507 Shares 4047 views

Solaria pionowe: opis, cechy, korzyści i szkód od opalenizny w solarium

W ostatnich latach popularność łóżek opalających znacząco wzrosło. Wynika to głównie ze względu na fakt, że opalenizna jest zawsze w modzie, ale metody jego wytwarzania stale poprawie, pojawiają się nowe technologie, tak aby Solarium obecnie wykorzystuje wiele kobiet. Oczywiście, takie słońce ma swoje plusy i minusy, ale jeśli podchodzimy do tej sprawy z umysłem, można zabezpieczyć się przed wieloma negatywnymi konsekwencjami.


Teraz producenci wytwarzają wiele różnych modeli: Istnieje solarium poziome i pionowe. Główny plus Słońca – większe bezpieczeństwo w porównaniu tan w słońcu, ponieważ opalania precyzyjnie przemyślany stosunek widma ultrafioletowego fali A i B, jak również praktycznie wyeliminować negatywny wpływ na skórę C fali.

Jak wybrać solarium?

Przed wyborem solarium, trzeba dokładnie rozważyć wszelkie informacje o nich. Najpierw zapoznać się z budową tego urządzenia, aby zrozumieć, która opcja jest najlepsza dopasowanie. Tak, można wybrać jedną z dwóch opcji – pionowe lub poziome solarium.

Warto też pytać siebie i salon, w którym wykonywana jest taka procedura. Nie wszystkie salony oferują dobre wyposażenie i kompetentnych pracowników, którzy mogą obsługiwać technologię. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę, ponieważ zawsze istnieje ryzyko szkodliwego dla skóry i zdrowia w ogóle.

Solarium poziome: Charakterystyka

Urządzenia tego typu są popularne już od dłuższego czasu. Jednak warto zauważyć, że mają kilka znaczących wad. Nie zawsze uzyskać opaleniznę mundur. Jest to spowodowane tym, że w obszarze kontaktu ze skórą opalania mogą pozostać ślady światła. Drugą wadą – jest to dyskomfort doświadczonych przez niektórych użytkowników. Jest to związane z faktem, że przez pewien czas osoba musi być w zamkniętej przestrzeni. Wielu cierpi z powodu tej niedogodności.

Jednak istnieją też plusy. Jeden z nich – zdolność do całkowicie odpocząć przez 10-20 minut, nie boi się sparzyć. W takich urządzeniach zintegrowane lampy małej mocy, która łagodnie wpływa na skórę i nie zaszkodzi nawet delikatnej skóry. Ponadto koszt procedur poziomej Solarium jest znacznie mniejsza niż w przypadku pionowo wykonania.

Solaria pionowe: Cechy

Teraz coraz szerzej stosowane urządzenia w pionie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w toku postępowania dana osoba może podjąć każdą wygodną pozycję za nim. Oczywiście, w tym przypadku leży znacznie bardziej równomierną opaleniznę bez widocznych wad. Pionowe solarium jest o wiele bardziej nowoczesny i posiada wiele przydatnych funkcji, które sprawiają, że proces opalania się bardziej komfortowo. Innowacje te obejmują system chłodzenia, wbudowany w system stereo, poręcze, dla którego jest wygodny do trzymania.

Inną zaletą, że pionowa Solarium – mocniejsze lampy, który pozwala na krótki czas uzyskania pełnej opalenizny. Długość pobytu w solarium tego typu jest średnio 10-13 minut, co jest o wiele szybciej niż w przypadku modeli poziomych. Przed udaniem się do salonu powinni wiedzieć, jakie urządzenie to wykorzystuje. Lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do nowoczesnych modeli, na przykład, takie jak pionowe solarium Luxura.

Ponadto, urządzenia pionowe stwierdzono znacznie bardziej higieniczny i nie jest zaskakujące, że korpus styku z powierzchnią urządzenia jest praktycznie nie istnieją.

Czy to jest bezpieczne?

Oczywiście nawet najlepsze pionowe solaria nie zapewniają całkowite bezpieczeństwo i nie wyklucza żadnych negatywnych konsekwencji. Są one dość zróżnicowane i mogą być wyrażone w postaci pojawienia się różnych plam starczych, przedwczesne starzenie się skóry i bardziej poważnych problemów. Więc nie ryzykować swoje zdrowie, jest o wiele łatwiej przestrzegać kilku prostych zasad podczas wizyty w solarium.

Zasady podczas wizyty w solarium

Przed zabiegiem koniecznie zasięgnąć porady lekarza. Każda osoba ma swoje indywidualne cechy organizmu, dzięki czemu opalenizna może być nie tylko złe, ale też niebezpieczne.

Pierwsza wizyta w solarium nie powinno trwać dłużej niż 3 minuty. To dlatego, że skóra nie jest przyzwyczajony do takich procedur, można szybko spalić. Następnym razem sesja może być nieznacznie zwiększona, na przykład, do 5 minut.

Przed zabiegiem należy zmyć cały makijaż. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej może być, ale konieczne jest, aby wybrać kremy do solariów. Nie można korzystać z konwencjonalnych filtrów przeciwsłonecznych, które są przeznaczone do plaży.

W rzeczywistości, zasady podczas wizyty w solarium o wiele więcej. muszą być w salonie dostarcza informacji na temat, jakie kroki podjąć, aby zapobiec negatywnym skutkom tej procedury.