427 Shares 9400 views

Kompot z moreli – pachnące i smaczne owoce w puszkach

Owoce w żywieniu człowieka zajmują specjalne miejsce. Jest to unikalny produkt o ogromnym zaopatrzeniu w witaminy. Wśród odmian owoców, morelowe, ze względu na dużą zawartość pierwiastków śladowych i witamin, stoją w pierwszej kolejności. Są one stosowane w świeżych, mrożonych, suszonych formach. Zachowany apricot compote ma doskonałe właściwości smakowe.


Możesz przygotować go do późniejszego wykorzystania na kilka sposobów. Aby uzyskać pachnący i bogaty napój, owoce z kości są używane do konserwacji. Przygotuj morelowy kompot w drodze blanszowania lub sterylizacji.

Taka konserwacja przygotowywana jest z gęstych, niedojrzałych owoców. Ostrożnie umyte owoce umieszcza się w przygotowanych wcześniej puszkach o pojemności 3 litrów. Wlać do słoików owocowych, wrzącej wody i zakryć je pokrywkami. W ciągu piętnastu minut jabłka rozgrzewają się dobrze. Następnie woda z puszek jest delikatnie wylana do pojemnika, doprowadzana do wrzenia i ponownie napełniana owocami przez kolejne piętnaście minut. Po podwójnym napełnieniu gorącą wodą owoce są dobrze rozgrzane i gotowe do ostatniego etapu konserwacji. Ciecz z puszek wlewa się do rondla i do niego dodaje cukier. Syrop wypełnić napełnionymi puszkami i owinąć gotowanymi pokrywkami. Gotowy kompot z moreli pozostawia się do całkowitego ochłodzenia. Banki przed wyjazdem do góry nogami.

Aby mieć bardziej skoncentrowany smak owoców, syrop cukrowy jest lepiej przygotowany z wody, co powoduje ocieplenie owoców. Kompot z moreli o pojemności trzech litrów przygotowywany jest z pół kilograma owoców, 300 gramów cukru i 1,5 litra wody.

Metoda sterylizacji jest uważana za bardziej wiarygodną podczas przygotowywania kompotów owocowych. Składniki dla niego są takie same jak w przypadku pierwszego. Kompot wykonany z moreli, gotowany w ten sposób, jest doskonale przechowywany w domu.

Różni się od pierwszej metody, że gotowy syrop cukrowy napełnia się owocami bez wstępnego ogrzewania. Banki z owocami wypełnionymi płynem są pokryte gotowanymi pokrywkami i starannie umieszczone w pojemniku do sterylizacji. Woda w zbiorniku powinna być podgrzewana do 90 stopni. Trzyliterowe puszki należy przechowywać w gorącej wodzie przez około trzydzieści minut. Po sterylizacji gotowe kompotki są zwijane pokrywami. Odwracając się do góry nogami, puszki pozostają do całkowitego ochłodzenia.

Preparaty morelowe można wytwarzać przez usunięcie kości z owoców. Sposoby wytwarzania takiego kompotu są takie same jak w przypadku kości. Owoce są starannie sortowane i myte. Usuń kamień i połóż połówki w słoiku. Różnica między tymi pustkami w przyszłym użyciu polega na tym, że gotowane kompoty z owocami bez usuwania kości powinny być spożywane w ciągu roku. Kompozycję pół owoce uważa się za puste miejsce na dłuższy okres składowania.

Kompot z moreli to konserwacja, która doskonale zdywersyfikuje menu zimą. W przypadku prawidłowego obracania puszek, owoce można używać jako naparu na ciasta i ciasta.