554 Shares 9906 views

Jak zrestartować "Samsung": sposoby zapobiegania zawieszeniom

Praktycznie każda nowoczesna osoba płci i wieku ma smartfon lub tablet z ekranem dotykowym i dostępem do internetu. Wygoda w obsłudze, komunikacja w dowolnym miejscu na świecie, duża liczba funkcji w jednym urządzeniu dłoni sprawia, że jest niezastąpiona. Ale aktywna praca, długie połączenie lub sesja internetowa, gra może doprowadzić do przegrzania urządzenia, a także spowolnić system w odpowiedzi na działania użytkownika. We wspólnych ludziach – powiesić. Ale największym problemem jest to, że telefon zawiesza się i nie reaguje wcale na ciebie. Jak ponownie załadować "Samsung Galaxy" lub inny model? Przeczytaj o tym w artykule.


Jak zrestartować "Samsung" (telefon)

Jest kilka sposobów. Tak, jak zrestartować Samsung, jeśli się zawiesza:

  1. Przytrzymaj przycisk blokady / włączania / wyłączania przez 10-20 sekund. Telefon wyłączy się i zrestartuje, jego dalsze działanie powinno być stabilne.
  2. Jeśli telefon wyciąga akumulator, możesz zdjąć tylną obudowę i wyjąć baterię, poczekać kilka sekund i włożyć ją z powrotem. Pozostaje gromadzić i włączyć telefon. Często jednak nie można tego zrobić, ponieważ bateria ulegnie pogorszeniu, a sam telefon.
  3. Jeśli tylna pokrywa nie zostanie zdjęta, konieczne jest równoczesne trzymanie przycisku blokady / włączania / wyłączania i zmniejszenie głośności i przytrzymanie przez 5-7 sekund.

Jak zrestartować tablet Samsung

Przy ponownym uruchomieniu tablet będzie bardziej trudny, niż przy telefonie. Możesz jednak spróbować wszystkich tych samych metod, co w smartfonie: jednocześnie naciskając jednocześnie przyciski, wyciągając akumulator, jeśli jest to możliwe.

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomoże, możesz poczekać, aż akumulator wyczerpie baterię, wyłącza się, a po ładowaniu można go włączyć bez problemów, jeśli nie ma problemów technicznych. Jeśli nie chcesz czekać, lub sugestia, że gadżet zawiesza się z powodu problemów z procesorem, elektroniką itd., Możesz natychmiast skontaktować się z centrum serwisowym.

Hard Reset lub Hard reset

Jeśli telefon zawiesza się i buggy cały czas, pojawia się pytanie, jak zresetować Samsung, aby jego dalsze prace nie zawiodły. W tej sytuacji może pomóc twardy reset systemu. Telefon zostanie ponownie uruchomiony w taki sposób, że system zostanie przywrócony do stanu fabrycznego, a wszystkie pliki, kontakty, wiadomości itd. Zostaną usunięte. Dlatego warto z góry zadbać o bezpieczeństwo i zresetować je do komputera.

Aby przeprowadzić resetowanie dysku twardego, należy wykonać następującą serię działań:

  1. Wyłącz telefon całkowicie, bateria musi być naładowana jednocześnie.
  2. Jednocześnie nacisnąć trzy przyciski: zablokować / włączyć / wyłączyć, zwiększać głośność i "dom" (umieszczony z przodu telefonu pod ekranem).
  3. Zwolnij dopiero po wyświetleniu napisu o nazwie telefonu.
  4. Pojawi się niebieski lub czarny ekran – jesteś w menu odzyskiwania smartfona.
  5. W tym miejscu należy wybrać kategorie Wyczyścić dane / zresetować fabryczne, a następnie nacisnąć klawisz Yes – skasować wszystkie dane użytkownika, ostatni system Reboot. Przechodzenie przez menu odbywa się za pomocą przycisków, aby zmniejszyć / zwiększyć głośność i potwierdzić wybór elementu, naciskając przycisk blokady. Wszystko, proces ponownego uruchamiania jest zakończony.

Uniemożliwienie zawieszenia telefonu

Aby upewnić się, że telefon lub tablet nie powieszają lub nie robią tego regularnie, musisz upewnić się, że technologia nie przegrzewa się. W tym celu są specjalne aplikacje, które informują użytkownika, jeśli temperatura CPU przekroczy normę. Najsłynniejszym narzędziem, które kontroluje temperaturę CPU i aplikacje, które przegrzewają urządzenie lub zajmują za dużo pamięci RAM, jest Czysty Mistrz. Dzięki temu możesz kontrolować pojemność pamięci i oczyścić nadmiar (cache, niepotrzebne pliki itp.). Albo wejdź w wyszukiwarkę "Play Temperature" i wybierz żądaną aplikację.