310 Shares 8532 views

Rotundifolia sundew: opis, zastosowanie, użyteczne właściwości, reprodukcji

Rośliny owadożerne – co ciekawe niezwykłe zjawisko gdy flory i fauny nagle odwrócić i delikatny kwiat staje się łowcą, mógł cierpliwie czekać na zdobycz i szybko zniszczyć. Zarejestrowany istnienie prawie 300 gatunków drapieżnych roślinach. Należą one do różnych rodzin i dystrybuowane na terenie wielu stref klimatycznych – od pustyń Arktyki do tropiku. Zamieszkują te niezwykłe rośliny na rosyjskim otwartych przestrzeniach. Dla królestwa roślin owadożernych takich przedstawicieli odnosi rotundifolia rosiczka – jedyny w swoim rodzaju roślin mięsożernych DROSERACEAE życia rodzinnego w bagna, piaszczyste i terenach górskich. Poświęciła artykuł.


specyfika

Ta trawa jest dość powszechne na wszystkich typach gleb, ale większość z nich można zobaczyć na torfowiskach, gdzie gleby w normalnym znaczeniu tego słowa nie ma, a tylko torfu i Sphagnum mech. Wszystkie rośliny należące do rodzaju, włączając rosyanok Drosera rotundifolia Drosera rotundifolia (L), – owadożerne. Nazwa ta pochodzi z rośliny jasnych kropelek cieczy znajdujących się na cienkich włosów obejmujących liści.

Dziś wiemy prawie sto pięćdziesiąt gatunków rosyanok, a oni – drapieżniki. Taka cecha roślin tego rodzaju nie pojawiają się na kaprysu natury, a ze względu na potrzebę w bardzo realnym sensie dostarczania żywności, ponieważ rosną na ubogich glebach podmokłych lub piaszczystych, w którym praktycznie nie ma składników odżywczych.

Pozostawia jako mechanizm huntsman

Jaką odpowiedź sundew rotundifolia dostarczyć referencje? Przystosowanie roślin do łapania owadów jest imponująca. Dłuższe czerwonawo włosy wzdłuż krawędzi liści, tworzą kleistą substancję zawierającą alkaloid koniina paraliżujący owadów o niedbałości siedzieć na podstępnego liści. Incydent na kartce lotnego mocno przywiera do niej, a roślina nie śpi – zakręcony krawędzi arkusza powoli, obejmujące całą ekstrakcji.

Wewnętrzna część jest wyłożona arkuszem krótsze włosy zawierające substancje same enzymy trawienne. Zaczynają działać na skręcanie blachy. Unieruchomiony owad wkrótce umrzeć, a arkusz jest stopniowo uczy. Podobnie rotundifolia rosiczka się do katastrofalnego niedoboru minerałów, niezbędnych dla rozwoju, ale nie występuje w miejscach ich dystrybucji. Unikalne trawa pokazuje cuda przetrwania w bagna i dostosować się do trudnych warunków, doskonale rozwija.

Rosiczka okrągłolistna: opis

Ta bylina zielna – roślina o pięknej zdolności adaptacji do przystosowania się do zimy w sposób szczególny – przed uśpieniem tworzy nerkę, zagłębić się w grubym mchem, więc jest to niemożliwe, aby zobaczyć fabrykę w październiku. Na wiosnę, gdy śnieg topnieje, istnieje pędy, w tym samym wieku – cienkie i niezbyt długo. Na szczycie mchu Sphagnum powstaje wciśnięty wylot arkusza, który może mieć maksymalnie dziesięć liści, które znajdują się na długo (do 5-8 cm) ogonkach. Zaokrąglony kształt liścia dała nazwę oznaczać rotundifolia rosiczka. Liść mała, co najmniej 1 cm średnicy owłosione wiele włosów oraz posiada zielone lub czerwone zabarwienie. Jego kolor zależy od światła otoczenia – im więcej światła, zielonych liści.

Kwitnienia i reprodukcja

Pomimo faktu, że istnieje rotundifolia rosiczka zaraz po stopnieniu śniegu, kwitnienie występuje wyjątkowo późno – dopiero w połowie lata. Dla mięsożernych, ale owady zapylaniu roślin natura pomyślała najbardziej bezpieczny sposób – rosiczka łodygi kwiatowe rozciągnięty do 25-30 cm, a przybywający pszczoły nie spadają na liściach, zazwyczaj leżące na powierzchni gleby. Małe białe lub lekko różowe kwiaty, pojedynczo lub zebrane w kwiatostany, małego lub pomponem, kwitną na górze szypułki.

Kwiat ma pięć płatków i ma nectaries aby przyciągnąć zapylaczy-owady. Kwiaty zapylane tworzą pudełko z nasion, pełne dojrzewanie który odbywa się na początku września. Pudełko jest otwarte, nasiona są rozrzucone na powierzchni torfowiska, pochowany w Sphagnum i kiełkują na wiosnę przyszłego roku, powtarzając tradycyjny cykl życiowy.

Rośliny owadożerne: rosiczka okrągłolistna aplikacja

Rosiczka znany nie tylko niezwykły sposób życia i salonem. Pierwszy dokumentów potwierdzających ich właściwości lecznicze – dzieła angielskich uczonych z 17 wieku. Następnie została ona postrzegana cenną właściwość rośliny – w celu powstrzymania i leczyć kaszel.

Skład chemiczny rośliny jest niezwykłe: ma cały szereg soli kwasów organicznych fenopolikarbonovyh, wapnia i potasu, środki barwiące i taniny, flawonoidy i stopnia rozdrobnienia. Jednakże, główną cechą jest obecność pochodne naftochinonu – droserona plyumbagina i zdolne do hamowania rozwoju patogennych bakterii i grzybów, zwłaszcza środki przyczynowy krztuśca.

Zastosowanie tej rośliny w tradycyjnej medycynie wiąże się z substancji zawartych w jego składzie. Drosera ma wykrztuśne, moczopędne i właściwości przeciwzapalne, służy do rozluźnienia mięśni gładkich.

Przygotowania rozpoczęto na bazie ziół, najczęściej zalecanych do zapalenia oskrzeli, astma, koklusz, tchawicy.

Zastosowanie tradycyjnej medycynie

Tradycyjna medycyna jest znacznie szersze wykorzystanie rosiczka właściwości, stosując ją nie tylko do chorób płuc. Stosowanie wlewy i wywary, praktykowania leczenia miażdżycy tętnic (w t. H. tętnic wieńcowych), napady padaczkowe, kandydoza, przeziębienia, gorączka i bóle głowy.

Najbardziej skuteczne jest stosowanie preparatów Drosera jako część składowa ziołową. Na przykład, jego działanie wzrasta, gdy roślina jest stosowany razem z fioletu i babki lancetowatej.

Nie stój z boku i homeopatia. Pomyślnie jakość korzystania z takich roślin jak rosiczka okrągłolistna, wilczomlecz, jałowca, tej dziedzinie medycyny, z wyjątkiem leczenia chorób układu oddechowego praktykujących stosowania zewnętrznego w chorobach skóry różnego pochodzenia. Na przykład, brodawki są traktowane przez przyłożenie do nich świeżych liści wewnątrz.

Zwłaszcza zamówień i wykorzystanie

Lek uznawany przez cały nadziemnej części rośliny. Jego zbioru zaleca się podczas kwitnienia. Suszy w przewiewnym miejscu. można również stosować specjalne suszarki, odsłaniając temperatury podczas suszenia nie przekracza 40 ° C Utrzymuj trawę w workach bawełnianych nie więcej niż dwa lata.

Ważne jest, aby pamiętać, że używanie narkotyków rosiczka przewiduje:

• ścisłego przestrzegania dawki, ponieważ spowoduje to nadmierne niekorzystne skutki – wymioty, zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego, biegunka;

• ostrożnym i tylko aplikacja zewnętrzna świeżo zebranych liści.

Intensywne wykorzystanie w przemyśle farmaceutycznym, a także powszechne osuszanie podmokłych doprowadziła do tego, co jest dzisiaj na skraju wyginięcia jest wyjątkowa roślina jak Drosera rotundifolia. The Red Book jest tam ochrona roślin, kontrolowania sezon żniwny, ale myśleć o tym i nie złamać bez konieczności kosztować każdego.

Jak rosną domu rosiczka

Wybredna rosiczka może być z powodzeniem uprawiane w warunkach domowych, sianie, które mogą być zbierane jesienią lub przeszczepione roślina z małą działki gruntu, na której rosły w przyrodzie.

Najlepszym przykładem wykonania podłoża odpowiedniego do DROSERA stanowi mieszaninę torfu i piasku w równych częściach, co imituje naturalny skład. Pożądane jest, aby zapewnić dolny podlewanie ustawiania pojemnika z wodą, w sundew palety. Spray roślina nie może zostać utracone efekt dekoracyjny, który ma. Nie trzeba rosiczka i karmienia, dokarmianie może jej zaszkodzić. Prawidłowa pielęgnacja roślin jest tylko dobrze nawilżona i odpowiednio dobrany skład gleby. Jeżeli te warunki są spełnione, rotundifolia rosiczka kwiat na parapecie w lecie, po zadowolony dla hodowców delikatnych kwiatów.