434 Shares 6944 views

przepuklina brzuszna

Co to jest przepuklina żołądka? Jest to wzmocnienie ciemieniowy trzewi blacha otrzewnej przez defekt, który znajduje się w ścianie brzusznej pod skórę lub jakiekolwiek inne sąsiednie wgłębienie.
Choroba jest tam największa częstość występowania chorób wymagających interwencji chirurgicznej. Jeśli wierzyć statystykom, wydaje się, że odsetek osób, które cierpią z powodu pewnego rodzaju przepukliny, wynosi od czterech do pięciu procent ludności świata. Należy zauważyć, że chorobą dotykającą głównie dzieci i osób po pięćdziesiątce. W tym przypadku, ludzie są bardziej podatne na przepuklin niż kobiet.
Ciekawostką jest fakt, że około przepukliny znana od niepamiętnych czasów. Od starożytnych tekstów, wiemy, że próbuje leczyć tę chorobę, wielu naukowców czasu. Jednak problem związany z leczenia przepukliny brzucha, został rozwiązany jedynie wynalazku szamb, środków antyseptycznych i antybiotykami. istnieje wiele chirurgii plastycznej na świecie dzisiaj, aby pomóc rozwiązać ten problem. Każda metoda ma swoje zalety, ale zgodnie z tym porównać ich nie ma sensu.


Takie choroby, takie jak przepuklina żołądka, podatne nie każdy. Istnieje kilka czynników, które należy zwrócić uwagę, ponieważ jest to dla nich i określa prawdopodobieństwo tego, czy chorują:

 1. Wrodzony. Niektórzy ludzie z jamy brzusznej urodzenia ma otwór, przez który przepuklina i wyjść z brzucha.
 2. W tym przypadku, każdy otwór rozszerzony naturalnej jamy brzusznej. Takie otwory obejmują: trójkąt udowy kanału pachwinowego , etc …
 3. Kiedy człowiek starzeje, jego tkanki tracą elastyczność, stają się cieńsze. Czasami zdarza się, aw wad wrodzonych związanych z rozwojem tkanki łącznej. Jest to również powodem tego może być wyczerpanie.
 4. Często zdarza się, przepuklina brzuszna może spowodować obrażenia lub urazu. Dzieje się tak, ponieważ uszkodzone obszary mogą jątrzyć, że przyczyna choroby. Takie urazy są i blizny pooperacyjne.
 5. Dziedziczny czynnik.
 6. Cechy budowy ciała.

Ponadto przepuklin brzusznych może być spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak:

 • wysiłku fizycznego;
 • kaszel, który trwa przez długi czas;
 • problemy z oddawaniem moczu i stolca;
 • ciąża;
 • wodobrzusze;
 • nadwagę.

Istnieje wiele rodzajów przepuklin, które ustalane są wyłącznie po zabiegu. Jednak istnieją trzy najważniejsze klasyfikacja, która obejmuje każdy rodzaj przepukliny:

 • Kompletna przepuklina. Tak więc w przypadku, gdy cała zawartość jamy brzusznej spowodowało pod skórą. Mówimy o sieci większej, pętli jelita, i tak dalej. N.
 • Niekompletne przepuklina. Jeśli wystąpi usterka, ale zawartość żołądka nie zaczną wychodzić pod skórą.
 • Przesuwne przepukliny. Takie narządy jak pęcherz i jelita ślepego jest bardzo często pokryta otrzewną. W tym przypadku worka przepuklinowego nie może być utworzony.

Oprócz tych ogólnych typów istnieją dwa główne typy: przepukliny wewnętrzne i zewnętrzne. Często przepuklina pępkowa.

przepukliny wewnętrzne zazwyczaj wytwarza się w wyniku tego, że korpusy przemieszczają się z jednego wgłębienia do drugiego (z klatki piersiowej brzusznej, na przykład). Dzieje się przez otwory naturalne. Gatunek ten jest dość rzadkie. On wymaga bardzo starannego rozważenia i zintegrowanych rozwiązań.
Jak dla przepuklin zewnętrznych, wynikają one z ruchu narządów wewnętrznych pod skórą. Odróżnić je na miejscu: brzuch, pachwiny, klatki piersiowej i tak dalej ..

Przepuklina w jamie brzusznej – poważnej choroby, więc nie należy opóźnić leczenie!