czynne:

Bromheksyna. Substancja ta może mieć bardzo silny efekt wykrztuśny po spożyciu. Ponadto ma niewielki efekt przeciwzakrzepowy. Rozcieńczając plwocinę w płucach, bromheksyna zwiększa również aktywność rzęs, która znajduje się na nabłonku ciliated. W kompleksie pozwala znacznie przyspieszyć proces oczyszczania płuc z plwociny i oczyszczenia górnych dróg oddechowych.

Guaifenesyn. Głównym efektem tego składnika w formułowaniu leku "Dzhoset" – stopniowe łagodne przenoszenie kropli nieproduktywnej na produkcyjne. Osiąga się to poprzez zmniejszenie właściwości adhezyjnych, które posiada gruby plwoczek, a także przez zmniejszenie jego lepkości. Rezultatem tego składnika jest uproszczenie wykrywania plwociny.

Salbutamol. Substancja ta ma właściwości utwardzania skurczów oskrzelowych, a także ułatwia oddychanie.

Menthol. Uspokaja i usuwa podrażnienia błon śluzowych układu oddechowego, pobudza gruczoły oskrzelowe w łagodnym kształcie, a także posiada unikalne właściwości antyseptyczne.

W pytaniach dotyczących dawkowania preparatu "Dzhoset" zaleca się następujące zalecenia:

Dzieci w wieku od jednego do sześciu – 5 ml (pełna łyżeczka) trzy razy dziennie.

Dzieci od sześciu lat do dwunastu – dawka jest podwojona (do 10 ml) trzy razy na dobę.

Dorośli, a także nastolatki w wieku dwunastu lat – dwa łyżeczki pełne dwa lub trzy razy w ciągu dnia.

Pomimo niemal całkowicie naturalnego składu, lek ma również pewne przeciwwskazania. Nie zaleca się stosowania instrukcji dotyczącej syropu "Dzhoset" w przypadku, gdy u pacjenta występuje jaskra, krwawienie z żołądka, tachyarytmia, niewydolność nerek lub wątroby, zwężenie zastawki aortalnej, aw przypadku indywidualnej nietolerancji co najmniej jednego z składników preparatu. Podczas ciąży używać go tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem, ponieważ nie ma wiarygodnych danych dotyczących jego wpływu na rozwój płodu. Nie powinno się go również stosować u niemowląt, ponieważ wymagana dawka nie jest znana, a prognoza możliwych reakcji jest trudna.

Jako odmiana skutków ubocznych wywoływanych przez użycie leku "Dzhoset" instrukcja stosowania zwraca się następująco:

  • Tachykardia;
  • Ból głowy;
  • Drżenie;
  • Barwienie moczu w kolorze jasno różowym;
  • Wymioty;
  • Drgawki;
  • Wysypka na skórę;
  • Zwiększona pobudliwość nerwowa;
  • Zaostrzenie wrzodu trawiennego.

Ponadto istnieją inne przypadki, w których nie są przestrzegane bezpośrednie przeciwwskazania do stosowania środków wykrztuśnych , niemniej jednak powinny być stosowane z zachowaniem ostrożności i przymusowym nadzorem lekarskim. Tak więc instrukcja "syropu" Dzhoset nie zaleca stosowania go wyłącznie w cukrzycy, wrzodzie żołądka (nawet w anamnizji) iw przypadku, gdy pacjent ma nadciśnienie tętnicze. Należy zachować ostrożność i jednoczesne stosowanie kilku leków przeciw kaszel, ponieważ bez specjalnego wykształcenia, aby przewidzieć, jaki wpływ ich interakcji jest dość trudny.