417 Shares 9531 views

Jak wybrać owczarka niemieckiego szczeniaka? rada kynolodzy. Jak są niemieckie szczenięta Owczarek

Każdy człowiek wie, że pies – najlepszy przyjaciel człowieka. Ale jednocześnie to może jeszcze być doskonałą osłonę, osłonę, kopalnia detektor, i tak dalej .. W tym artykule dowiesz się jak wybrać Owczarek niemiecki puppy poprawnie i jak sprawić, by twój wybór jest prawidłowy.


Dlaczego?

W pierwszej kolejności człowiek powinien zdecydować, dlaczego on potrzebuje psa, bo pies losy dzieje się wiele. Może to być po prostu przyjaciel i towarzysz, który nie będzie wykonywać żadnych specjalnych funkcji. W takim przypadku komisja konkursowa będzie nieco inna niż ta, gdy trzeba wybrać watchdog. Dlatego, idąc w poszukiwaniu chetverolapogo inne, ważne jest, aby wiedzieć do jakiego rodzaju bramek jest to potrzebne. Ponadto, nie rzucać się pierwszy widział psa, nawet jeśli wydaje się, że dużo. Jest to jeden z pierwszych zastawu, jeśli ktoś chce wiedzieć, jak wybrać owczarka niemieckiego szczeniaka.

Chłopiec czy dziewczynka?

Jeśli zamierzasz kupić zwierzaka i trzeba zdecydować, co seks chcieliby zobaczyć na zwierzę. Na przykład, początkujący hodowca psa wskazane jest podjęcie po raz pierwszy sukę, jest bardziej plastyczny w oswajania, i byłoby lepiej, aby słuchać swojego pana. rzeczy Dog rozpocząć od pierwszych dni „pokaż charakter” i pokazać nieposłuszeństwa, tak by właściciel będzie zobowiązany wolę i manifestację polecenie, aby umieścić psa w jego miejscu i nie pozwoli jej wziąć najwyższym stopniu hierarchii w „ludzkiej pack”. Ponadto, pies potrzebuje trochę dłużej chodzić, bo jego proces oddawania moczu jest dłuższy, tj. Do. Pies spróbuje oznaczyć teren jak najwięcej. Sookie napisał również na początku spacer, już nie rozprasza tej sprawie. Łapówka człowiek mógł co mężczyzna jest z natury bardziej aktywny, jest on piękny i dostojny, może zaskoczyć i zadziwić swoją odwagę, a suka będzie bardziej zrelaksowany, bez zespół gospodarz jest mało prawdopodobne, aby spieszyć gdzieś. Ale bezsporne można znaleźć łatwo z psami-girls i przyjaciół, podczas gdy na psa-chłopiec będzie musiał spędzić trochę więcej czasu.

wiek

Są badane dalej, jak wybrać owczarka niemieckiego szczeniaka. Tak, to ważne jest, aby wiedzieć, co wiek psa najlepiej jest podjąć. Mogą one być już sprzedawane po upływie jednego miesiąca od dnia ich narodzin. Jednakże bardziej optymalny dla nabywcy – w wieku 2,5-3 miesięcy. Dlaczego tak? Chodzi o to, że w tych czasach pies odwiedzenie różnych specjalistów, jest marką, zapewnia ogólną ocenę. Z tych wskaźników można dokonać wyboru, zatrzymując go w tej czy innej formie. Dla niektórych ludzi, istnieją obawy, że nabycie psa o sześciu-miesiąca życia, pozostaje ryzyko, że nie przywiązują się do właściciela, ale nie jest to przypadek. Jedynym minusem: kupujący powinien wiedzieć dokładnie, co pies kultywować tym wieku mają właściwy hodowcy, którzy poddają się właściwie jej oswajania i nauczali wszystkie niezbędne umiejętności. Jeśli chodzi o osoby starsze, to nie jest zakup szczeniaka może być bardziej skuteczne, t. I. W wieku 6-8 miesięcy, to już można wyciągnąć pewne wnioski o tym, jak pies jest wyszkolony i jakie są perspektywy.

Zasada 1. miejsce

Istnieje kilka prostych zasad, o których mówią koparki psa, jak wybrać owczarka niemieckiego szczeniaka. Pierwszy z nich: konieczne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce, w którym chcesz wziąć szczeniaka. Kupić na rynku po prostu nie ma sensu, że do wszystkiego nie jest powiedziane, nie może być bezpodstawne .. (Inna opcja – jeśli słowa są potwierdzone dokumentami, jednak i mogą być sfałszowane bez problemów). Najlepiej jest kupić szczeniaka w specjalnych przedszkolach, gdzie psy są hodowane, z zachowaniem zasady związania i innych różnych momentach. Więcej informacji na temat tych szkółkach jest dość proste, zwłaszcza teraz. Trzeba tylko zwrócić do specjalistów lub znajomych hodowców, gdzie lepiej się obracać. tu również adresy takie instytucje mogą być w różnych katalogach w mieście, to również nie należy zapominać.

Zasada 2. O wszystkich

Tak, jak wybrać szczeniaka? Pamiętaj, aby zobaczyć nie tylko przedstawiciela miotu, ale również na wszystkich psów. Jeśli są one aktywne, wszystkie włosy lśniące, nie boją się ludzi, więc pies jest zdrowy, dobrze odżywiony i dobrze wychowany. Jeśli zachowanie co najmniej jednego z tych zwierząt w wątpliwość, to lepiej nie brać szczeniaka, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie sprawia problemów.

Zasada 3. Inspekcja

Poniższe porady, w jaki sposób wybrać szczeniaka: trzeba się przyjrzeć niego. Mały pies, trzeba wziąć w ręce, do rozważenia. Co należy zwrócić uwagę? Tak więc, wydaje się interesujący fakt, że uszy dziecka będzie, najprawdopodobniej, są obniżone, to jest normalne i nie oznacza, że pies jest chory. Z biegiem czasu, to minie. Warto również zwrócić uwagę na łapy szczeniaka palce-out, są świetne, nawet tak wielka, o całe ciało. To również będzie rozpraszać w czasie, pies będzie przerastać ten fakt, i wszystko wraca do normy. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na ogólny stan szczeniaka ciała: to nie powinno być zbyt gruby lub zbyt cienki. Waga miesięcy pies powinien oscylować około dwóch i pół do czterech kilogramów.

Zasada 4. oznaki zewnętrzne

Kolejne koparki psów wskazówki dotyczące wyboru owczarka niemieckiego szczeniaka. Tak, eksperci zalecają zwrócić uwagę na bite dziecko. Powinno być nożycowy, fakt ten jest szczególnie ważne dla tych, którzy chcą, aby ich pies nadal uczestniczą w różnych wystawach i innych podobnych wydarzeniach. Warto zwrócić uwagę na przyszłego właściciela i uszy psa: około półrocznego wieku mają Owczarek niemiecki puppy, powinny one być już dostarczone. Konieczne jest także, że istnieje wyraźne przejścia z główki do szczęki. oczy psa powinno być jasne, że jest lepiej – ciemny szczeniak nie powinien być bug-eyed. Szyja jest zdrowy pies wygląda na mocne, to samo odnosi się do klatki piersiowej. To musi być dość szeroki, przednie łapy – duże i silne.

Zasada 5. Chód

Poniższe porady na temat wyboru pasterza puppy starsze: konieczne jest, aby spojrzeć na jego spacer. To nie powinno być Wags: zdrowy pies idzie gładko, jakby na baczność, pies łapy w tym samym czasie utrzymuje je siłą ostry i widoczny. Ważne jest, aby pamiętać, że pies musi wilcze pazury muszą być usunięte. Również łapa musi być okrągły, łukowate i grudki. Szczególne wymagania są podniesione i do tyłu psa. Powinno być gładkie, bez żadnej stłuczki lub opadły. Mówi, że pies jest zdrowy i właściwie przeszkoleni. Należy również zwrócić uwagę na ogonie przyszłego zwierzęcia: źle, jeśli jest skręcony lub zbyt prosto. Ogon psa powinno być szabli bez garbów i zagłębień.

Zasada 6. Dokumenty i pytania

Jak wybrać szczeniaka? Nie musisz bać się zadać różne pytania sprzedającemu, dotycząca Psy rodowodowe, a także dokumenty potwierdzające to. Jeśli właściciel psa zaczyna się wykręcić od odpowiedzi, warto zastanowić się, czy towar jest sprzedawany luksusowe psa naprawdę? Pamiętaj również zapytać, czy szczenię jest zaszczepione i specjalne badanie zostało przeprowadzone, który jest wymagany głównie do dwumiesięcznego szczeniaka. Ważne jest, aby pamiętać, że przy zakupie psa należy zwrócić szczególną metrykę, która powinna zawierać kilka elementów: data urodzenia, koloru szczeniaka, jego numer rejestracyjny, pseudonim i nick z rodzicami. Ponadto, nie będzie, a sprzedawca informacje: adres hodowcy i szczegółów klubu, w którym dokonano zakupu. Również podać nazwę i adres kupującego. Kolejny nowy właściciel podpisuje raportu inspekcji szczeniak metryczną stemplowane. W tym przypadku właściciel psa dostaje zasady i instrukcje dotyczące sposobu lepiej kształcić swoje zwierzątko.

Pies do pracy i na wystawach

Wyżej wymienione zasady ogólne, jak wybrać owczarka niemieckiego szczeniaka. Jednak zawsze będą pewne niuanse. Więc pierwsza brzmi: co zrobić, gdy pies potrzebuje do pracy – dla ochrony lub jako detektor kopalni. W tym rozwiązaniu, przy zakupie szczeniaka jest ważne, aby zweryfikować dzieciaka rodowód, aby dowiedzieć się, czy jego rodzice nagroda i czy były one w jakiś sposób oznaczone. Fakty te są ważne dla tych, którzy chcą zrobić z psem udział w różnych wystawach i podobnych imprezach. Jest również zapoznać się z zakupu, jak to możliwe z rodzicami psa i zobaczyć je w pracy. Jeśli chcesz trenować szczególne cechy Twojego psa, lepiej wziąć szczeniaka w bardzo młodym wieku – około 2-3 miesięcy. I od tego momentu, aby rozpocząć pracę z nim, nadając specjalne umiejętności.

Pies dla duszy

Inaczej wygląda sytuacja, gdy na duszy, nie trzeba pracować psa „Owczarek niemiecki”. Szczeniąt w tym przypadku może być wybrany, bez szczególnych zastrzeżeń nich oraz niuanse. Tak więc, można specjalnie nie zwracają uwagi na siły zgryzu i łapy psa, ale ogólny stan organizmu należy zwrócić uwagę, bo nikt nie ma ochoty na zakup chorego szczeniaka. Jednak ze względu na prawdę należy stwierdzić, że nawet jeśli pies tej rasy i nie będzie idealny, to nadal będzie wielkim przyjacielem i towarzyszem swego pana.

testy

Już wyjaśnić czytelnikowi, jak wyglądać Owczarek niemiecki puppy i jakie wymagania powinny one być obecne w wyborze, warto zauważyć, że istnieją specjalne testy, które mogą również pomóc przyszłego właściciela. Tak, to jest test dla Campbell. Istnieje jednak pewien wyjątek: dotyczy to szczeniąt nie później niż 6-8 tygodni życia. Zgodnie z wynikami, można określić charakter psa i zobaczyć jak to jest odpowiedni do danego rodzaju szkolenia. Ważne jest, aby powiedzieć, że test jest w sumie pięć punktów i musi być prowadzone w spokojnym miejscu, co jest jednak nieznana psa. W tym przypadku, szczeniak nie może być zachęcanie słowa lub przekąski. Pierwszy punkt – przyciąganie społeczne, których wyniki można sprawdzić, czy szczenię dążyć do przywództwa. Po drugie, zdolność szczeniaka śledzić osobę, wynik pokaże, czy pies będzie znajdować się w społeczności i do jakiego stopnia będzie posłuszny. Trzeci punkt mówi jak pies może nosić różne rodzaje przymusu: fizyczne lub psychiczne. Ustęp w brzmieniu: wyższość społecznej powiedzieć jak właściciel psa może wykonywać polecenia bez żadnych problemów i nagród. I ostatni, piąty akapit, w stosunku do poprzedniego, będzie zrozumieć, jak wyszkolony pies, t. E. Czy to będzie konieczne stosowanie specjalnych środków oswajania go.

specjaliści testowe

Jest też liga Test profesjonalnych trenerów. Jest to również bardzo krótki i może być stosowany przy wyborze szczeniaka. Składa się on z pięciu prostych ćwiczeń dla psów reakcji, które można wyciągnąć pewne wnioski. Tak, szczenięta pomyślnie przeszły test, w jej trakcie nie czują strachu i niepewności, były dość spokojny, ale nie flegmatyczny, aktywny, ale nie charty. Ważne jest również, aby pamiętać, że dobrze wychowany szczeniak nie powinien energicznie cieszyć się wygląd nowej osoby nie powinien szczekać bez powodu lub grać.

polityka cenowa

Ważne jest i ile to kosztuje owczarka niemieckiego. Szczeniak w zależności od celu, w jakim zostało zakupione i jakie wymagania podniesionego do niego, może kosztować sporą sumę pieniędzy. Tak, najtańsze szczenięta tych, którzy kupili, jak mówią, „dla duszy.” Nie mogą one wymagać wiele wysiłku, aby kształcić dziecko, nie zawsze potrzebne są specjalne dokumenty. W tej sytuacji, koszt pies może się zmieniać w regionie $ 250. Jest to dolna granica, wszystko, co jest poniżej ceny granicy – nie jest czystej krwi szczenięta po niemiecku. Droższe pies – 250-400 dolarów. Można tam spotkać psy często z mało znanych rodziców. Ile to owczarek niemiecki (puppy), którego rodzice – mistrzowie nagroda? Tutaj cena może wahać się między 400-700 dolarów. Wszystko powyżej – szczenięta z elitarnych psów vzroschennyh za granicą, a także trochę dorósł i szkolił psy.

pierwsze kroki

Tak, pies ma nowego szefa. Proces edukacji – jest to bardzo ważny punkt. Tak, istnieją pewne niuanse, których należy unikać w tym procesie. Wychowywanie Owczarek niemiecki puppy, ważne jest, aby uniknąć kary przedwczesnych i niepoprawne: nie można być pies z gazetą lub tkaniną. Także dla właściwego szkolenia psów nie trzeba chodzić w towarzystwie innego psa, który ze swej natury nie jest przeszkolony lub agresywne. Jednak pies jest ważne, aby komunikować się z ich własnego gatunku, zwłaszcza w wieku od trzech miesięcy do dwóch lat. Nie jest konieczne również prowokować bójki między szczeniąt – jest to ważny niuans w edukacji domowych. I, oczywiście, niemożliwe do zatruwania szczeniaka, który doprowadzi do nadmiernej agresywności i nerwowość zwierzakiem, z takim skutkiem, że właściciel może cierpieć później.