708 Shares 938 views

Dziecko (2 lata) często staje się histeryczny i kapryśna. Stan psychiczny dziecka. Histeria dziecka

Oczekiwanie dziecko jest zawsze pełen radosnych marzeń, planów i nadziei. Rodzice narysować sobie swoje przyszłe życie z malucha w jasnych kolorach. Syn lub córka będzie piękny, mądry i zawsze posłuszny. Rzeczywistość jest nieco inna. Długo oczekiwane dziecko jest naprawdę najbardziej piękne, inteligentne i kochany, a czasem nawet potulny. Jednak bliżej do dwóch lat dziecko zaczyna zmieniać charakter. Tak bardzo, że rodzice nie uznają ich dziecko.


Z dziecka staje się bardzo trudna do opanowania. Niedawno, tak słodki i potulny, staje się kapryśna, histeryczna i ma tendencję robić rzeczy na swój sposób. Oczywiście, rodzice są świadomi, że od dwóch do trzech lat dziecko bierze swój pierwszy niezgrabny wiek.

Psychologowie okres ten nazywa – „dwa-lata-life crisis”. On jest jeszcze bardzo małym dzieckiem – 2 lata. Często staje się histeryczny i kapryśna. Jednak łatwiej jest z ta wiedza staje. Życie z małego tyrana staje się nie do zniesienia. Dziecko, posłuszny i słodkie, nagle staje się uparty i nastrojowy. Napady złości występować wiele razy, i znikąd. Ponadto, jeśli dziecko została ustalona, aby uzyskać to, co chcesz, a następnie odciągnąć go, zwrócił uwagę na coś innego, to się nie uda. Dzieciak będzie stał mój grunt aż do ostatniego.

splątanie rodzice

Większość rodziców nie są gotowe do takich zmian. Co dzieje się z dzieckiem łapie je z zaskoczenia. Nawet jeśli dziecko ma starszego brata lub siostrę, a rodzice zostały przez coś takiego, to jeszcze zawsze histeria, dziecko nerwowy tworzy nieznośną atmosferę w domu. Rodzice, przerażona myślą, że dziecko może mieć poważne problemy zdrowotne, szukać pomocy u doświadczonych przyjaciół. Jednak niewiele osób zdecydowało się do specjalisty i uzyskać porady psychologa dziecko.

Porady mieszkańców w takich przypadkach są tego samego typu. Najbardziej skłonni są myśleć, że dziecko po prostu trzeba „zapytać, jak”, aby wiedzieć, jak się zachować. Jednakże stosowanie takich metod nie przyniesie. Dziecko jest nerwowy i psycho nawet więcej, przynosząc blisko ich zachowanie tuż przed załamaniem nerwowym ..

Jakie są objawy histeryczne u dzieci. 2 lata – wiek testów

Najczęściej dziecko ucieka się do gwałtownych demonstracji swego niezadowolenia. Spada na podłogę, rzuca rzeczy, uderza rodziców, łamie zabawki. I żale czasami pojawiają się znikąd. Na przykład, dziecko chciał wodę. Mama daje mu butelkę, który od razu leci na podłogę. Okazuje się, że chłopak chciał butelka była pełna, i wylała tylko połowę; lub maluch wczoraj prowadził przez kałuże w butach gumowych i dzisiaj chce je nosić zbyt. Wyjaśniając, że dzisiejsze słońce i uliczne buty nie są konieczne, nie pomagają. Dziecko przewraca furia.

Trzeba powiedzieć, że rodzice czasami przeraża nie histerię, i reakcji na nią z innymi. W sytuacji, gdy dziecko jest stale psyche lub krzyczy walcowanie na podłodze, trudno zachować spokój. Zwłaszcza, jeśli występuje on w miejscu publicznym, który jest pełen „życzliwych”. Moms spekulował. Co się stało? Czego brakuje w edukacji? Co zrobić, gdy dziecko jest zdenerwowany i zły?

Najczęściej rodzice winni tam takich sytuacjach. Tylko dzieciak rozpoczął swój pierwszy niezgrabny wiek. Psychologowie nazywają ten stan dziecko wieku dwóch kryzysów. przyczyną kryzysu polega na dziecko. Dziecko aktywnie rozwija na całym świecie, który nieustannie prezentuje niespodziankę dla niego. On chce być niezależny, ale bez pomocy rodziców, wciąż nie. I bardzo często pomagają aktywnie odrzucone. W ten sposób objawia się histerii u dzieci. 2 lata – jest to dość trudny wiek dla dziecka i dla rodziców.

Dopóki dziecko jest bardzo małe, czuł się jednym z matką. On spokojnie mogą wziąć się w ramiona i przeniósł się z miejsca na miejsce, aby karmić, ubierać i robi wiele innych niezbędnych manipulacji. Zaczynają zdawać sobie sprawę granic własnego „ja”, że dziecko stara się jednocześnie uczyć się granice tego, co jest dozwolone w stosunku do innych ludzi. Chociaż czasami wydaje się rodzicom, że świadomie zgasić. Jednak tak nie jest. Dziecko uczy się mówić, starając się zrozumieć, w jaki sposób rozszerza swoją władzę nad innymi ludźmi, i stara się nimi manipulować. Dorośli powinni zachować umiar, nie dając w celu prowokacji.

Nie ma konkretnej daty, kiedy dziecko zaczyna wykazywać charakter. Średnio zaczyna się w dwa lata i kończy się o trzy i pół roku. Jeśli małe dziecko (2 lata) często staje się histeryczny i kapryśna, może być nazywana normą wiek. Pytanie tylko, jak przejść przez ten okres z minimalnymi stratami.

Co zrobić rodzice

Nie zwracaj uwagi – to chyba najbardziej sensowne rady, które mogą być podane do rodziców z dzieckiem przeżywa swój pierwszy kryzysowej. Warto zapomnieć o tym, co jest dobre a co złe, i umożliwić dziecku nabywać własne doświadczenia. Z powodu stopnia, oczywiście.

„Ja sam» ─ rodzice fraza musi teraz słychać coraz częściej. Ubrać się, że będzie tam, pójdzie na spacer. Nieważne, że na ulicy 30, a dziecko chce nosić na ulicy ciepłych rajstop. Negocjacje z dzieckiem łączące zakończenia brutalnego ataku histerii. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić w tej sytuacji – to jest po prostu pozwolić dziecku nosić co chce. Niech idzie do ulicy ciepłych spodniach. Wystarczy chwycić lekką odzież, a gdy dziecko staje się gorąca, zmień swoje ubrania go. Wzdłuż drogi, tłumacząc, że teraz świeci słońce, i trzeba się ubrać lżejsze.

Podobna sytuacja powtarza się w godzinach popołudniowych. Dziecko może chcieć jeść słodkie owsianki, zanurzenie jej słony pomidora. Próbując go nakarmić „poprawnie” doprowadzi jedynie do tego, że odmawia on do iz, az drugiej. Niech ma, co chce i jak chce. Jeśli nie można patrzeć na to, po prostu nie patrzeć.

Daj dziecku więcej swobody i nie traktować go jak zabawkę. On jest człowiekiem jak ty, i on również ma prawo do popełniania błędów. – Twoim zadaniem jest chronić go od wszelkich kłopotów, ale aby pomóc kupić własne doświadczenia życiowe. Oczywiście dużo łatwiej jest ubrać dziecku samemu niż czekać, aż robi to na własną rękę. Wystarczy przewinąć do zgrupowaniu trochę dłużej. Ponadto staramy się słuchać i opinię dziecka. Po tym wszystkim, jest on również człowiekiem i ma prawo do wysłuchania go. Jeśli pochodzą razem obiad, a dziecko nie chce jeść, to najprawdopodobniej, że nie jest głodny. Wyjdź mu naprzeciw. Najprawdopodobniej będzie on wkrótce się głodny, a nakarmisz go bez problemu.

Aby nawiązać kontakt z dzieckiem poprzez zabawę

Gry dla dzieci do 2 lat – jest to główny sposób na interakcję ze światem zewnętrznym. Na pytanie: „sztuce” „Co robisz?”, Dziecko 2-3 lat na pewno powiedzieć, Dziecko odgrywa stale. Jeśli ma zabawkę, będzie grać z nimi. Jeśli nie ma żadnych zabawek, potem przyjdzie się z nimi samodzielnie.

rodzice często skarżą się, że dziecko ma dużo zabawek, ale prawie nigdy nie gra. Dzieje się tak najczęściej, gdy zabawki leżące wokół wszędzie, demontowane i złamane. Dziecko po prostu zapomnieć o nich.

Dla dziecka, aby pamiętać o swoich zabawek, muszą mieć na głowie. Aby to zrobić, są one najlepiej przechowywane na otwartych półkach. Duże zabawki lepiej jest postawić na podłodze, tak aby dziecko mogło je łatwo. średnie zabawki, umieścić bezpośrednio na półce. Wtedy będą wyglądać bardziej atrakcyjnie.

Wszelkiego rodzaju małych obiektów, takich jak małe samochody, postacie z „Kinder Niespodzianka”, znaleziony na ulicach pięknych kamieni, rozplanowany na małym polu. W górnej części każdej skrzynki ustawione w jednej sprawie od tych, które są w nim. Więc dziecko zrozumie gdzie którego domek.

Nie dawaj dziecku wszystkie zabawki w tym samym czasie

Jeśli dziecko nie będzie widać wszystkie swoje zabawki na raz, tym dłużej pozostanie on zainteresowanie nimi. Jeżeli zabawki zgromadziły zbyt dużo, zebrać jakąś część i ukryć. po pewnym czasie mogą być wyświetlane dla dziecka. Zaczyna grać z nimi z nie mniejszym zainteresowaniem niż nowy. Oczywiście, nie powinniśmy ukrywać te zabawki, do którego dziecko jest bardzo przywiązany. Niektóre powinny być przechowywane, gdzie są najczęściej stosowane. Na przykład zabawki kuchni akcesoriów twoja córka może być przechowywany w specjalnym oknie w kuchni. Pozwoli to zachować nienaruszone własne naczynia.

Syn instrumenty zabawki mogą być przechowywane obok Papineau. W odpowiedzi na dziecko, aby dać mu wiertarkę udarową lub dać mu jego własny instrument zabawka. zabawki do kąpieli są najlepiej przechowywać w łazience, a piłka z którym gra na ulicy, to lepiej, aby osiedlić się w korytarzu.

Invent klas potomnych

Być może Twoje dziecko jest ciągle działających w górę ze względu na fakt, że był po prostu nudzi. Wciąż jest bardzo mały i nie zawsze można dowiedzieć się, jak grać go z pewną zabawkę. Do dziecka zawsze byłem w biznesie, uzyskać specjalne pole dla wszelkiego rodzaju ciekawych szczegółów. W odpowiednim momencie wyjęcia taśmy z pudełka, z którego będzie można dokonać smycz dla pluszowym psem, do którego był już stracił zainteresowanie, lub strzępić na nowy strój lalka.

Podczas gry dziecko stara się być bliżej Ciebie. W swoich gier, że jest szczęśliwy, aby zaakceptować ofertę pomocy, ale jest mało prawdopodobne, aby chciał dać mu wskazówkę, co robić. Gry dla dzieci do 2 lat – to wszystkie rodzaje badań, eksperymentów i nowych odkryć. nie powinna dążyć do wyjaśnienia mu powołanie danej zabawki lub spieszyć się odpowiedzieć na pytanie, który miał sam nie mógł naprawdę elokwentny. Więc można wszystko zepsuć. Spróbuj dać dziecku możliwość bycia liderem w swojej grze, a następnie ją.

Pomóc dziecku, czy to partner

Twoje dziecko może wyobrazić jakiegoś biznesu, ale nie będzie w stanie go zrealizować ze względu na fakt, że jego zdolności fizyczne są nadal bardzo ograniczona. Mu pomóc, ale nie wynika to wszystko. Na przykład, został obsadzony w gałązka drzewa piasek i teraz chce wylać swoje „Kwiat łóżko”. Pomóc mu wnieść do piaskownicy słoiku z wodą, ale nie wylać wodę siebie. Po tym wszystkim, chce zrobić to sam. Jeśli pozbawić go takiej możliwości, skandal jest nieuniknione. Dziecko jeszcze nie nauczył się wyrażać swoje negatywne emocje, tak często zdarza się histerii u dzieci. 2 lat – to wiek, w którym nie wszystkie dzieci jeszcze wiedzieć, jak poprawnie mówić. Nie jest w stanie dać dobre argumenty w obronie swojej pozycji, dziecko przewraca furia.

W wielu grach jest to po prostu niemożliwe, aby grać. Nie można go złapać lub toczenia piłki, jeśli nie ma nikogo, aby rzucić go, nie można grać dogonyalochki jeśli nie ma nikogo, kto by cię złapać. Dzieci często muszą prosić rodziców przez długi czas się z nimi bawić. Po długich perswazji oni niechętnie zgadza się, ale po kilku minutach, powiedzmy, „Dobrze, że tyle wystarczy, teraz sama gra.” Lub zgadzając się grać z góry deklaruje, że może być udzielona tylko z dzieckiem przez 10 minut. Po tym, że dziecko jest nie tyle gra jako ostrożnie czeka na obiecane minut zabrakło, i mów do niego: „Dosyć na dzisiaj.” Oczywiste jest, że nie można grać przez cały dzień, ale czasami konieczne, aby udawać, że jesteś naprawdę chcą. Daj dziecku szansę czerpać przyjemność z faktu, że skończył grę, kiedy chciał. Gry dla dzieci w wieku 2 lat – to jest ich życiem.

Co zrobić, jeśli dziecko wpadła w histerię

W jaki sposób można obchodzić ostrożnie letnie dziecko, nadal istnieją sytuacje, w których nie da się uniknąć wybuchów złości. Niestety, małe dziecko (2 lata) często staje się histeryczny i kapryśna. Czasem mających napady złości. Według statystyk, ponad pół roku życia dzieci narażonych na napady złości i gwałtownych wybuchów. Dla wielu zdarza się kilka razy w tygodniu. Podatne na napady złości dzieci są zazwyczaj bardzo niespokojny, inteligentny i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co chcą. Chcą zrobić wiele rzeczy i bardzo złe nastawienie do prób dorosłych w celu zapobiegania ich od tego. Napotykając przeszkodę na swojej drodze, małe dziecko (2 lata) często staje się histeryczny i kapryśna, chcąc dostać rzeczy zrobić.

Histeryczny, dziecko nie jest w stanie kontrolować siebie. On nie widzi ani nie słyszy nic. Dlatego wszystkie elementy, uderzyć go w sposób, zazwyczaj rozpraszają się w różnych kierunkach. Dziecko może spaść na podłogę i krzyczy głośno. Falling, potrafi uderzyć mocno na podłodze lub mebli. Rodzice są zwykle ze stratą, ale nie rozumiem, dlaczego psychika dziecka, dlatego tylko, że wszystko było dobrze. Dziecko może krzyczeć do tego czasu, aż był chory. W tym przypadku, gdy rodzice są w stanie bliskim paniki, bo nie wiedzą, co robić, gdy dziecko jest zdenerwowany i zły.

Rodzice są bardzo trudne do zaobserwowania te zdjęcia. Zwłaszcza, gdy dziecko jest bardzo blada i wydaje się, że on jest teraz słaby. Jednak poważny uraz, dlatego nie powoduje. Przyjść z pomocą swoich ochronnych odruchów ciała, które uczynią go wziąć oddech, na długo zanim mógł udusić.

Jak pomóc dziecku

Po pierwsze, powinniśmy starać się organizować życie dziecka tak, że nie ma przeciążenia nerwów. Jeśli stajesz się nerwowy dziecka, objawy będą widoczne natychmiast. Jest bardziej częste wybuchy wściekłości. Kiedy te błyski stają się zbyt częste, to nic dobrego nie doprowadzi. Jeśli masz coś do zabraniać dziecku lub uczynić go zrobić coś, co nie jest bardzo ładny, staramy się pokazać jak najwięcej miękkie. Nie staramy się trzymać dziecko w ścisłych granicach. Próbuje się bronić, dziecko będzie prowadzić regularne napady złości.

Czasami rodzice mają nadzieję na poprawę stanu dziecka, niezależnie dając mu środki uspokajające. I leki oni „przepisać” sobie za radą rodziny i przyjaciół. Rozwiązanie to nie jest zalecane. Tylko lekarz może przepisać leki uspokajające dla dzieci. 2 lat – to wiek, w którym dziecko jest nadal bardzo wrażliwe, niekontrolowane zażywanie narkotyków może mu zaszkodzić.

Jeśli dziecko wpadła w histerię, uważnie obserwować na nim, więc nie powoduje samookaleczenia. Podczas histerycznej stanu psychicznego dziecka takie, że nie może sobie przypomnieć, co robił aż oszalała. Aby nie zranił się, spróbuj delikatnie przytrzymać. Gdy przyszedł do nich, będzie widział, że jesteś blisko nich i układa się je skandal niczego nie zmieni. Wkrótce będzie on odpocząć i zasnąć w swoich ramionach. Mały potwór zamieni się dzieciak, który potrzebuje uczucia i komfort. To wciąż dość małe dziecko (2 lata). Często staje się histeryczny i kapryśna, ale rozpaczliwie potrzebuje twojej miłości, czułości i komfort.

Są dzieci, które absolutnie nie może znieść, gdy w czasie ich histeryczne ataki starają się zachować. To tylko pogarsza furia. W tym przypadku nie należy używać siły. Wystarczy spróbować, aby upewnić się, że dziecko nie boli sama. Aby to zrobić, należy usunąć wszystkie drogi pozycji kruche i łatwo łamliwe.

Nie próbuj niczego udowadniać dziecko objęte histerii. Podczas gdy atak nie miało miejsca, nie wpłynie to na nic. Jeśli dziecko jest w histerię, nie krzycz na niego. Sense nie będzie takie same. Niektórzy rodzice starają się prowadzić dziecko do życia, zaczynają go pokonać. Zazwyczaj jest ona uspokaja go nie tylko, ale wręcz przeciwnie, sprawia, że krzyczeć jeszcze głośniej. Ponadto, nie można obliczyć siłę i zranić dziecko.

Nie staraj się coś wyjaśnić dziecku krzyczy. W stanie skrajnego podrażnień nawet dorosły słabo reaguje na perswazję. A co możemy powiedzieć o-letniego dziecka. Po uspokoił, nie pierwszy rozpocząć rozmowę. Wiele dzieci postrzegają to jako ustępstwo, krzyki i można rozpocząć z nawiązką.

Lepiej jest poczekać, aż dziecko nie przyjdzie do was. Gdyby przyszedł do ciebie przytulić go pieścić i zachowywać się tak, jakby nic się nie stało.

Często rodzice są przerażeni na myśl, że ich dziecko „będzie toczyć koncert” publicznie. Są gotowi do ustępstw, jeśli tylko nie miał napady złości. Praktyka ta prowadzi do zupełnie przeciwnych rezultatów. Dzieci są bardzo spostrzegawczy i wiedzą jak manipulować ich rodziców. Nie zdziw się, jeśli dziecko ma napady złości się stanie regularnie i w najbardziej nieodpowiednich miejscach.

Daj dziecku zrozumieć, że napady złości, że nie będzie nic absolutnie do Ciebie osiągnąć. Gdyby wpadł we wściekłość z powodu czego zabronić mu wspiąć się na wysoką drabinę, nie pozwalają na to i po uspokoił. Jeśli przed napady złości planuje się pójść z nim na spacer, iść jak najszybciej nastała cisza, i nic nie przypomina dziecko.

napady złości większości dzieci są obliczane na obecność widzów. Należy przejść do innego pokoju, a krzyki cudem zatrzymał. Czasami można zobaczyć całkiem zabawny obrazek: dziecko ze wszystkimi jego krzyku, walcowanie na podłodze. Tak szybko, jak się dowie, że nie ma nikogo w pobliżu, Przerwał, a potem dopasować bliżej rodziców i zaczyna się jego „live” ponownie.

Kiedy nadszedł czas, aby udać się do psychologa dziecięcego?

Do psychologa należy się zająć, jeśli dziecko ma napady stały się zbyt częste i przewlekłe zakupione. W szczególności – nie odbędzie się, nawet jeżeli dziecko zostaje sam. Jeżeli rodzice próbowali wszystkich sposobów, ale nadal przezwyciężyć histeria nie powiedzie się, to jest czas, aby zasięgnąć porady psychologa dziecięcej. W celu znalezienia dobrego specjalistę, zapytać znajomych, którzy pomogli psycholog dziecięcy. Recenzje będzie dobrym przewodnikiem. Ponadto, warto odwiedzić i neurolog dziecięcy. Ten lekarz przepisze niezbędne badania i, jeśli to konieczne, zalecić środki uspokajające dla dzieci. 2 lat – to wiek, w którym najczęściej zalecane produkty naturalne na bazie roślin.

Czasami przyczyną napady złości dzieci leży w kłopotach rodzinnych i braku porozumienia między rodzicami. Nawet jeśli rodzice nie kłócą się przed dzieckiem, dziecko nadal czuje się atmosferę nerwowego i reaguje na to inaczej. Po osiągnięciu porozumienia, uspokajając swoje myśli i uczucia, jak histeria dziecka natychmiast zatrzymany.

Jako dziecko jest tak trudne, jak być dorosłym. Mimo to, czas jest po naszej stronie. Wkrótce okaże się, że dwuletni milowy minęło, a wszystkie histeria pozostały daleko w tyle.