339 Shares 1181 views

Freelancer – który jest na rynku pracy?

Nawet z powrotem w latach 90. Bill Geyts napisał, że wkrótce więcej osób będzie pracować w domu, zdalnie, bez konieczności poświęcania czasu na drodze. Ogólnie rzecz biorąc, miał rację. Uważa się, że telepraca jest freelancer. Kto jest, że pod względem statusu społecznego, zawodu, rodzaju zawodu? W rzeczywistości, pojęcie, w przeciwieństwie do słowa, nie jest niczym nowym. W Europie i na całym świecie, dawno nie było tak zwane „wolne ułani” – tak tłumaczy słowo „niezależny”. Kto to jest? I w jaki sposób odnoszą się one do polowań?
Nic wojujący rzeczywiście istnieje, ale co oni szukają własnej żywności, środków do życia. Innym znaczeniem słowa – wolnym artystą. Tak, freelancer – kto to jest? Jest to osoba pracuje „na sobie”, wolny zawód, który szuka swoich zamówień i klientów. W dzisiejszym świecie, są to przede wszystkim, fotografów, dziennikarzy, tłumaczy, programistów, projektantów. W zasadzie, to było tak dawno temu. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich 200-300 lat, przedstawiciele twórczych zawodów coraz odmówił służby na dworze (w kaplicy w katedrze, w teatrze). Jedną z pierwszych takich artystów wolontariuszy stał wielki Mozart. To właśnie on odmówił zapłaty i poszedł do pracy na zlecenie różnych klientów prywatnych i teatrów, a przed nim kompozytorzy i muzycy są zwykle w służbie sądów magnatów.

Ten sam styl życia było wielu pisarzy, którzy współpracowali z różnych wydań i wydawnictw dziennikarzy, publicystów i autorów. Oczywiście, w czasopismach, gazetach, publikacjach internetowych często publikowane regularnych korespondentów i fotografów. Jednak globalny trend wskazuje, że coraz więcej ludzi opuszcza „Home” Praca z pensji na miano dumne słowo „wolny zawód”. Kto jeszcze? Architekci, graficy, twórcy kolekcji mody. stron internetowych, programistów i fotografów sprzedające swoje zdjęcia do Wymiany (zlewozmywaki). To tłumaczy, którzy wykonują konkretne zamówienie i zarabiać na nim (liczba stron, słów, znaków, godziny), zamiast siedzieć w biurze od 9 do 17. Jeżeli taki zawód istnieje już od dłuższego czasu i jest to dla zasada ta funkcjonowała, a następnie niedawno, istnieją inne działania. Freelance praca – to jest również podawanie sieciowych grup (na Facebook lub VKontakte), tym zarządzania treścią. Coraz częściej, nawet duże korporacje wolą trzymać swoich pracowników (np reklamowe) w stanie, i wydawać rozkazy „wolne” artystów. Z ekonomicznego i psychologicznego punktu widzenia, taka decyzja jest uzasadniona. Powszechnie wiadomo, że jeśli dana osoba otrzymuje gwarantowane wynagrodzenie, a następnie z czasem chęć na taką samą kwotę, aby robić tak mało, jak to możliwe tylko zintensyfikowane. W konsekwencji wydajność zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu maleje wraz ze wzrostem stażu pracy. Ponadto, istnieją takie rzeczy jak wypalenia zawodowego i wycieńczenia kreatywności. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem może być niezależny.

Daje to klientowi?

Możliwość wyboru specjalistycznego portfel twórczej koncepcji. Daje freelancer? Możliwość wyboru klienta, z którymi współpracować będzie interesująca. Stale nowe projekty, nowe pomysły zapisane od stagnacji przez „rozmycia” oka. Możliwość zaplanować dzień roboczy i harmonogram jak to jest wygodne freelancerów raczej niż jego szef, ustalać własne ceny za usługi, robi rzeczy, których kochasz – to wszystko niepodważalne zalety. Wady to konieczność ciągłego poszukiwania nowych klientów, silnej konkurencji, kursów dumpingowych. Niemniej jednak, większość z tych, którzy zdecydowali się na taki sposób życia, pozytywne aspekty znacznie przewyższają wszelkie negatywne.