612 Shares 9246 views

KAMAZ „Typhoon”: przegląd modelu

KAMAZ "Typhoon" zadebiutował w 2011 roku. Jakiego rodzaju sprzętu z takiej dziwnej nazwie? Historia tych pojazdów rozpoczęła się w czasach sowieckich – we wczesnych latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to Ministerstwo Obrony dał kolejność wojskowa rozwijania pojazdów opancerzonych, zdolnych do przenoszenia dużych obciążeń, dla Wojsk Specjalnych. W tym programie były radzieckie potwory samochodowe, takie jak KAMAZ, MAZ, Ural. Zgodnie z wymaganiami klienta, samochody pancerne miały być znormalizowane elementy wymienne, ale upadek kraju zniszczone projektu. Jednak osiągnięcia zdobyte podczas przydatny w 2010 roku, kiedy zdecydowano się stworzyć pojazd pancerny dla jednostek powietrznodesantowych. Pierwszą poważną próbą zrobić krok w tym kierunku było KAMAZ „Typhoon”.


Model ten przyciąga uwagę do specjalnego zespołu niestandardowym, którego kształt przypomina nakrętkę. Dno samochód jest w postaci litery V. KAMAZ „Typhoon” keramobroney wyposażony kompozyt, który połączono z początkowym postaci wytrzymać wybuchy dolny zasilający do 8 kg TNT.

Obecnie kilka platform mają służyć jako podstawa do stworzenia całej linii modeli. Będzie to machiny wojenne dla różnych celów, o zróżnicowanym i kompletem wyposażenia.

Opancerzony pojazd KAMAZ „Typhoon” planuje produkować modułową obudowę i ciało, a także centralną lokalizację bloku. Silnik siedem litrów w połączeniu z turbosprężarką różnej pojemności 450 litrów. s., zużycie paliwa wynosi 35 litrów oleju napędowego na sto kilometrów. Silnik jest połączony z przekładnią sześciobiegową w połączeniu z niezależnym zawieszeniem każdego z sześciu kół napędowych wytwarza się pojazd terenowy KAMAZ-63968 „Typhoon” nie ma odpowiednika w skali światowej biegowego. Możliwość regulacji układu avtopodkachki opon bezpośrednio z kabiny kierowcy pomaga nie tylko do uszkodzenia kół, ale również pokonywanie trudnych odcinków.

Głównym kryterium oceny samochodu KAMAZ „Typhoon” była ochrona tego wyjątkowego pojazdu. Deweloperzy zainwestowało w jego pancerz ceramiczny (ceramika znacznie lżejsze podobny bronestali), która jest w stanie wytrzymać kula wystrzelona z karabinu maszynowego dużego kalibru z odległości 200 metrów. kabiny kierowcy jest wyposażone w kuloodporne (wagowych szkła wynosi 300 kg / m 2), które również są w stanie chronić przed odpaleniem wspomnianej broni.

„Typhoon” planowana jest na produkcję i wspieranie wersje, mianowicie jako wozów strażackich, trałowce, saper „search engines” pontonovozov, lawety. Opcje walki są do szybkiego przeniesienia sił specjalnych wojska. Dodatkowo, istnieją modyfikacje rozpatrywane opancerzony samochód do transportu rakiet przeciwlotniczych i systemów artyleryjskich.

Według projektantów, samochód KAMAZ „Typhoon” jest praktycznie żadne seryjne węzły i elementy, wszystko zostało zaprojektowane „od zera”. Jest nadzieja, że najbardziej skuteczne rozwiązania są stosowane w inżynierii lądowej.