386 Shares 3963 views

"Tabakerka" – teatr słynnego Olega Tabakowa

1 marca 1987 roku w moskiewskich piwnicach przy ul. Chaplygin w pobliżu stacji metra "Chistye Prudy" otworzył słynną "Tabakerkę" – teatr prowadzony przez Ludowy Artylerię ZSRR, laureat wielu różnych nagród rosyjskich, radzieckich i zagranicznych oraz nagród Olega Tabakova.

Muszę powiedzieć, że dom, w którym mieściła się "Tabakerka", uważano za elitarną. W tym słynnym domu spotkał się raz z Władimirem Ilyichem Leninem z Maximem Gorky. To był dom dla znanych osobistości – polarny eksplorator Krenkel, Komisarz Ludowy Ludowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych Jeszow, matematyk Chaplygin. W 1977 r. "Tablica Młodych Aktorów" została założona pod kierownictwem Tabakowa.

Konstelacja utalentowanych artystów

Ten słynny teatr zjednoczył wielu utalentowanych artystów. Stałe aktorzy teatru "Tabakerka" – Vladimir Mashkov, Marina Zudina, Jewgienija Mironowa, Olga Krasko, Eugene Miller, Denis Nikiforow, Andriej Smoljakow, Anna Chipovskaya i wiele innych.

Wielu aktorów otrzymało tytuł Honorowanego i Ludowego Artysty Rosji.

Siergiej Bezrukov w 2010 roku nawet stworzył własny projekt. Wcześniej był od dawna aktorem teatru "Tabakerka".

Teatr okazał się "normalny, rosyjski, tradycyjny, realistyczny, psychologiczny" – mówi lider. I publiczność po prostu ją kocha. Wyprzedane w hali jest regularne wystąpienie.

"Mądry ojciec"

Ostatnio Oleg Tabakow obchodził 80-lecie swojego istnienia. I nawet w tak poważnym wieku, nadal prowadzi teatr talentów "Tabakerka", łącząc jego prace z kierownictwem Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Czechow. Wielu podziwia nie tylko talent Olega Tabakowa jako aktor i reżyser, ale także jego wybitne zdolności do prowadzenia. Zdaniem Olega Pavlovicha nie ma w teatrze żadnej demokracji. Musi istnieć "mądry ojciec", którego głowa powinna być chora od rana do nocy. Przecież los wielu ludzi zależy od jego decyzji.

W swoim życiu Oleg Pavlovich otrzymał wiele różnych nagród, nagród i tytułów honorowych. Tabakov ożenił się ze swoim oddziałem – aktorką Marina Zudina. To drugie małżeństwo słynnego artysty. Od pierwszego małżeństwa (z Lyudmile Krylova) ma dwoje dzieci. Marina Zudina dała mu też dwoje dzieci.

Historia teatru

Budynek dawnego magazynu węgla na ul. Chaplygin otrzymał w 1977 roku Oleg Tabakow. Potem wraz z aktorami, którzy mu pomagali, uczniowie, wyczyścili je i uporządkowali.

W 1974 roku pojawiła się grupa młodych aktorów Tabakow. Oleg Tabakow zajmował się nimi jak u prawdziwych studentów teatru teatralnego. Prowadzono zajęcia z zakresu sztuki aktorskiej, ruchów scenicznych itp. Również młodzi uczeni byli naucani przez legendarnych aktorów – VS Vysotsky, K. Raikina, V. Kataev i wielu innych. Dwa lata później ośmiu utalentowanych młodych ludzi zostało zaproszonych przez Olega Pavlovicha Tabakowa na jego kurs w GITIS. Wśród nich był dziś popularny aktor Andrej Smoljakow.

Premiera w "piwnicy"

W 1978 roku w "piwnicy", premierowym spektaklu opartym na sztuce A. Kazantseva "Z Wiosną wrócę do ciebie". Dzięki utalentowanej grze studentów i kierownictwu Olega Pavlovicha Tabakowa, "piwnica" wkrótce stała się znana w całym kraju, zasługuje na uwagę i uznanie publiczności. Najlepsi dziennikarze i krytycy czasu napisali o teatrze.

Później przyszło ciężkie czasy. Program "Uprawianie profesjonalizmu aktorskiego" oferowany przez Tabakov uznawany był za "nieinnowacyjny". Teatr nie otrzymał oficjalnego uznania ze strony państwa, a aktorzy zmuszeni byli do pracy gdzie indziej. Ale nadal zebrała się w "piwnicy" w nocy, ćwiczyła sztukę, a nawet spektakle.

Próbuj numer dwa

W 1986 r., Po doświadczeniu "zakazu wykonywania zawodu", "piwnica" zdołała uzyskać oficjalny status teatru. W 1987 r. Zakończyła się przebudowa budynku i otworzyła się "Tabakerka". Teatr Tabakowa zarobił w pełni.

Ich pierwsza gra "Armchair" była już śmiała i prowokująca. Bohaterem sztuki jest utalentowany młodzieniec, marnujący jego życie, służący Komsomol. Świeże spojrzenie na rzeczy, talent, wysoki profesjonalizm – zawsze było inaczej "Tabakerka".

Teatr szybko zaczął podróżować i zbierać oklaski nie tylko w domu, ale także za granicą. Aktorzy pojechali do Włoch, Węgier, Japonii, Niemiec, Francji, Izraela. Co roku teatr, pomimo sceptycyzmu krytyków, zyskał coraz większą miłość widzów. W dniach przed sprzedażą biletów kolejki od osób pragnących dostać się na stoisko wystawowe od Kamergersky Lane do Dmitrovka. Najlepszym spektaklom przyznano Państwową Nagrodę Federacji Rosyjskiej i Złotą Maskę.

Zespół trwa nieustannie w największych międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Utalentowani aktorzy mogą spróbować siebie i jako reżysera – w teatrze, aby przedstawić własne spektakle.

To całkiem proste znalezienie teatru. Wielu wie, gdzie jest "Snuffbox". Teatr Adres: Moskwa, ul. Chaplygina 1a, budynek 1. Wielu muzułmanów i mieszkańców naszego rozległego kraju, jak również zagranicznych turystów spieszyli się, aby dołączyć do pięknej.